Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 2 prej 2

Tema: Meso arabisht

 1. #1
  Grafika e Sumeja
  Sumeja nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  19-06-2005
  Postimet
  1,988
  All-llahu të shpërbleftë
  2,084
  Falënderuar 3,761 herë në 1,488 Postime
  Rep Fuqia
  1258

  Meso arabisht

  Selamu alejkum
  Programi i par eshte i mir per fillestaret me mesuar shkronjat mirpo edhe ato qe dijne gjuhen arabe kur duan te shkruan arabisht e kan me te leht:
  MESO TE SHKRUANI ARABISHT
  Kjo eshte web qe mund ta sjellish ne disa gjuhe qe ti din te ben perkthimin;
  معهد تعليم اللغة العربية
  U pyet Shabiu për një çështje dhe tha: “Nuk e zotëroj.” Shokët e tij i thanë: “Të turpëruam.” Ai tha: “Melekët nuk u turpëruan kur thanë: ‘ ... Ne nuk dimë asgjë më tepër nga ç’na ke mësuar Ti’ …" Bekare, 32.
  Ka thënë Ibn Mes'udi – kënaqësia e Allahut qoftë me të!–: "O njerëz! Kush pyetet për dije dhe e di atë le ta thotë. Kush pyetet dhe nuk ka dije le të thotë Allahu është i dijshëm, sepse për atë që nuk e di, është prej dijes të thuash: Allahu është i dijshëm".

 2. Për këtë postim, ju falënderohen 5 Përdorues në vijim:


 3. #2
  Abdylrrahim nuk është i/e kyçur Anëtarë i Ri
  Data e Anëtarësimit
  07-02-2006
  Postimet
  3
  All-llahu të shpërbleftë
  1
  Falënderuar 2 herë në 2 Postime
  Rep Fuqia
  0

  Meso shkronjat e Kuranit

  Esselamu alejkum,

  Mirë se erdhet.
  ne kete faqe keni mundesi ti mesoni shkronjat e Kuranit, dhe shqiptimin e tyre.
  E ne te ardhmen inshalla edhe Texhvidin.

  Allahu ju shperbleft per viziten.
  Mirë se erdhet.

 4. Për këtë postim, ju falënderohet përdoruesi:


Tema të Ngjashme

 1. Kur'ani arabisht
  By Erikson in forum Kërkesa
  Përgjigjet: 5
  Postimi i Fundit: 03-10-2010, 20:21
 2. Mëso më shumë për Islamin para se ta gjykosh atë, ...
  By Ubejdullah in forum Këshilla të Përgjithshme
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 25-01-2009, 00:10
 3. Mëso gjuhën e faljes
  By En Nisa in forum Këshilla të Përgjithshme
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 19-08-2008, 22:21
 4. Të lutem na mëso, na udhëzo, dhe na përmirëso
  By Fidan in forum Feja dhe Shoqëria
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 04-12-2007, 08:13

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •