Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 3 prej 3

Tema: Përgjigje nga mjeksia e Pejgamberit Alejhi Selam rreth mushkrive ?

 1. #1
  MuhamedXhaferi nuk është i/e kyçur Anëtarë i Ri
  Data e Anëtarësimit
  23-04-2008
  Postimet
  1
  All-llahu të shpërbleftë
  0
  Falënderuar 2 herë në 1 Postim
  Rep Fuqia
  0

  Përgjigje nga mjeksia e Pejgamberit Alejhi Selam rreth mushkrive ?

  Selam alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu..

  Vellezer dhe Motra te dashur a mundet dikush tem tregoje nese egziston sherimi i mushkeriave te zeza(melcis se zeze) ne mjeksin e te dashurit tone,nese eshte a mundet dikush tem tregoje ku mund ta gjej kete ose te ma dergoje ketu ne forum?????????????
  Zoti ju shperbleft me te gjith te mirat.......

 2. Për këtë postim, ju falënderohen 2 Përdorues në vijim:


 3. #2
  Grafika e rubina
  rubina nuk është i/e kyçur Anëtarë me Përvojë
  Data e Anëtarësimit
  29-02-2008
  Postimet
  258
  All-llahu të shpërbleftë
  913
  Falënderuar 662 herë në 214 Postime
  Rep Fuqia
  329

  Re: Mjeksia e Pejngamerit Muhamed???????????

  Alejkum Selam ve Rahmetullahi ve Berekatuhu!

  Me sa e kuptova pyetjen, nuk janë në pyetje mushkëritë që janë dy normal ( Pulmonis) por mëlcia e cila gjinndet në anën e djathtë nën brinj dhe quhet ( Hepar). Në librin mbi mjeksinë e Pejgamberit s.a.v.s. thuhet se Cikorja - bimë është shumë e mirë për shërimin e mëlcisë si dhe për rregullimin e funksionit të mëlcisë.( Hepatomegalia).
  Cikorja ndryshe quhet bresa; lulekorja; radhiqja; latinisht Cichorium endivia.
  Nëse ju nevojiten më shumë informata lajmroni.

  p.s. Mjekësia e të Dërguarit Muhammed - Ibn- Kajjim el-Xhevzi
  Përkthyer nga Prim. Dr. Med. Sci. ALI F. ILJAZI

 4. Për këtë postim, ju falënderohen 3 Përdorues në vijim:


 5. #3
  Grafika e Sumeja
  Sumeja nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  19-06-2005
  Postimet
  1,988
  All-llahu të shpërbleftë
  2,084
  Falënderuar 3,761 herë në 1,488 Postime
  Rep Fuqia
  1258

  Re: Mjeksia e Pejngamerit Muhamed???????????

  Selamu alejkum
  Ky liber gjindet ne forum nese nevojitet per tlexuar me gjersisht
  U pyet Shabiu për një çështje dhe tha: “Nuk e zotëroj.” Shokët e tij i thanë: “Të turpëruam.” Ai tha: “Melekët nuk u turpëruan kur thanë: ‘ ... Ne nuk dimë asgjë më tepër nga ç’na ke mësuar Ti’ …" Bekare, 32.
  Ka thënë Ibn Mes'udi – kënaqësia e Allahut qoftë me të!–: "O njerëz! Kush pyetet për dije dhe e di atë le ta thotë. Kush pyetet dhe nuk ka dije le të thotë Allahu është i dijshëm, sepse për atë që nuk e di, është prej dijes të thuash: Allahu është i dijshëm".

 6. Për këtë postim, ju falënderohet përdoruesi:


Tema të Ngjashme

 1. Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 18-10-2009, 14:45
 2. Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 05-04-2009, 21:20

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •