Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 3 prej 3

Tema: Sadullah Bajrami - Mysafiri i ndershëm troket në derën e muslimanit!

 1. #1
  Grafika e Muhammed
  Muhammed nuk është i/e kyçur Moderator Mbikqyrës
  Data e Anëtarësimit
  28-01-2005
  Postimet
  1,740
  All-llahu të shpërbleftë
  2,835
  Falënderuar 4,351 herë në 1,205 Postime
  Rep Fuqia
  1610

  Sadullah Bajrami - Mysafiri i ndershëm troket në derën e muslimanit!

  Sadullah Bajrami - Mysafiri i ndershëm troket në derën e muslimanit!

  Selamun Alejkum

  Ky ders nuk gjindet në internet askund, është mbajtur në paltalk nga hoxha i nderuar para rreth një viti, dhe në ligjërat flitet për agjërimin, kryesisht për tregime shumë interesante nga Selefu Salih (të parët tanë të mirë), dijetarët e famshëm (pa përejashtu ajetet dhe hadithet që nuk diskutohet që janë pjesë e çdo dersi të tij).

  Inqizimi dhe përpunim i dersit, për të gjithë muslimanët: Muhammed AbdulMalik - Kur´an dhe Sunnet @ Forumi Islam

  Selamum Alejkum
  Jakub el-Makfufi ka thënë: "Person i sinqertë është ai i cili i fsheh veprat e tij të mira sikurse që i fsheh veprat e tij të liga."

  "...e kush iu përmbahet dispozitave të All-llahut, atij Ai i hap rrugë,
  3. dhe e furnizon atë prej nga nuk kujton fare
  ." (Et-Talak, 2-3)

 2. Për këtë postim, ju falënderohen 5 Përdorues në vijim:


 3. #2
  Grafika e Muhammed
  Muhammed nuk është i/e kyçur Moderator Mbikqyrës
  Data e Anëtarësimit
  28-01-2005
  Postimet
  1,740
  All-llahu të shpërbleftë
  2,835
  Falënderuar 4,351 herë në 1,205 Postime
  Rep Fuqia
  1610

  Re: Sadullah Bajrami - Mysafiri i ndershëm troket në derën e muslimanit!

  Selamun Alejkum

  Është vendosur lidhje e re dhe valide. Tani ligjërata mund të zbritet pa problem insha All-llah.

  Dhe me All-llahun qëndron suksesi.
  Jakub el-Makfufi ka thënë: "Person i sinqertë është ai i cili i fsheh veprat e tij të mira sikurse që i fsheh veprat e tij të liga."

  "...e kush iu përmbahet dispozitave të All-llahut, atij Ai i hap rrugë,
  3. dhe e furnizon atë prej nga nuk kujton fare
  ." (Et-Talak, 2-3)

 4. Për këtë postim, ju falënderohen 5 Përdorues në vijim:


 5. #3
  beni nuk është i/e kyçur Anëtarë i Ri
  Data e Anëtarësimit
  30-10-2006
  Postimet
  8
  All-llahu të shpërbleftë
  1
  Falënderuar 2 herë në 2 Postime
  Rep Fuqia
  0

  Re: Sadullah Bajrami - Mysafiri i ndershëm troket në derën e muslimanit!

  Allahu te shperbleft po nuk po ben

Tema të Ngjashme

 1. Sadullah Bajrami-Xhehennemi
  By Muhlis in forum Ligjërata
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 24-03-2009, 18:06
 2. Sadullah Bajrami-Pse te vellazerohemi
  By Muhlis in forum Ligjërata
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 24-03-2009, 08:35
 3. Viti i Ri - Sadullah Bajrami
  By ThuajsubhanAllah in forum Live Përmbajtje
  Përgjigjet: 5
  Postimi i Fundit: 29-12-2008, 23:04
 4. Sadullah Bajrami mbi Medhhebet
  By Muhammed in forum Ligjërata
  Përgjigjet: 4
  Postimi i Fundit: 03-11-2008, 06:15
 5. Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 15-09-2007, 21:04

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •