Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 8 prej 8

Tema: Më duhen filmat që janë bërë për Muhammedin Alejhi Selam, Musen etj...

 1. #1
  PuTTY nuk është i/e kyçur Anëtarë i Ri
  Data e Anëtarësimit
  09-09-2008
  Postimet
  15
  All-llahu të shpërbleftë
  19
  Falënderuar 23 herë në 13 Postime
  Rep Fuqia
  0

  Më duhen filmat që janë bërë për Muhammedin Alejhi Selam, Musen etj...

  Selamu Alejkum Vllezer.

  Pata 1 pytje a mund të më gjeni filma si psh: Te Muhammedit(A.) .. Te Muses(A.S) Edhe filma Tjer Dot Isht Mir Direct Për Shiqim Por Nuk Prish Pun Edhe Nese Jan Per Download Allahu Ju Shperbleft.

 2. Për këtë postim, ju falënderohet përdoruesi:


 3. #2
  Grafika e Muhlis
  Muhlis nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  18-07-2008
  Postimet
  15,817
  All-llahu të shpërbleftë
  4,497
  Falënderuar 10,366 herë në 5,405 Postime
  Rep Fuqia
  6496

  Re: Me Duen Filmat.

  Selamun Alejkum vella

  Vella kliko ne ket web

  YouTube - The Message 1976 [full movie about Islam] 2hrs 55mins

  Ky esht filmi i pejgamberit Muhammedit a.s i titulluar MESAZHI (THE MESSAGE).
  Ketu mundesh veq me shiku per me downladu nashta vellezerit apo motrat e kan e ta postojn.Ndersa film te Musaut a.s nuk di vella se ku mundesh me gjet.Inshallah vellezerit te ndihmojn.
  Esselamun Alejkum ve rahmetullahi ve bereketuhu
  ''Dhe Fitneja, është më e rëndë se vrasja.'' (El-Bekare 191)

 4. Për këtë postim, ju falënderohen 3 Përdorues në vijim:


 5. #3
  kujtimi80 nuk është i/e kyçur Anëtarë
  Data e Anëtarësimit
  02-06-2008
  Postimet
  44
  All-llahu të shpërbleftë
  61
  Falënderuar 107 herë në 37 Postime
  Rep Fuqia
  196

  Re: Me Duen Filmat.

  une i vendosa lidhjet per ta zbrit prej youtubes ne formata te ndryshem, njera Flv me e vogel, dhe tjetra mp4 me e madhe .

  flv
  http://keepvid.com/save-video.flv?ht...ad_modules%3D1

  mp4 (kfaltet me i lart)

  http://keepvid.com/save-video.mp4?ht...3D1%26fmt%3D18

 6. Për këtë postim, ju falënderohet përdoruesi:


 7. #4
  kujtimi80 nuk është i/e kyçur Anëtarë
  Data e Anëtarësimit
  02-06-2008
  Postimet
  44
  All-llahu të shpërbleftë
  61
  Falënderuar 107 herë në 37 Postime
  Rep Fuqia
  196

  Re: Me Duen Filmat.

  nese nuk bejn atehere mere kete link dhe ne katrorin e shprazet vendose ldhjen e youtubes dhe me posht do ti qet lidhjet.

  KeepVid: Download and save any video from Youtube, Dailymotion, Metacafe, iFilm and more!

 8. Për këtë postim, ju falënderohen 3 Përdorues në vijim:


 9. #5
  PuTTY nuk është i/e kyçur Anëtarë i Ri
  Data e Anëtarësimit
  09-09-2008
  Postimet
  15
  All-llahu të shpërbleftë
  19
  Falënderuar 23 herë në 13 Postime
  Rep Fuqia
  0

  Re: Me Duen Filmat.

  Flm Per Filmin e Muhammedit The Message Per Me Shkarku Dij Prej Youtube vetem e shkruni VideoDL.org - Download Online Video (Google Video, YouTube etc) in a Flash! edhe e beni past linkun e youtubes mirpo filmin e MUSES A.S sun e gjej me pas mujt me gjet ndonje kish ba mir selamu alejkum... Zoti ju Shperbleft Jeni 1.

 10. Për këtë postim, ju falënderohen 3 Përdorues në vijim:


 11. #6
  Grafika e Muhlis
  Muhlis nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  18-07-2008
  Postimet
  15,817
  All-llahu të shpërbleftë
  4,497
  Falënderuar 10,366 herë në 5,405 Postime
  Rep Fuqia
  6496

  Re: Me Duen Filmat.

  Esselamun Alejkum ve rahmetullahi ve beraketuhu.
  Amin inshallah vella.Vella do te shikoj nese mundem me gjet po krejt filmat qka jan te Muses a.s jan versione te jahudive ose katolikeve e version te muslimaneve ose then me mir prej Kuranit vella nuk di qe kan bo film per Musen a.s se ndryshe e jep bibla vlla qe e kan ndryshu qafirat e ndryshe Kurani vlla i ka prej Allahut xh.sh krejt sakt.Inshallah do ta gjej vella.Esselamun Alejkum.
  ''Dhe Fitneja, është më e rëndë se vrasja.'' (El-Bekare 191)

 12. Për këtë postim, ju falënderohen 2 Përdorues në vijim:


 13. #7
  florenti nuk është i/e kyçur Anëtarë i Ri
  Data e Anëtarësimit
  02-09-2008
  Postimet
  9
  All-llahu të shpërbleftë
  0
  Falënderuar 8 herë në 4 Postime
  Rep Fuqia
  0

  Re: Më duhen filmat që janë bërë për Muhammedin Alejhi Selam, Musen etj...

  Esselam alejkum filma me përmbajtje islame esht filmi i ejubit a.s ne gjuhen turke me perkthim shqip te Studentet.info :: Jemi Gjithmonë në kërkim të Diturisë mundesh me shique pa ba download.
  si dhe shume video me permbajtje fetare nje faqe shume interesante

 14. #8
  Grafika e Muhammed
  Muhammed nuk është i/e kyçur Moderator Mbikqyrës
  Data e Anëtarësimit
  28-01-2005
  Postimet
  1,740
  All-llahu të shpërbleftë
  2,835
  Falënderuar 4,351 herë në 1,205 Postime
  Rep Fuqia
  1610

  Re: Më duhen filmat që janë bërë për Muhammedin Alejhi Selam, Musen etj...

  Ve alejkum selam ve rahmetullahi ve bereketuhu

  Duhet t´a kemi parasysh se në këto filma ku prezentohen apo shfaqen fragmente /ndodhi nga jeta e Profetit SalAll-llahu Alejhi ve Selem (apo profetëve të tjerë) jo të gjitha janë të sakta sepse janë të bazuara në hadithe që nuk pranohen sepse janë daif (të dobëta), të trilluara etj.

  Pra, jo tërsisht ato ngjarje që shfaqen në atë film janë të bazuara në tekste të vërteta që janë vërtetuar nga dijetarët që mirren me shkencen e hadithit, andaj nuk duhet të gjitha ato vepra apo fjalë që veprohen dhe thuhen në atë film të mirren për arsye se është realizuar nga njerëz që nuk kanë dituri të mjaftueshme për Islamin edhe pse kanë dashuri për këtë fe ndoshta.

  Unë do t´a veçoja një pjesë të filmit që të kemi kujdes sepse shumë musliman e marrin atë si argument se instrumentet muzikore lejohen sepse kinse Profeti Alejhi Selam kur bëri hixhret prej Mekkes në Medinë banorët e priten me një këngë. Për më shumë rreth kësaj klikoni në lidhjen vijuese:

  A është i saktë hadithi: "...tal le el bedru alejna…" ?!

  Selamun Alejkum
  Jakub el-Makfufi ka thënë: "Person i sinqertë është ai i cili i fsheh veprat e tij të mira sikurse që i fsheh veprat e tij të liga."

  "...e kush iu përmbahet dispozitave të All-llahut, atij Ai i hap rrugë,
  3. dhe e furnizon atë prej nga nuk kujton fare
  ." (Et-Talak, 2-3)

 15. Për këtë postim, ju falënderohen 2 Përdorues në vijim:


Tema të Ngjashme

 1. Përgjigjet: 3
  Postimi i Fundit: 08-03-2010, 17:59
 2. Përgjigjet: 2
  Postimi i Fundit: 13-02-2010, 18:41
 3. Përgjigjet: 2
  Postimi i Fundit: 28-12-2009, 21:27
 4. Ç´thonë të tjerët për Muhammedin [Alejhi Selam]
  By Ebu Velid in forum Sira & Historia Islame & Dijetarët
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 19-05-2008, 02:07
 5. Kush janë gurabat (të huajt) që janë përmendur në Hadithin e Profetit Alejhi Selam
  By Etheristi in forum Fetua nga Sheikh Nasiruddin Albani (All-llahu e mëshiroftë)
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 12-12-2005, 18:25

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •