Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 4 prej 4

Tema: Emrat e Kuranit

 1. #1
  Grafika e Fidan
  Fidan nuk është i/e kyçur KV-III-pB
  Data e Anëtarësimit
  04-08-2005
  Postimet
  1,828
  All-llahu të shpërbleftë
  655
  Falënderuar 3,674 herë në 1,402 Postime
  Rep Fuqia
  1213

  Emrat e Kuranit

  Selam

  Kurani i famshem ka shm emra qe te gjith japin te kuptosh rendesine dhe poziten e lart te tij dhe qe ne pergjithesi esht libri me i famshem qiellor dhe Zoti xh.sh. ne fjalen e vet e ka quajtur:........
  I Dërguari i All-llahut(Sal-lAllahu Alejhi Ua Selam) ka thënë:
  "Kush e frenon zemërimin duke patur mundësi që ta realizon atë, e thërret All-llahu Ditën e Kijametit para të gjitha krijesave dhe ia mundëson të zgjedh cilën të dëshiron nga hyritë." [Tirmidhiu]
 2. #2
  Grafika e Lamise
  Lamise nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  06-03-2006
  Postimet
  581
  All-llahu të shpërbleftë
  536
  Falënderuar 1,038 herë në 455 Postime
  Rep Fuqia
  609

  Re: Emrat e Kuranit

  eselamu alejkum vlla

  Per momentin po me kujtohen dy emra

  El-Furkan [dallues ndermjet te vertetes dhe te pavertetes] dhe el-Hakk [e verteta]

  Allahu e di me se miri
  inshaAllah si ti gjej dikund edhe te tjeret pergjigjem prap

  Allahu ju rujt
  selamu alejkum

 3. Për këtë postim, ju falënderohet përdoruesi:


 4. #3
  Mesazheri nuk është i/e kyçur Anëtarë
  Data e Anëtarësimit
  30-08-2005
  Postimet
  30
  All-llahu të shpërbleftë
  0
  Falënderuar 8 herë në 4 Postime
  Rep Fuqia
  0

  Re: Emrat e Kuranit

  Kurani ka disa Emra i dashur Fidan!
  Nder to mund te permendim, Furkan, Kitab, Dhikr etj

 5. Për këtë postim, ju falënderohet përdoruesi:


 6. #4
  Grafika e Fidan
  Fidan nuk është i/e kyçur KV-III-pB
  Data e Anëtarësimit
  04-08-2005
  Postimet
  1,828
  All-llahu të shpërbleftë
  655
  Falënderuar 3,674 herë në 1,402 Postime
  Rep Fuqia
  1213

  Re: Emrat e Kuranit

  selam

  Allahu ju shperbleft per bergjigjjet e juaja

  Kurani i famshem ka shum emra: El Kuranu, El Furkanu, Et Tenzilu, Edh Dhikru, El Kitabu etj.
  I Dërguari i All-llahut(Sal-lAllahu Alejhi Ua Selam) ka thënë:
  "Kush e frenon zemërimin duke patur mundësi që ta realizon atë, e thërret All-llahu Ditën e Kijametit para të gjitha krijesave dhe ia mundëson të zgjedh cilën të dëshiron nga hyritë." [Tirmidhiu]
Tema të Ngjashme

 1. Cilet jane emrat tjer te emertimit te Kuranit.?
  By Fisebililah in forum Kuiz Islam
  Përgjigjet: 2
  Postimi i Fundit: 07-02-2010, 13:59
 2. Përgjigjet: 1
  Postimi i Fundit: 01-09-2009, 22:55
 3. Nga emrat e Allahut
  By umuAbduRrahman in forum Akide
  Përgjigjet: 12
  Postimi i Fundit: 02-10-2008, 21:43
 4. 99 Emrat e Allahut
  By En Nisa in forum Kur´an dhe Tefsir
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 07-09-2008, 12:29
 5. 99 Emrat e All-llahut (Flash)
  By AbdulVehab in forum Tjera
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 01-06-2006, 11:11

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •