Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 1 prej 1

Tema: Personat me aftësi të kufizuara

 1. #1
  Gjeniu i Vogel nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  06-09-2007
  Lokacioni
  Suedi
  Postimet
  327
  All-llahu të shpërbleftë
  0
  Falënderuar 613 herë në 239 Postime
  Rep Fuqia
  362

  Personat me aftësi të kufizuara

  Eshtë një elit qe në shikim të par të krijon pershtypjen se nuk jan të aftë për asgje. Se jan barrë për prindin, shtetin, dhe shoqërin.
  Ka shumë qe si pasoj e turpit nuk dalin në rrugë e as qe vijojnë mesimet nëpër shkolla.
  Allahu swt i do keta njerz. Prandaj edhe ne duhet të stregojm interesim nese duam që Allahu të na dojë të mirën.
  Por dikush mund të pyet, nese i do Allahu kta njerz pse i ka krijuar ashtu siq jan ? Sepse sikur tåe gjith njerzit të ishin njësoj nuk do të dishim qka dtth të jesh pa sy, pa këmb ose pa duar!
  Shumica e njerzve me aftësi të kufizuara nuk jan në gjendje për punë por ata kan diqka më shum se ne e, ajo është aftesia e të menduarit. Ata kan diapazon të gjër që ne nuk e kemi!

  ....vazhdoni tutje pas meje

 2. Për këtë postim, ju falënderohet përdoruesi:


Tema të Ngjashme

 1. Personat me aftësi të kufizuara protestojnë për të drejtat e tyre
  By Ebu Ubejdullah in forum Lajme nga Bota Islame
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 22-04-2010, 16:00
 2. Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 28-09-2008, 17:38
 3. Mëshira e Muhammedit a.s. me personat me aftësi të kufizuara
  By En Nisa in forum Këshilla të Përgjithshme
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 12-07-2008, 17:32

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •