Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 1 prej 1

Tema: A lejohet t'i dredhim flokët?

 1. #1
  Grafika e Katade
  Katade nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  23-05-2009
  Postimet
  4,175
  All-llahu të shpërbleftë
  223
  Falënderuar 1,206 herë në 792 Postime
  Rep Fuqia
  1659

  A lejohet t'i dredhim flokët?

  Me emrin e Allahut, të Gjithëmëshirshmit, Mëshirëplotit

  Pyetje: Selamu alejkum. Hoxh Allahu ju shperbleft met mirat e xhenetit.
  Pytja ime asht: A lejohet mi shti floket ne thartin (ne varikin si i ben floket dredha). Allahu ju shperblefte.

  Përgjigje: Falënderimi i takon Allahut. Paqja dhe bekimi i Allahut qofshin mbi të Dërguarin e fundit të Allahut, mbi familjen e tij, shokët e tij dhe të gjithë ata që ndjekin rrugën e tij deri në Ditën e Gjykimit.

  Ue alejkum selam!

  Lejohet, por e rëndësishme është të jenë të ruajtura, të dalë e mbuluar, ndërsa në shtëpi apo pranë njerëzve që i ndalohet martesa me ta s’ka asgjë. Allahu e di më së miri.

  Ahmed Kalaja
  Aliu radiallahu anhu ka thene:

  "Shpifja ndaj femrave të pafajshme është më e rëndë sesa qielli; e vërteta është me e gjerë sesa toka; zemra e kënaqur është më e pasur sesa deti; zemra e munafikut (hipokriti) është më e fortë sesa guri; sundimtari i padrejtë është më i nxehtë sesa zjarri; nevoja ndaj mosmirënjohësit është me e ftohtë sesa acari; durimi është më i hidhur sesa helmi."

 2. Për këtë postim, ju falënderohet përdoruesi:


Tema të Ngjashme

 1. A lejohet të ngjyrosim flokët dhe thonjtë?
  By Katade in forum Fetva nga Hoxhallarët Shqiptar
  Përgjigjet: 4
  Postimi i Fundit: 07-10-2009, 20:31
 2. A lejohet mashkulli t’i kapë flokët gërsheta apo t’i ketë flokët e gjata?
  By Ebu Hatib in forum Fetva nga Hoxhallarët Shqiptar
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 03-03-2009, 20:57
 3. A lejohet t’i ngjyros flokët me bllansh?
  By Muxhahidi in forum Fetva nga Hoxhallarët Shqiptar
  Përgjigjet: 4
  Postimi i Fundit: 10-09-2008, 15:49
 4. A i lejohet gruas që të presë flokët e saj?
  By Mesudi in forum Fetua nga Sheikh Abdul Aziz Ibn Abdullah Bin Baz (All-llahu e mëshiroftë)
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 09-12-2006, 13:07

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •