PDA

Shiko Verzionin e Plotë : MedicinëFaqet : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

 1. Në çfare mosh fëmijet rrezikohen nga shikimi
 2. Infeksionet e veshit tek fëmijët
 3. Nje filxhan kafe dhe ushtrime
 4. E-coli i ri rezistues në ilaçe?
 5. Salmonella për luftë kundër kancerit
 6. Nefropatia diabetike
 7. Obesiteti, sëmundje e shekullit 21
 8. Dhembja në shpinë
 9. Farmacia e natyrës
 10. Cilat janë pasojat e mbipeshës dhe obezitetit?
 11. Kujdesi ndaj lëkurës së gjirit gjatë terapisë rrezatuese
 12. Infarkt! Ka edhe... më keq!
 13. Shamponët dhe rënia e flokëve
 14. Cajrat, aleate kunder kolitit, ftohjes dhe nervave
 15. Çfarë ndodh me trupin kur pimë Coca Cola
 16. Sheqeri sjell shqetësime në organizëm
 17. Konsumoni dardhë, forcon zemrën
 18. Bizelja zvogëlon efektin e stresit
 19. Dhjetë fuqi të jashtëzakonshme shëruese të uthullës
 20. Kompjuteri, i demshem per shtyllen kurrizore
 21. Si ti shmangim problemet me venat?
 22. 40 për qind të karcinomave mund të parandalohen
 23. Çfarë bëni kur ju dridhet trupi?
 24. Disa këshilla për sëmundjet e stomakut
 25. Skleroza, ndizen shpresat per kurimin
 26. Cigarja, shkaktarja kryesore e kancerit të mushkërive
 27. Çfarë është kimioterapia?
 28. Vaksina e re që do të shkatërrojë 70% të qelizave kancerogjene?
 29. Humbja dyfish më e shpejtë e peshës
 30. Djersitja tek foshnjat
 31. Tensioni i lartë
 32. Si të forcohet imuniteti i fëmijëve?
 33. Drithërat rregullojnë presionin
 34. Ilaçet, harresa dhe doza e dyfishtë
 35. Përkeqësimet nga marrja e tepërt e hekurit
 36. Plagët shërohen më shpejt kur janë të pambrojtura!
 37. Përkujdesja për shputat diabetike
 38. Pini ujë, do t’i shkrini kilogramët
 39. Të dhemb këtu apo aty?
 40. 10 mitet per Ujin !
 41. Lëngu i perimeve heq kilet e tepërta
 42. Aloe vera
 43. Shprehitë që dëmtojnë dhëmbët
 44. Pastrimi i veshëve tek foshnjat
 45. Metodat më të sigurta të uljes së kolesterolit
 46. Uria emocionale, çfarë është dhe si ta tejkalojmë
 47. Frutat vjeshtorë që e forcojnë organizmin
 48. Zbulohet ilaçi kundër ekzemës?
 49. Metoda revolucionare e shkatërron kancerin
 50. Studim rezultativ për rolin e qelizave burimore në kurimin e dëmtimeve të zemrës
 51. Simptomat e bronkitit kronik
 52. Të fikëtit, shkaqet dhe parandalimi
 53. Ushqime-medikamente, perzierje te rrezikshme
 54. Ç’përfitojmë nga elektroterapia?
 55. Naringeni i limonit, agjent antidiabetik
 56. Kura e bimëve për dhëmbët
 57. Hurma, përfitimet shëndetësore
 58. Astma dhe barërat kundër dhembjes
 59. Epilepsia. Si aplikohet tretmani mjekësor emergjent?
 60. “Xhelatina mbretërore”, stimulues natyror i organizmit
 61. Karota e zier mbron zemrën, lufton kancerin
 62. Mos pini ujë kur nuk jeni të etur
 63. Kafeina ruan memorien e femrave
 64. Shpëtim për këmbët tuaja
 65. Efektet kuruese te molles
 66. Mishi pules dhe vezët mund të ndihmojnë memorien dhe trurin
 67. Pastrohuni dhe humbni peshe me portokallet
 68. Dieta më e mirë për heqjen e dhjamit nga barku
 69. Pese ushqimet qe ju bejne me terheqes
 70. Ushqimet që parandalojnë bllokimin e hundëve
 71. Disa ilaçe për problemet e tretjes
 72. Çfarë nëse ju dhemb fyti dhe nuk mund të gëlltitni
 73. Depresioni dhe migrena janë të lidhura, ndërsa njëra gjendje e “rrezikon” tjetrën
 74. Shputa e shtrembër
 75. Ilaçi çudibërës për kancerin e zorrëve
 76. Dhimbjet qe nuk duhet te injorohen tek femrat
 77. Infarkti i miokardit
 78. Vaj peshku për memorie më të mirë
 79. Mungesa e gjumit shkakton diabetin e tipit 2
 80. Kumbullat e thara dhe dardhët përmirësojnë tretjen
 81. Me vitamina kundër stresit
 82. Cilët janë më të fortë, dhëmbët e bardhë apo të verdhë
 83. Gratë shtatzëna mund ta transmetojnë stresin te foshnjat
 84. Ftohja, si ta njohim dhe luftojmë
 85. Çudia e djersës
 86. Kur dremisni hani vezë
 87. Migrena shfaqet herët në mëngjes, ndërsa dhimbja në lukth gjatë mbrëmjes
 88. Domatet në luftën kundër kancerit
 89. Moti i ftohtë sjellë viruse të shumta
 90. Meshkujt me te prekur nga tumoret e sistemit urinar
 91. Epilepsia, semundja e tokes, ja si mund te kurohet
 92. Teknika frymëmarrjeje për dhimbjet para lindjes
 93. Ushqim magjik, ushqim gishtërinjsh!
 94. Kërkime për trajtimin e diabetit
 95. Si te kuroni 3 format e migrenes
 96. Semundjet e gjakut
 97. Sëmundjet e zemrës janë të parandalueshme
 98. Pemët në formë arrash kundër diabetit
 99. Çfarë nëse ju dhemb fyti dhe nuk mund të gëlltitni
 100. Implanti i mëlçisë i jep foshnjës “një shans tjetër për jetë”
 101. Pemët forcojnë fertilitetin mashkullor
 102. Vitamina D e lidhur me rrezikun e kancerit të zorrës së trashë
 103. Çka tregon ënjtja e nyejve?
 104. Kujdesi ndaj lëkurës së gjirit gjatë rrezatimit
 105. Kompjuteri rrit shqetësimet në sy
 106. Kivi ju mbron nga rrufa
 107. Pijet e gazuara dëmtojnë zemrën e femrave
 108. Ushqimet me të cilat shkrihen kilogramët
 109. Qumështi i bletës
 110. Cili qumësht është më i miri?
 111. Lëngu i qershisë lufton pagjumësinë
 112. Çaji i kinfushës parandalon sëmundjet e mëlçisë
 113. Djathi më i shëndetshëm se gjalpi
 114. Paracetamoli shkakton shfaqjen e astmës
 115. 5 këshilla për mishra dhëmbësh të fortë
 116. Shega zbut plakjen dhe stresin
 117. Dhimbja e shpinës mund të jetë shenjë e sëmundjeve serioze
 118. Trombocitet do të përdoren për provokimin e reagimit të imunitetit
 119. Kanceri i mushkërive
 120. Niveli i glukozës matet në lot
 121. Ledhatimet e nënës reduktojnë stresin dhe kontrollojnë yndyrat
 122. Gjuha e lëmuar dhe e hollë, mungesë e vitaminave A dhe E
 123. Dredhëzat mund ta mbrojnë lukthin nga alkooli
 124. Drita natyrore zvogëlon shkurtpamësinë
 125. Pastrimi profesional i dhëmbëve mund të jetë armë kundër sulmit në zemër
 126. Malaria: Fillimi i fundit të saj?
 127. Koha e ftohtë - oreksi i shtuar
 128. Rritje drastike e të sëmurave të reja nga kanceri
 129. Zbulohet vaksina kundër kokainës
 130. Tiroidet: Ja disa mënyra popullore për ti kuruar
 131. Semundjet kronike
 132. Acarimi i bajameve
 133. Ilaçet natyrore për dhimbjen e fytit
 134. Lehonia normale
 135. Cilat pije nxisin sjelljet e dhunshme te adoleshentët
 136. Si ndikon ajri i thatë në organizem
 137. 1000 ditët e para, të rëndësishme për gjithë jetën
 138. Semundjet nervore
 139. Sëmundjet e fëmijëve
 140. Aprovohet instrumenti për detektimin e melanomës
 141. Depresion apo ndikim i hormoneve!?
 142. Roboti për kirurgji të syve u ndërtua për të operuar me precizitet më të lartë
 143. Mbipesha, diabeti dhe sëmundjet e zemrës paracaktohen në barkun e nënës
 144. Lojërat me magnet paraqesin rrezik të madh për fëmijët dhe për adoleshentët
 145. Si ta freskoni erën e gojës pas konsumimit të disa ushqimeve
 146. Pse qumështi është superpija e sportistëve aktivë
 147. Si Shfaqet Mungesa E Vitaminave?
 148. Fara luledielli
 149. Hani më pak që të jeni më të ri
 150. Si duhen larë dhëmbët
 151. Gripi, ç’është dhe si të mbrohemi
 152. Shtatzeni stresuese? Edhe femija do te lind i stresuar
 153. Xhenxhefili – mëlmesë dhe ilaç
 154. Fruta dhe perimet qe na dobesojne
 155. Preshi
 156. Vetite ushqyese te lakres
 157. Dredhëzat si preventivë për sëmundjet gastroenterologjik
 158. Perimet që ndihmojnë organizmin dhe parandalojnë sëmundjet
 159. Çokollata ul rrezikun e goditjeve në tru te femrat
 160. Injeksioni do te harrohet nga diabetiket
 161. Mungesa e gjakut nuk do të jetë më problem, arrin gjaku artificial?
 162. Çaji i kinfushës i dobishëm për mëlçinë
 163. Dafina lehtëson dhimbjet nga pankreasi
 164. Molla nuk lejon formimin e gurëve në veshka
 165. 10 Këshilla për të humbur peshë
 166. Shiqoni se cilat vitamina ju mungojnë
 167. Fekondimi artificial e shton rrezikun per kancer
 168. Gratë e rrezikuara nga cistitet
 169. Kujdes me skoliozën!
 170. Gripi sezonal, mjekët këshillojnë popullatën të marrë vaksinën
 171. Cistet e qafës dhe pezmatimi i gjëndrave limfatike
 172. Kafja parandalon kancerin e lëkurës
 173. Vaji i ullirit i duhuri për lëkurë dhe flokë idealë
 174. Vlerat ushqyese te qitros
 175. Kripa rrit shtypjen e gjakut dhe largon një metal të rëndësishëm
 176. Çaji i zi, i njëjtë për nga dobia, por i gjelbri më i shtrenjtë
 177. Kur qumeshti te ben keq
 178. Dobesia rrezikon fertilitetin e grave
 179. Fëmijët deri në një vit duhen të flenë vetëm në shpinë
 180. Rrahja e shpejtë e zemrës
 181. Ilaç që zvogëlon rikthimin e sklerozës
 182. Sëmundjet e zemrës janë të parandalueshme
 183. Lëngu i mollës përmirëson tretjen
 184. Tëmblagjaku shmang kancerin e lëkurës
 185. Mendra qetëson muskujt gjatë tretjes
 186. Mjalti lufton ulcerën e stomakut
 187. Trumëza ndihmon organet e tretjes
 188. Nje gote leng portokalli, per nje fillim te mire te dites
 189. Hudhra dhe qepa parandalojnë kancerin e prostatës
 190. Sherebela lufton tuberkulozin
 191. Masazhet me vaj e akull për nervin shiatik
 192. Studim britanik, aspirina dhe kanceri i zorrës së trashë
 193. Kafeja e dobishme për trurin
 194. Barnat anti-inflamatore mund ta mjekojnë skizofreninë?
 195. Uji zvogëlon rrezikun për karcinomë të fshikës urinare
 196. Pagjumësinë e përcjell infarkti i zemrës
 197. Vitamina D
 198. Kurat natyrale kundër pagjumësisë kronike
 199. Lëngu i trashë i mollës është më i shëndoshë se lëngu i kthjellët
 200. Nje banane ne dite, me pak vizita mjekut
 201. Frutat dhe perimet e bardha ulin rrezikun për Iktus
 202. Ushqimet e shendetshme per veshkat
 203. Çaji i bardhë
 204. Perimet ulin shtypjen e gjakut dhe nuk te shendoshin
 205. Mëngjesi ju ndihmon të humbni në peshë
 206. Pse duart dhe këmbët na rrinë të ftohta ?
 207. Temperaturat polare, rreziku qe sjellin per shendetin
 208. Masa për t’a forcuar imunitetin
 209. Te vertetat mbi trupin pas lindjes
 210. Përse është i rëndësishëm konsumimi i ujit në shtatzani?
 211. Zbulohet enzima që bllokon shtatzaninë
 212. Çaji i bimëve në shtatëzani
 213. Kujdes nga rënia e shpejtë në peshë!
 214. Dushi kundër tensionit të ulët
 215. Alergjite në myk
 216. Femra kujdes në ushqime
 217. Fibrat për zvogëlimin e yndyrës në gjak
 218. Goditja e fundit gurëve në veshka
 219. Steriliteti dhe aborti tek femrat, zbulohet shkaktari
 220. 15 fshehtësi për trajnim të mirë
 221. Palestra, mireqenia jone
 222. Sëmundjet që parandalohen me shegë, dardhë, hurmë dhe kivi
 223. Gjumi i pamjaftueshëm në adoleshencë shkakton probleme komplekse
 224. Çfarë janë vezorët policistik?
 225. Kamomili multifunksional për shëndetin
 226. Lulebleta qetëson dhimbjet e migrenës
 227. Manaferrat përmirësojnë shikimin
 228. Çokollata e zezë e dobishme për zemrën
 229. Luhatjet e temperatures, pasojat ne zemer
 230. Semundjet qe shkaktohen nga demtimi i pankreasit
 231. Fiku ndihmon kundër anemisë dhe të ftohurit
 232. Një mundësi e re kurimi për tumorit
 233. Farat e zeza rrisin imunitetin e trupit
 234. Temperatura e lartë ulet me çaj sherebele
 235. Luleshtrydhja pastron gjakun
 236. Përse më dhemb koka?
 237. Apandesiti akut
 238. Rigoni lufton gurët në tëmth
 239. Sinapi lehtëson dhimbjet reumatike
 240. Limoni normalizon tensionin e lartë
 241. Ushqimet qe i thone stop pirjes se duhanit
 242. Sythet e plepit ndalojnë djersitjen e tepërt
 243. Aloa Vera lufton infeksionet
 244. Vaji eterik largon mykun në lëkurë
 245. Mbipesha mund të parandalohet!
 246. Dieta 33 ditëshe
 247. Fëmijët mendojnë se barnat janë sheqerka
 248. Ushqime për meshkujt Lexojeni se ja vlen
 249. Pesë arsye për të mos hequr dorë nga kafja
 250. Zbulime gishtore