Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 5 prej 5

Tema: Kurban bajrami eshte te shtunen,me 30.12.

 1. #1
  Grafika e klinaku
  klinaku nuk është i/e kyçur Anëtarë i Ri
  Data e Anëtarësimit
  09-11-2006
  Lokacioni
  Kosove
  Postimet
  18
  All-llahu të shpërbleftë
  103
  Falënderuar 26 herë në 12 Postime
  Rep Fuqia
  0

  Kurban bajrami eshte te shtunen,me 30.12.

  Pak me pare meshihati i Vushtrriswe,na informoi se BI e kosoves kishin pru vendim se Kurban bajrami eshte te shtunen.
  Te gjithe besimtareve islam ua uroj kurban bajramin ne pergjithesi e antareve te forumit ne veqanti.
  "E kur robet e Mi te pyesin ty per Mua, Une jam afer,i pergjigjem lutjes kur lutesi me lutet,pra per te qene ata drejte te udhezuar,le te me pergjigjen ata Mua dhe le te me besojne Mua." (2:186)

 2. Për këtë postim, ju falënderohen 4 Përdorues në vijim:


 3. #2
  Grafika e Ebu Humaira
  Ebu Humaira nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  11-05-2006
  Lokacioni
  Shkup-Gjermani
  Postimet
  321
  All-llahu të shpërbleftë
  1,349
  Falënderuar 525 herë në 187 Postime
  Rep Fuqia
  462

  Re: Kurban bajrami eshte te shtunen,me 30.12.

  Citat Postuar fillimisht nga klinaku Shiko Postimin
  Pak me pare meshihati i Vushtrriswe,na informoi se BI e kosoves kishin pru vendim se Kurban bajrami eshte te shtunen.
  Te gjithe besimtareve islam ua uroj kurban bajramin ne pergjithesi e antareve te forumit ne veqanti.
  Selam Alejkum

  Deshta me e dit a me 30 a me 31 eshte Kurban Bajrami!?në Shkup e kan Ljm se eshte diten e Diel 31,ketu ne Germani po thojnë me 30 All-llahu Alem
  Redijtu bil-lahi Rabben ve bil-Islami dinen,ve bi Muhammedin Sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem nebijjen.
  (Jam i Kenaqur qe Zoti im eshte All-llahu,Feja ime eshte Islami,dhe Pejgamberi im Muhammedi Sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem)

 4. #3
  Grafika e Ebu Humaira
  Ebu Humaira nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  11-05-2006
  Lokacioni
  Shkup-Gjermani
  Postimet
  321
  All-llahu të shpërbleftë
  1,349
  Falënderuar 525 herë në 187 Postime
  Rep Fuqia
  462

  Thumbs up Re: Kurban bajrami eshte te shtunen,me 30.12.

  Citat Postuar fillimisht nga Shkupjani_ger Shiko Postimin
  Selam Alejkum

  Deshta me e dit a me 30 a me 31 eshte Kurban Bajrami!?në Shkup e kan Ljm se eshte diten e Diel 31,ketu ne Germani po thojnë me 30 All-llahu Alem
  A ka mundesi dikush me tregu se kur eshte saktesisht Kurban Bajrami??
  Redijtu bil-lahi Rabben ve bil-Islami dinen,ve bi Muhammedin Sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem nebijjen.
  (Jam i Kenaqur qe Zoti im eshte All-llahu,Feja ime eshte Islami,dhe Pejgamberi im Muhammedi Sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem)

 5. #4
  Grafika e Siraatalmustekiim
  Siraatalmustekiim nuk është i/e kyçur Anëtarë me Përvojë
  Data e Anëtarësimit
  16-12-2006
  Postimet
  286
  All-llahu të shpërbleftë
  1,667
  Falënderuar 780 herë në 233 Postime
  Rep Fuqia
  472

  Re: Kurban bajrami eshte te shtunen,me 30.12.

  Esselamu alejkum we rahmetullah

  Kurban Bajrami eshte neser me 30.12 pasiqe sot ishte dita e arafatit.

 6. Për këtë postim, ju falënderohet përdoruesi:


 7. #5
  Grafika e Ebu Humaira
  Ebu Humaira nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  11-05-2006
  Lokacioni
  Shkup-Gjermani
  Postimet
  321
  All-llahu të shpërbleftë
  1,349
  Falënderuar 525 herë në 187 Postime
  Rep Fuqia
  462

  Re: Kurban bajrami eshte te shtunen,me 30.12.

  Citat Postuar fillimisht nga Siraatalmustekiim Shiko Postimin
  Esselamu alejkum we rahmetullah

  Kurban Bajrami eshte neser me 30.12 pasiqe sot ishte dita e arafatit.
  Alejkum selam ve Rahmetullah ve Berekatehu ,e kuptova qe neser ne kosov eshte Kurban Bajrami,po pse ka ndryshim ne Maqedoni dhe ne Shqipri eshte diten e diel.A ka dikush qe të ma spjegon ketë?
  Redijtu bil-lahi Rabben ve bil-Islami dinen,ve bi Muhammedin Sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem nebijjen.
  (Jam i Kenaqur qe Zoti im eshte All-llahu,Feja ime eshte Islami,dhe Pejgamberi im Muhammedi Sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem)

Tema të Ngjashme

 1. Kurban Bajrami bie me 27 Nëntor
  By Ebu Merjem in forum Lajme nga Bota Islame
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 18-11-2009, 17:59
 2. Festohet Kurban Bajrami
  By Muhlis in forum Lajme nga Bota Islame
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 08-12-2008, 11:02
 3. Kur pi bjen kurban bajrami?
  By bekir-87 in forum Pyetje-Përgjigje
  Përgjigjet: 3
  Postimi i Fundit: 06-12-2008, 18:06
 4. Lajmrin:Kurban Bajrami
  By Ebu Humaira in forum Lajme nga Bota Islame
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 05-12-2007, 22:11
 5. Kurban Bajrami eshte para krishtlindjeve ztr.Surroi
  By firdeuse in forum Lajme nga Bota Islame
  Përgjigjet: 2
  Postimi i Fundit: 02-12-2007, 20:34

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •