Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 3 prej 3

Tema: Dhembet e njeriut jan te perbera nga ,,

 1. #1
  Grafika e sunna
  sunna nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  09-08-2007
  Postimet
  5,142
  All-llahu të shpërbleftë
  10,178
  Falënderuar 6,698 herë në 3,261 Postime
  Rep Fuqia
  2572

  Dhembet e njeriut jan te perbera nga ,,

  Es Selamu Alejkum

  Dhembet e njeriut jan te perbera nga ,,,,
  Hasan el-Basriu ka thënë, “Nëse e sheh një person që po garon me ty për këtë botë atëherë garo me të në lidhje me botën e ardhshme.


  Puno me vetveten dhe përmirsoj dobësitë e tua! Pastaj e kupton se do të të mjaftoj ty kjo – në vend të gjykimit të të tjerëve.

  "Kush është muslimani më i mirë, o i Dërguar i ALLAHUT? Ai tha: "Ai prej gjuhës dhe dorës të së cilit, muslimanët tjerë janë të ruajtur". (Transmetojnë Imam Buhariu dhe Muslimi)

 2. #2
  Grafika e Ebu Akil
  Ebu Akil nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  12-03-2009
  Postimet
  822
  All-llahu të shpërbleftë
  1,542
  Falënderuar 1,190 herë në 443 Postime
  Rep Fuqia
  546

  Re: Dhembet e njeriut jan te perbera nga ,,

  Citat Postuar fillimisht nga sunna Shiko Postimin
  Es Selamu Alejkum

  Dhembet e njeriut jan te perbera nga ,,,,
  alejkum selam

  Dhembet e njeriut jan te perbera nga materiet e kalciumit
  Sa më shumë që largohen njerëzit nga Allahu dhe programi i Tij i jetesës, proporcialisht aq do të jenë të nënshtruar ndaj ndikimit të xhinëve-shejtanë

  Fryti i saj(i dynjasë) është më i shëmtuar se sa magjia me të cilën erdhën Haruti dhe Maruti, pasi që magjia e tyre e ndau burrin prej gruas, ndërsa dynjaja e ndan robin prej Zotëruesit të tij.

 3. Për këtë postim, ju falënderohet përdoruesi:


 4. #3
  Grafika e sunna
  sunna nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  09-08-2007
  Postimet
  5,142
  All-llahu të shpërbleftë
  10,178
  Falënderuar 6,698 herë në 3,261 Postime
  Rep Fuqia
  2572

  Re: Dhembet e njeriut jan te perbera nga ,,

  Es Selamu Alejkum

  Allahu xh sh ju shperbleft pergjigja esht e sakt

  Tema mund te mbyllet
  Hasan el-Basriu ka thënë, “Nëse e sheh një person që po garon me ty për këtë botë atëherë garo me të në lidhje me botën e ardhshme.


  Puno me vetveten dhe përmirsoj dobësitë e tua! Pastaj e kupton se do të të mjaftoj ty kjo – në vend të gjykimit të të tjerëve.

  "Kush është muslimani më i mirë, o i Dërguar i ALLAHUT? Ai tha: "Ai prej gjuhës dhe dorës të së cilit, muslimanët tjerë janë të ruajtur". (Transmetojnë Imam Buhariu dhe Muslimi)

 5. Për këtë postim, ju falënderohet përdoruesi:


Tema të Ngjashme

 1. Ahmadinexhad: Do ti thyejmë dhëmbët Amerikës!
  By Muhlis in forum Lajme nga Bota Islame
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 07-04-2010, 16:23
 2. Kujdesuni për dhëmbët
  By Kalimtari in forum Medicinë
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 10-02-2010, 15:57
 3. Stresi dëmton dhëmbët
  By Kalimtari in forum Medicinë
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 09-01-2010, 00:59
 4. Si ti Pastroni dhëmbët
  By Kalimtari in forum Medicinë
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 07-08-2009, 16:45
 5. Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 27-09-2008, 11:52

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •