Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 5 prej 5

Tema: Kuiz nga informatika

 1. #1
  abu-bakr-al-shatry nuk është i/e kyçur Anëtarë i Ri
  Data e Anëtarësimit
  10-03-2012
  Postimet
  14
  All-llahu të shpërbleftë
  10
  Falënderuar 13 herë në 8 Postime
  Rep Fuqia
  0

  Kuiz nga informatika

  e selam alejkum we rahmetulla , vllezer dhe motra desha ta hap kete tem me qellim qe ta bejm nje lloj kuizi edhe nga informatika .
  Kuizi do te shkoj keshtu , une se pari do ta bej nje pyetje pastaj dikush duhet qe te pergjigjet dhe ta postoj nje pytje tjeter , e keshtu pastaj te gjith me radh ...

  STAFI KERKOJ LEJE PER LEJIMIN E KETI KUIZI , NESE NUK I SHKELI RREGULLAT E FORUMIT , ALLAHU JU SHPERBLEFT

  Pyetja e parë:

  Si është quajtur interneti i parë , para "ethernet'it" ?
  Së fundi përpunuar nga Selefus-salih: më 13-03-2012 18:03

 2. Për këtë postim, ju falënderohen 2 Përdorues në vijim:


 3. #2
  Grafika e Selefus-salih
  Selefus-salih nuk është i/e kyçur Anëtarë Aktiv
  Data e Anëtarësimit
  24-08-2010
  Postimet
  154
  All-llahu të shpërbleftë
  382
  Falënderuar 263 herë në 105 Postime
  Rep Fuqia
  194

  Re: Kuiz nga informatika

  Si është quajtur interneti i parë , para "ethernet'it" ?
  pergjigjia: eshte quajtur ARPANET

 4. Për këtë postim, ju falënderohet përdoruesi:


 5. #3
  Grafika e Drejtësia
  Drejtësia nuk është i/e kyçur Moderator
  Data e Anëtarësimit
  11-03-2006
  Lokacioni
  Në botën e sprovave !
  Postimet
  5,653
  All-llahu të shpërbleftë
  1,838
  Falënderuar 1,800 herë në 778 Postime
  Rep Fuqia
  2288

  Re: Kuiz nga informatika

  Es selamu alejkum.

  Pa´dyshim qe do ta lejojna këtë kuiz me këtë temë,pasi që edhe prej kesaj teme besojme që ka hair dhe dobi për antarët,do të lejohet derisa e shofim qe ka dobi dhe bëhet garë rreth gjërave që janë të dobishme për antarët,ndersa nëse parashtrohen pyetje qe jane te kota apo nuk jane te dobishme do të shlyhen pa paralajmerim.

  Ndersa edhe vlene te ceket,qe përderisa parashtruesi i pyetjes nuk e konfirmon,se përgjija është e saktë,ai i cili përgjigjet nuk duhet te nxitoje duke parashtruar pyejten.Per shkakë se nuk mundë të parashtrojme pyetje,ndersa ende nuk është konfirmuar nga pyetsi,se përgjigjja është e saktë.

  Besojë që është e kjartë,për gjdo gjë të pa kjartë,parashtroni pyetjet e juaja,dhe inshAllah ju ndihmojmë.

  Es selamu alejkum.


  ...E në ligjin e All-llahut kurrë nuk do të hasësh devijim. [35:43]

  Drejtësia
  Kur´an dhe Sunnet

 6. Për këtë postim, ju falënderohet përdoruesi:


 7. #4
  Grafika e Selefus-salih
  Selefus-salih nuk është i/e kyçur Anëtarë Aktiv
  Data e Anëtarësimit
  24-08-2010
  Postimet
  154
  All-llahu të shpërbleftë
  382
  Falënderuar 263 herë në 105 Postime
  Rep Fuqia
  194

  Re: Kuiz nga informatika

  Es Selamu Alejkum Vlla i dashur Allahu te shperblefte per keto rregulla dhe keshilla

  Allahu te ruajt Vlla

  Selam Alejkum

 8. Për këtë postim, ju falënderohet përdoruesi:


 9. #5
  abu-bakr-al-shatry nuk është i/e kyçur Anëtarë i Ri
  Data e Anëtarësimit
  10-03-2012
  Postimet
  14
  All-llahu të shpërbleftë
  10
  Falënderuar 13 herë në 8 Postime
  Rep Fuqia
  0

  Re: Kuiz nga informatika

  Citat Postuar fillimisht nga selefusalih Shiko Postimin
  pergjigjia: eshte quajtur ARPANET
  po pra , pergjigjja eshte e sakt .

 10. Për këtë postim, ju falënderohet përdoruesi:


Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •