PDA

Shiko Verzionin e Plotë : MedicinëFaqet : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15

 1. Produktet që forcojnë imunitetin
 2. Kolla tek fëmijët
 3. Si shkaktohet depresioni, kush janë pasojat e tij si kuptohet sëmundja
 4. Karamelet e mentolit kundër djegies së fytit
 5. Vitaminë D për fëmijet,C për duhanpirësit dhe B12 për vegjetarianët
 6. Qumështi nuk lejon që të shtojm peshë
 7. Mëlmesa kundër kancerit
 8. Kafja dhe çaji parandalojnë diabetin
 9. Çokollata mbron nga rrezet UV?
 10. Ushqimi i shpejtë, vartësi nga kripa
 11. Probiotikë për shëndetin e zgavrës së gojës
 12. Personat me grip sezonal të mos marrin vaksinat kundër A/H1N1
 13. Më pak sheqer, jo vetëm për dietë
 14. Këshilla për alergjinë sezonale
 15. Uthulla e mollës pjesë e jetës së përditshme
 16. Trajtimi i kapsllëkut
 17. Peshku i mirë për të ruajtur sistemin e kujtesës
 18. Koenzimë Q10 për të mbipeshët
 19. Çaji i gjelbër lufton depresionin
 20. Seleni për zorrë të shëndetshme
 21. Higjena e tepërt rrezikon fëmijet
 22. Cerdhja zvogëlon rrezikun nga astma
 23. Ilaçi për kollenë
 24. Mjalti për ftohjen
 25. Çokollata e zezë e shijshme dhe e shëndetshme
 26. Ushqimi që mbron nga kanceri i gjirit
 27. Kafeja dhe çaji parandalojnë diabetin?
 28. Pse femrat janë më emotive?
 29. Acidet omega-3-yndyrore dhe diabeti
 30. Identifikohet kodi gjenetik i kancerit të lëkurës dhe mushkërive
 31. Martesa eshte e mirë për shëndet
 32. Mungesa e vitaminës D dhe sëmundjet e mëlçisë
 33. Zinku nxit krijimin e rruazave të bardha
 34. Vetit e bananes
 35. Magnezi rregullon nivelin e yndyrës në gjak
 36. Liri kundër osteoporozës
 37. Fëstëku ka veti antikancerogjene
 38. Qumështi ul proceset inflamatore
 39. Përmasat e belit dhe BMI-ja parashikojnë sëmundjet e zemrës
 40. Stresi shkakton kujtesë të dobët
 41. Lëvorja e pishës e mirë për shëndetin e syve
 42. Këshilla të përgjithshme për një shëndet më të mirë
 43. Rëndësia e vitaminës D në pleqëri
 44. Ata që ushtrojnë kanë IQ më të lartë
 45. Celularët nuk shkaktojnë tumor në tru
 46. Qëndrimi ndaj ushqimit i rëndësishëm për vijën trupore
 47. Tharmet kundër-alergjike
 48. Kontrolloni sheqerin para se të vozitni
 49. Zinku dhe pankreatiti
 50. Meditimi ul shtypjen e gjakut
 51. Polifenolet mbrojnë trurin
 52. Ushqimi mund të jetë ngushëllim
 53. Kripë e re e shëndetshme
 54. Vaksinat e detyrueshme deri në moshën 14 vjeç
 55. Kërpudhat luftojnë kanceret e ndryshme
 56. People: Pesë këshilla për dhëmbë të shëndetshëm
 57. Hormoni, bar i ri kundër kancerit?
 58. Mungesa e sheqernave sjell depresion
 59. Lejoni fëmijët të ndytën
 60. Gripi i derrit - Intervista nga Ministreja finlandeze e shëndetësisë Dr.Rauni Kilde...!
 61. Kivi për shëndetin e zemrës
 62. Grip i derrit: Hidhen dyshime të mëdha rreth vaksinës
 63. Perse bebet qajne gjithe kohes?
 64. Sa e parandalon skanimi kancerin
 65. Këto janë 10 Ushqimet kunder plakjes
 66. Armiqt e kancerit të melçisë janë qumeshti, kosi dhe frutat
 67. Kakao ka efekte pozitive mbi arteriet
 68. Bananja kundër konvulsioneve ne këmbë
 69. Limoni dhe Uthulla e Molles
 70. Si të kemi dhëmbë të bardhe?
 71. Botoksi i zvogëlon edhe dhimbjet
 72. Acidi folik dhe rreziku nga karcinoma
 73. Virusi i imunodeficiencës humane dhe grupi i gjakut
 74. Si i sulmon qelizat virusi gripit
 75. Cilat ushqime do t’ju mbrojnë nga gripi
 76. Virusi H1N1 pëson mutacion
 77. Ndalohet vaksina e gripit te derit
 78. Arrat për qarkullim të mirë të gjakut
 79. Nje tumor ne tru mund t’i shkaktoje agresivitet
 80. Me ujë kundër dhimbjeve
 81. Antibiotikët, vetëm me rekomandim të mjekut
 82. Vitamina C nuk mbron nga ftohja
 83. Vaksina kundër gripit të derrit e rrezikshme për jetë?
 84. Studimi, luleshtrydhet ulin nivelin e kolesterolit në gjak
 85. Boronicat mbrojnë nga ateroskleroza
 86. Çaji i gjelbër mbron nga karcinoma e zgavrës së gojës
 87. Maskat nuk sigurojnë mbrojtje nga gripi
 88. Gëzimi është ‘infektues’
 89. Këshilla për mbrojtje nga H1N1
 90. Shëndeti i mirë
 91. Vakcinat kundër gripit të derrave!
 92. Dallimi ne mes te ftohjes se zakonshme dhe gripit te derrit‏
 93. Më pak yndyra për lëkurë të shëndoshë
 94. Multivitaminat ulin rrezikun e alergjisë te fëmijët
 95. Ushtrimet fizike të mëngjesit dhe të mbrëmjes
 96. Ecja bën mirë për shëndet
 97. Mbipesha është infeksioze sikur gripi
 98. Karakteret dhe mbipesha
 99. Më pak të uritur pas aktivitetit
 100. Kontrollo shamponin‏
 101. Dobitë nga lënia e duhanit
 102. Fara e zezë parandalon reaksionet alergjike
 103. Gjeni për shërimin e qelizave nervore
 104. Argjendi dhe roli i tij në organizëm
 105. Acarimi i bajameve
 106. Trashja shkakton 100.000 raste të kancerit në SHBA
 107. Dhjetë hapa deri te vija vitale e trupit
 108. Dush i ftohtë për vitalitet
 109. Dredhëzat të mira për zemër
 110. Ushqimi jo i shëndetshëm shkakton vartësi dhe problem mendor
 111. Probleme ekuilibri nga televizori
 112. Problemet psikike të nënës ndikojnë në gjumin e foshnjës
 113. Mungesa e gjumit favorizon ftohjen
 114. Ushtroni me pauza
 115. Vrapimi për jetëshendoshi dhe shëndet
 116. Lëndimet sportive lënë pasoja
 117. Pas ngrënies ushtroni!
 118. Dieta më e mirë- relaksimi
 119. Stërvitja e rregullt ndihmon në uljen e tensionit
 120. Çaji i gjelbër ndihmon kundër stresit
 121. Ushtrime kundër demencës
 122. Kolina dhe ankthi
 123. Qelizat-B shihen disa vite para diagnostikimit të leukemisë
 124. Gashi kërkon mundësi për të siguruar vaksina kundër H1N1
 125. Pesticidet shkaktojnë tumor nё tru
 126. Çamçakëzët ju dobësojnë
 127. MSH apelon për respektim të masave kundër gripit
 128. Më pak ushqim për kujtesë të mirë
