PDA

Shiko Verzionin e Plotë : Lajme nga Bota IslameFaqet : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81

 1. Elhamdulilah... lirohet nga burgu shejh Ebu Muhamed El Makdesi
 2. Ne serbi lejohet mbulesa ne instituconet arsimore
 3. Spiunët legal në Emër të Islamit
 4. Shehidi i Radhes
 5. SOMALI: 60–vjeçari somalez me nënshtetësi norvegjeze nga Al Shababët, e kryen operacionin shehid duke e sulmuar hotelin Buloburde
 6. Pas forcimit të pushtetit në Faluxh, SHIISH dhe militantët tjerë po e rrethojnë Bagdadin
 7. Suksese të mëdha në ofensivën në Lataki: Muxhahidët shpërthyen në Detin Mesdhe
 8. Vriten edhe dy të afërm të Bashar el-Asadit në Latakij
 9. 529 anëtarë të Vëllazërisë Muslimane u dënuan me vdekje nga gjykata egjiptiane për vrasjen e një polici
 10. Regjimi i Arabisë Saudite i dënon me burg 28 persona që i ndihmuan muxhahidët
 11. Arrestimet për terrorizëm, Myftinia Mat: Show mediatik për të larguar vëmendjen nga problemet
 12. Islamiku në kërkim, Gerti Pashaj: Nuk nxita terror, është sulm politik
 13. Akuzat për terrorizëm, babai i të arrestuarit: S'frekuentonte xhami, punonte në llaç
 14. Arrestohet Hoxha Abdurrahim Balla së bashku me 6 vëllezër të tjerë
 15. Vajza siriane e plagosur: Axhë, mos mi prej pizhamet, janë të reja!
 16. Siri: SHIISH dhe Sukur el-Sham nga fronti Islamik nënshkruan një marrëveshje paqeje
 17. Kush ka votuar kunder e kush pro ndalimit te ezanit ne kosove
 18. Letër nga Shukri Alija: Si më malltretojnë në burgun e Prilepit
 19. Franca jep alarmin, të rinjtë shkojnë në Xhihad
 20. 400 priftërinj janë shkarkuar për dy vite, shkak abuzimi me fëmijë
 21. Siri: Më në fund arrijnë ndihmat në Yarmouk të Damaskut
 22. Vriten 12 persona në konfliktin e Jemenit
 23. Al-Assad: Nuk largohem!
 24. Reuters: Rusia furnizon ushtrinë e Asadit me armatim.
 25. Irak: ISSI u bënë thirrje muslimanëve të Faluxhes në xhihad kundër shiave
 26. Regjimi dhe rebelët po arrijnë armëpushim në Aleppo
 27. Njësiti Sidik nga Frontit Islamik kalon në anën e ISIS me 120 luftëtarë
 28. Jemen: Muxhahidët e EKGA i eliminuan 10 ushtarë marioneta në Radi
 29. Palestinë, protesta kundër pushtuesit izraelit
 30. Siri, 9 të vrarë nga bombat me fuçi në Yarmouk
 31. Ushtria Çlirimtare e Sirisë i zë dhe i dhunon nënën dhe motrën e muxhahidit të ISIS
 32. Në Siri vritet edhe një prishtinasKy artikull është marrë nga www.kohaislame.com.
 33. Marinsat amerikanë vrasin një djalë pesë vjeçar afgan
 34. artikuj 95 të vrarë nga regjimi sirian
 35. Vdes 'Kasapi i Bejrutit' Ariel Sharon
 36. Iran: Sulm me bombë në rrugë nga muxhahidët e Xheish ul- adl i eliminuan të paktën 3 banditë prej mesit të 'gardës revolucionare'
 37. Të paktën 18 oficer të ushtrisë shiite duke përfshirë 1 gjeneral majorë u vranë të shtunën në Irak
 38. Video: Forcat e Asadit e vrasin imamin dhe xhematin në xhami gjatë xhumasë
 39. Në Afganistan u vra një ushtar i NATO-s
 40. Afrikë Qendrore, ushtarët francezë vranë 3 muslimanë
 41. Irak, 18 ushtarë dhe komandanti u vranë në pritëKy artikull është marrë nga www.kohaislame.com.
 42. Bombat me fuçi vrasin 63 njerëz në Halep
 43. Siri, Gjashtë të burgosur vdesin nga i ftohti
 44. I ka vrarë heshtja e ummetit: Fatimja, Varda dhe Muna – të lindura së bashku dhe të djegura së bashku
 45. Masoni satanist i ka planifikuar të dy luftërat botërore
 46. Ushtria shiite e Sirisë gjatë sulmeve ajrore në Aleppo vrasin 14 fëmijë
 47. Anijet norvegjeze dhe daneze do të marrin armët kimike siriane
 48. Sulme ajrore të ushtrisë kriminale të Asadit, viktima edhe 14 fëmijëKy artikull është marrë nga www.kohaislame.com.
 49. Ministri gjerman i drejtësisë: Të futet Sheriati në sistemin ligjor gjerman
 50. Australia tërheq trupat nga Afganistani
 51. Siri, 125 të vrarë në sulmet e djeshme
 52. Siri: "Hezbollahu" në prag të shpartallimit, luftë e re e brendshme
 53. Fëmija 12 -muajsh ka vdekur në provincën Homs shkak të stuhisë me borë (Video)
 54. Padi kundër ligjit francez që ndalon ferexhetë
 55. Mainz: Ministri gjerman dëshiron të fusë pjesë të Sheriatit Islam në Ligjin Gjerman
 56. Vdesin nëntë fëmijë të tjerë nga të ftohtit në Siri
 57. 27 muslimanë të vrarë në Republikën e Afrikës Qendrore
 58. Familja e Mullah dëgjon për ekzekutimin e babait të tyre në media
 59. Aeroplani Amerikan pa pilot, vret 15 dasmor në Jemen
 60. Armët kimike janë përdorur në mënyrë të përsëritur në Siri
 61. Siri: Aktivistët e regjimit të Asadit e kanë akuzuar Hizbullahun për tradhti
 62. Siri: Xhebta Nusrah merr nën kontroll fushën më të madhe të naftës
 63. Angola ndalon islamin dhe rrënon xhami
 64. Përgjaket Damasku,160 të vrarë në përleshjet
 65. Izrael- Liberman: objektivi ynë është ripushtimi i GazësKy artikull është marrë nga www.kohaislame.com.
 66. Libi: Së paku pesë ushtarë të vrarëKy artikull është marrë nga www.kohaislame.com.
 67. Dagestan: Vritet një oficer policieKy artikull është marrë nga www.kohaislame.com.
 68. SHBA, 13 viktima nga moti i keq
 69. Miratohet ligji për zhurmat në publik: Rrezikohet ulja e zërit të ezanit nëpër xhamia
 70. Irak: Sulme me bombë, jetën humbën të paktën 60 persona
 71. Policia e Kosovës montoj rastet, iu kishin falur dhe shitur armë të rinjve
 72. Adoleshenti palestinez vret një ushtar izraelitKy artikull është marrë nga www.kohaislame.com.
 73. Egjipt, 4 milion nenshkrime kunder grusht shtetit
 74. SHBA, kater marinsa te vrare ne nje aksident
 75. Izraelitët djegin shtëpitë palestineze
 76. Njoftojm se dita e Ashures eshte me 14.11.2013 E Enjte
 77. Talibanët e Pakistanit paralajmërojnë për sulme hakmarrëse
 78. HRW: Të hetohet roli i ushtarëve amerikanë në vrasjet e tyre ndaj civilëve afganë
 79. Taifuni i fuqishëm lë gjurmë shkatërrimi në Filipine
 80. SHBA, punonjësit përjashtohen nga puna për shkak të namazit
 81. artikuj Trupat izraelite vrasin dy palestinez
 82. Prifti katolik nga Kosova abuzoi seksualisht me një të mitur nga Zvicra
 83. Bangladesh: Gjykata dënoi me vdekje 150 ushtarë për shkak kryengritjes
 84. Siri: Rritje enorme e njerëzve në nevojë për ndihmë
 85. Ekonomia e Egjiptit në kolaps: Shkaktar-Grusht shteti
 86. Siri: Opozita bojkoton bisedimet, nëse nuk jepet afati i largimit të Assadit
 87. Japonia synon dyfishimin e ushqimeve hallall
 88. Së paku 20 policë alkoolistë të vrarë dhe të plagosur në 2 shpërthime në – dyqanin e pijeve alkoolike në Dagestan
 89. Thirrjes së muxhahidëve për xhihad në Siri i janë përgjigjur më shumë se sa në Afganistan
 90. Egjipt: 143 studenta të plagosur në universitetin Mansure të Egjiptit
 91. Gjermani: Gjykata e filloi gjykimin për sulmin ajror mbi civilët në Afganistan
 92. Regjimi shiit Irakian kërkon ndihmë ushtarake nga SHBA
 93. SHBA sulmon kompleksin e talebanëve në Pakistan
 94. 87 të vdekur nga etja në shkretëtirën e Saharasë
 95. Armët kimike siriane do të shkatërrohen në Shqipëri?
 96. Pakistan, tri viktima civile nga dronët
 97. Junta ushtarake e Egjiptit se bashku me forcat e El-Fatahut po përgatiten për ta sulmuar popullin e Gazës
 98. Kryemyftiu Saudit: Mos shkoni në Siri
 99. Si e mashtruan Asadin dhe publikun botëror Keri dhe Lavrovi
 100. Somali: Në sulmin e aeroplanit pa pilot amerikanët i vranë 4 fëmijë
 101. Obama i bashkohet luftës së Putinit në Soçi
 102. Shiitët u hakmorën për vdekjen e ushtarëve të tyre në betejë, duke i ekzekutuar të burgosurit e pambrojtur musliman
 103. Aplikimi i politikës: Uri ose gjunjëzohu. Pikat kontrolluese në Damask: Ulëri që të marrësh një copë bukë
 104. Indi, digjen të gjallë në autobus
 105. OKB: Konfirmohet poliomieliti në Siri
 106. Assad shkarkon zv. kryeministrin
 107. Izraeli kërkon kthimin e ambasadorit të tij në Turqi
 108. BBC: Dokumentar për diskriminimin e muslimanëve
 109. SHBA: Largohet nga autobusi sepse kishte bërë Bismilah
 110. Jahjaga argatja e kryqtarëve: Nuk do të lejohet bartja e shamive në shkolla – Pasojnë protestat
 111. Tani Izraeli nuk ka nevojë ta sulmojë Gazën por këtë do ta bëjë Egjipti
 112. Siri: Brigadat e bashkuara të muxhahidëve janë nisur në çlirimin e Homsit (+ video)
 113. Kriza siriane i prishi marrëdhëniet e SHBA-së me Turqinë dhe Arabinë Saudite
 114. Akuzohet marinsi për ekzekutimin e një afgani të plagosur
 115. Siri, shpërthim në aeroportin e Damaskut
 116. Siri, shkëmbehen pengjet
 117. Izraeli lejon Apaçët egjiptian mbi Gazan
 118. SHBA, një nxënësi vret mësuesin e tij dhe plagos dy nxënës të tjerë në Nevada
 119. Policia përleshet me mbështetësit e Morsit
 120. Ushtria amerikane “në rrezik të madh”
 121. Ushtria izraelite vret një të ri palestinez
 122. HRW: SHBA vrau civilë gjatë sulmeve me dronë
 123. Sisi kërkon dalje të sigurt
 124. Plaku nga Shqipëria bën thirrje për “xhihad” (VIDEO)
 125. Drama në aksionin e çlirimit të burgut: Forcat e regjimit i kanë vrarë 200 të burgosur në mënyrë që ti zmbrapsin muxhahidët
 126. Siri: Muxhahidët me në fund hyn në burgun qendror në Aleppo. Deri tani u liruan së paku 500 të burgosur
 127. Siri: 50 të vrarë nga krimet e regjimit të Asadit
 128. Siri: Forcat çlirimtare vrasin shefin e lartë të inteligjencës së regjimit
 129. Siri, vriten 16 policë të regjimit
 130. Siri, 50 të vrarë nga forcat e regjimit
 131. Libi, vriten dy ushtarak të lartë
 132. Qabja - Haxhi LIVE 24h
 133. Autoritetet saudite i ofruan marrëveshje Shejh Sulejman el- Ulwanit. Ai e refuzoi atë
 134. Amerika nuk dëshiron që kryengritësit sirianë te humbin, por as të fitojnë
 135. Muxhahidët e Harakat El-Shebaab e arrestojnë spiunin amerikan në Somali
 136. Siri: Masakra e re e forcave të Asadit. Viktimë gratë, fëmijët dhe xhamit (foto+video)
 137. Me kërkesë të krishterëve, Turqia i ngriu pronat e ndihmuesve të talibanëve dhe muxhahidëve
 138. Organizata për Ndalimin e Armëve Kimike fiton Nobelin për Paqe
 139. Libi, automobil bombë shpërthen para konsullatës së Suedisë
 140. Egjipt: Protesta të freskëta
 141. Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s hoqi dorë nga idea e një sulmi ndaj Sirisë?
 142. Muxhahidët i vrasin pushtuesit francezë me sulme shehidllëke dhe bombardime në veri të Malit
 143. Afganistan: Ushtria amerikane e braktis kampin e madh ushtarak
 144. MAFIAT Shi'itë i vjedhin dhe i shesin organet e trupit të sirianëve + video
 145. Dështimi i operacionit të komandosëve amerikanë në Somali
 146. Sukses i madh në afërsi të Damaskut. Muxhahidët i zënë rreth 250 automjete të blinduara (+video)
 147. Talibanët përqeshin mbylljen e qeverisë amerikane
 148. Madonna bëhet myslimane?
 149. Tentativa e pengmarrjes ndaj ambasadores në Jemen, sulm i Al Kaedas
 150. Vriten pesë ushtarë në Egjipt
 151. Shejh el-Ulvani dënohet me 15 vite burg
 152. Deklarata e re e Shtetit Islamik në Irak dhe Sham mbi situatën aktuale në Siri
 153. Pakistan: Talibanët e mohuan përfshirjen e tyre në shpërthimin e tregut dhe për këtë e akuzuan Blackwater
 154. MALI: Luftime në veri të vendit, sulm mbi bazën e kafirave në Timbuktu
 155. Qeveria ushtarake egjiptiane po e vazhdon luftën kundër Islamit dhe i mbyll 13 000 xhami!
 156. Obama e anuloi vizitën në Malajzi për shkak të krizës buxhetore
 157. Irak: 1,000 të vrarë gjatë shtatorit
 158. Irak, 25 të vdekur nga një atentat në Bagdad
 159. Siri – 72 të vdekur në sulmet e fundit të ushtrisë së Asadit
 160. Siri - OSDH: Më shumë se 115.000 të vdekur që prej fillimit të konfliktit por ...
 161. Siri - UNHCR: 17 vende hapin kufijtë për strehimin e refugjatëve
 162. Mianmar, vriten 4 mysliman
 163. Video: Mesazhe nga toka e thertoreve - Beteja hyri në dyert e tyre
 164. INTERVISTË: Operacioni Westgate - Kush janë këta njerëz qe të na gjykojnë neve?
 165. Emiri i el-Shebabëve, Shejh Mukhtar Ebu Zubeir, i drejtohet popullit Kenian
 166. Autoritetet Keniane i vranë pengjet me gaz helmues, dhe pastaj e shpërthyen ndërtesën
 167. “Bisha” që masakroi popullin e vet do ta “respektojë” marrëveshjen
 168. Mbi 60 të vdekur në ndërtesën e shembur në Mumbai
 169. Muslimanët e Filipineve - kolonializmi, krishterizimi, pushkatimi dhe xhihadi për çlirim
 170. Prifti Jones në vend të Kuranit gabimisht i ka djegur 2000 kopje të Biblave
 171. Siri: Muxhahidët e eliminojnë tërë timin special Iranian
 172. Vendet e Shenjta përgatiten për haxhilerët
 173. Vrasësit në Smilkovë kanë qenë me “xhip” të zi
 174. Al Shebaab kërcënon me sulme të reja
 175. Pakistan, numri i viktimave kalon shifrën 200
 176. 40 palestinezë të plagosur në përleshjet me policinë izraelite
 177. SHBA dhe Rusia përplasen mbi projekt-rezolutën mbi Sirinë
 178. Siri, lufta zhvendoset në Damask
 179. Pakistan, 45 viktima nga tërmeti
 180. Kush qëndron prapa propagandës brutale dhe të pistë rreth “xhihadit seksual” në Siri
 181. “Asadi si Hitleri”
 182. Rusia ndalon përkthimin e Kur'anit
 183. Flet dezertori: Asad dha urdhëra për sulme me armë kimike
 184. Përleshje mes palestinezëve dhe forcave izraelite
 185. 59 të vdekur nga sulmi në qendrën tregtare në Keni
 186. PATJETËR TË LEXOHET! URGJENTE! - Portali Almakos tallet dhe akuzon nderin e muxhahidëve në Siri!
 187. Në Siri luftojnë 70 000 muxhahidë. Kthimi i hilafetit i pashmangshëm!
 188. Qindra të vrarë gjatë përleshjeve në Nigeri
 189. Franca dhe Rusia, ndasi të forta për përgjegjësit e sulmit me armë kimike në Siri
 190. Regjimi sirian tenton të fsheh masakrën e 248 civilëve (Video, +18)
 191. Makina bombë shpërthen në kufirin Turqi-Siri
 192. Vritet edhe një kosovar në Siri
 193. VIDEO: Krimet e ushtrisë së Egjiptit në Sinai prej 9 deri më 13 shtator 2013
 194. Çeçeni: Sulmi i Muxhahidëve ndaj bazës të Ministrisë të Punëve të Brendshme marionete
 195. Jemen: Muxhahidët e El-Kaidës të Gadishullit Arabik i vranë dhe i plagosën 11 femohues
 196. SHBA, një marinar pas masakrës në DC
 197. Myslimania duhet të heqë vellon gjatë dëshmisë
 198. Japoni, frikë nga tajfuni Man-Yi
 199. Meksikë, 40 të vdekur nga uraganet
 200. Siri, 77 të vrare nga regjimi i Asadit
 201. Irani heqë dorë nga ambiciet bërthamore?
 202. Washington, numri i viktimave shkon në 12
 203. Heronjtë“ e Spanjës dhe “tradhëtarët” e Sirisë
 204. Afganistan: Sulmi i Muxhahidëve me raketa i shkatërroj 8 aeroplanë pa pilot dhe 2 helikopterë
 205. FILIPINE: Muxhahidët i çliruan dy qytete në Mindanao
 206. Në 12 përvjetorin e shkatërrimit të kullave binjake Al Kaida më e fortë se kurrë më parë
 207. Deklarata për fushatë të zgjeruar ushtarake kundër popullit të Sinait: "Ushtria egjiptiane dhe krimet e saj"
 208. Në perëndim të Pakistanit është shkatërruar një kolonë me cisterna nafte të NATO-s
 209. Egjipti mbyll kufirin me Gazan për të pestën ditë radhazi
 210. Kanada, protesta kundër ndalimit të veshjes fetare
 211. Përmbytjet në SHBA, 500 të zhdukur
 212. Siri, 93 të vrarë nga forcat e regjimit
 213. Angli: Flet babai që humbi tërë familjen
 214. Apel për ndihmë: Qeveria shiite në Iran do ti ekzekutoj 7 të burgosur suni!
 215. Siri: Muxhahidët e filluan operacionin e pastrimit kundër brigadave që bashkëpunojnë me regjimin
 216. Qeveria e Filipineve dorëzohet para grupit Islamik
 217. “Progres” në bisedimet për Sirinë
 218. Forca të regjimit sirian bombardojnë edhe spitalet
 219. Protestat e djeshme në Egjipt, dy të vrarë
 220. Sulm ndaj familjes myslimane në Britani, 4 viktima
 221. Egjipt, protestuesit mbushin rrugët
 222. 220 fëmijë të burgosur nga Izraeli
 223. Siri: Qëllimi amerikan nr. 1 është që ti ndaloj muxhahidët që të arrijnë deri tek armët strategjike
 224. Afganistan: Koalicioni NATO para vetë thyerjes, muxhahidët për çdo ditë e më shumë po korrin fitore
 225. Shehid Inshallah - Komandanti Muhamed Dido‏
 226. Vrasësi anti-musliman i 77 pesonave pranohet në Universitetin e Oslos
 227. Sulmohet konvoji i NATO-s në Pakistan
 228. Siri: Serbët në krah të Al-Assad-it, shqiptarët kundër
 229. SHBA, arrestohet prifti që deshi të djeg 3 mijë kopje të Kuranit
 230. Egjipt: Regjimi puçist i ndalon aktivitetin 55 mijë hoxhallarëve
 231. Izraeli shkatërron shtëpitë palestineze në Jerusalemin Lindor
 232. Sulm në konsullatën amerikane në Afganistan, 7 viktima
 233. Assad nuk do të dorëzojë të gjitha armët kimike
 234. Hidhet themeli i Xhamisë Westermoskee në Holandë
 235. Deklaratë nga vëllezërit e xhematit "Miletu-Ibrahim"
 236. Domethënia e drejtësisë në demokracinë perëndimore
 237. Përleshje dhe të arrestuar gjatë protestave në Ankara dhe Stamboll
 238. Sirianët ikin në Turqi
 239. Putin publikon kushtin për dorëzimin e armëve kimike të Sirisë
 240. Siri: Kthesë e papritur, do të ndalohet sulmi?
 241. Damasku pranon “të dorëzojë armët kimike”
 242. Kerry: Assad dorëzo armët kimike, evito pasojat e sulmit
 243. Irani kërcënon Obamën: Nëse sulmon Sirinë, do ta rrëmbejmë vajzën
 244. "Po flitet" në media: Ndërhyrja ushtarake në Siri brenda 3 ditëve, nis me bombardime
 245. Afganistan, sulmohet zyra e inteligjencës
 246. Asad paralajmëron SHBA-të
 247. Historia e misionarit krishterë që pranoi islamin
 248. Kerry: Po rritet mbështetja për sulm ndaj Sirisë
 249. Egjipt, sfidohet shtetrrethimi
 250. Obama krahason Sirinë me Kosovën