 129. Mjafton një dozë e vetme e vaksinës
 130. Ushtrime të shkurta kundër sheqerit
 131. Peshku dhe ushqimet me bazë gruri mbrojnë nga astma
 132. Semundjet e zemres
 133. Dhimbjen e barkut të bebit
 134. Omega-3 kundër verbimit
 135. Ushtrimet e rregullta ndihmojnë kundër gripit
 136. Personat me mbipeshë më të ndjeshëm ndaj ajrit të ndotur
 137. Konsumoni edhe lëngje të perimeve
 138. Produkte të qumështit për humbje në peshë
 139. Dietat me proteina shkaktojnë sëmundjen e Alzhaimerit
 140. Zbulohet dobia shëruese e sheqerit
 141. Vaji i ullirit kuron sëmundjet e zemrës
 142. Humbja e kilogramëve pas lindjes
 143. Me larje të duarve kundër gripit
 144. Kalciumi dhe vitamina D dhe rreziku nga diabeti
 145. Kosi payndyrë parandalon obezitetin dhe diabetin
 146. Jo yndyra në shtatzani
 147. Ushqimi i ngrirë mund të qëndrojë i freskët
 148. Çaji i gjelbër dhe inflamacioni i mushkërive
 149. Acidi folik parandalon shurdhimin
 150. Debat në Gjermani për vaksinën e gripit të derrave
 151. Diagnoza e depresionit
 152. Kafeina, kunder celulitit
 153. Vitaminat dhe astma
 154. Drithërat integrale rregullojnë presionin
 155. Fëmijëve të mos u jepet paracetamol pas vaksinimit?
 156. Zemra
 157. Nje studim i ri mbi plakjen e njeriut!!
 158. Uji indikator i shprehive të ushqyerjes
 159. Dieta ushqimore për të prekurit me verdhëz
 160. Zemërimi gjatë shtatzënisë i bën dëm zemrës së foshnjës
 161. Kremrat kundër plakjes e rrisin rrezikun nga kanceri
 162. Shikimi i dobët, vdekje e hershme?
 163. Lëngjet përmbajnë më shumë vitaminë C
 164. Mbipesha shkakton 124 mijë raste kanceri në vit
 165. Reduktoni yndyrat në shtatzëni
 166. 70 mije femra vdesin çdo vit nga aborti
 167. C’fare eshte azma
 168. Cilat jane simptomat e azmes?
 169. Gjithnje te lodhur? Zbulohet virusi
 170. Kanceri i lëkurës mund të trashëgohet
 171. Migrena, çka është dhe si mjekohet
 172. Duhani – shkaktari kryesor i kancerit të mushkërive
 173. Muskujt nuk ‘e pëlqejnë’ yndyrën
 174. Mposhtni depresionin me ushqim mesdhetar
 175. Protezë kundër gërhitjes
 176. Humbni gjysmë kilogrami në javë pa dietë
 177. Vaksina kundër gripit sezonal e efektshme edhe ndaj H1N1?
 178. Vitamina D-Ftohja dhe Gripi
 179. Aktiviteti trupor parandalon kancerin e gjirit
 180. Edhe një efekt i dëmshëm i duhanpirjes në shtatzëni
 181. Ëmbëlsirat në fëmijëri ndërtojnë personalitet të dhunshëm
 182. Mjeket: Llambat solare? Perdorni trurin
 183. Studimi: Ajri i ndotur shkakton sëmundjen e apandesitit
 184. Konsumimi i përditshëm i pijeve të gazuara, i rrezikshëm
 185. Kontrollo Apetitin Me Kete Arome
 186. Pse duhet të pimë lëngje
 187. Si të parandalohet çrregullimi i zemrës te diabetikët
 188. Punët e shtëpisë zvogëlojnë rrezikun nga kanceri
 189. Dieta e tri mollëve
 190. Binjake, por me baballare te ndryshem
 191. Antibiotiket shpejt jashte “qarkullimit”
 192. Folatet pengojnë paraqitjen e kancerit të zorrës
 193. Rëndësia e ushtrimeve fizike gjatë ditës
 194. Pjepri i bën mirë shëndetit psikik
 195. Mungesa e gjumit qon në sëmundjen e Alzhaimerit
 196. Ekstrakti i çajit të gjelbër e ripërtërinë fytyrën
 197. Studime të reja rreth goditjeve në tru
 198. Çaji i gjelbër zvogëlon rrezikun për kancer të lukthit
 199. Trajnim për Gripin H1N1 nga Banka Botërore
 200. Nënat që punojnë i kanë fëmijët më pak të shëndetshëm
 201. Me çokollatë kundër migrenës
 202. Diabeti, si të parandaloni çrregullimin e zemrës
 203. Pesimistët humbin më lehtë peshë
 204. Aborti rrezikon shtatzanin e ardhshme
 205. Rreziqet e sheqerit
 206. Artikujt qe i zvogëlojnë yndyrat ne gjak
 207. Mishi, peshku dhe artikujt e tyre alternative
 208. Kujdes çfarë kafe pini pas dite
 209. Shëndeti në moshën e mesme dhe ndikimi në jetëgjatësi
 210. Vitamina A forcon imunitetin
 211. Pesë super-ushqime për zvogëlimin e apetitit
 212. Vaji i ullinjve mbron cilësinë e ushqimit
 213. Aspirina parandalon kancerin e zorrës së trashë
 214. Arrin dieta e re për parandalimin e sëmundjeve
 215. Ulja e masës trupore ndihmon funksionimin e veshkave
 216. Vitamina C lufton kancerin
 217. Alergjia në pemë dhe perime gjithnjë e më e shprehur
 218. Enzima nga pjepri zvogëlon stresin
 219. Kakao mund të ndalojë proceset inflamatore
 220. Ecja ne natyre e shëron depresionin
 221. Me çokollate kundër lodhjes kronike
 222. Sëmundjet e rënda mund të evitohen
 223. Si mund të parandalohen variçet
 224. Semundjet mendore, 500 milione te prekur ne bote
 225. Prezantohet aspirina qe “lufton” migrenen
 226. Ushqimi pa yndyra pengon rikthimin e polipeve
 227. Një tjetër virus kërcënon botën
 228. Ndalimi i duhanpirjes pro shëndetit
 229. Frutat e zarzavatet na bejne me te zgjuar
 230. Ushqimi i vendeve skandinave, i shëndetshëm
 231. Paradentoza dhe karcinoma
 232. Hudhra mbron nga sëmundja Alzheimer
 233. Asnjë dite mos e kaloni pa çaj te gjelbër
 234. Boronica është ideale për koncetrim dhe kujtesë
 235. Majdanozi kundër zbokthit
 236. Kujdes nga zhurma!
 237. Pasojat e ushqimit të pasur me yndyra
 238. Të moshuarit vuajnë nga mungesa e vitaminës B12
 239. Ndikimi i ushtrimeve në shëndet varet nga gjinia
 240. Darkat e vonshme dhe mbipesha
 241. Gjashtë filxhanë kafe për orar të zgjatur
 242. Tabletat nuk janë zgjidhje për gjithçka
 243. Simptomat e alergjisë në ushqim
 244. Rrepa e kuqe për gjak te mire
 245. Mbipesha dhe kanceri i prostatës
 246. Mishi vezët dhe qumështi nuk shfaqin rrezik për kancer
 247. Kafeja e shëndetshme derisa nuk e teprojmë
 248. Vitamina C për zhvillimin e trurit
 249. Gjenet dhe duhani fajtorë për kancerin?
 250. Ushqimi dhe barnat bashkëpunojnë kundër kancerit