Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Faqja 1 prej 2 12 FundFund
Rezultatet 1 deri 10 prej 12

Tema: Fjalor i komentimit të ëndërrave

 1. #1
  ebu_muadh nuk është i/e kyçur Moderator
  Data e Anëtarësimit
  19-06-2005
  Postimet
  1,950
  All-llahu të shpërbleftë
  283
  Falënderuar 7,065 herë në 1,684 Postime
  Rep Fuqia
  1630

  Fjalor i komentimit të ëndërrave

  es-selamu alejkum

  ketu mun ta zbritni librin me titullin: "Fjalor i kometimit te enderrave"

  https://rapidshare.com/files/1048953...E_ENDRRAVE.exe
  Së fundi përpunuar nga Ebu Hatib: më 03-07-2012 01:20

 2. Për këtë postim, ju falënderohen 13 Përdorues në vijim:


 3. #2
  AMAN nuk është i/e kyçur Anëtarë i Ri
  Data e Anëtarësimit
  26-07-2008
  Lokacioni
  toronto
  Postimet
  1
  All-llahu të shpërbleftë
  0
  Falënderuar 1 herë në 1 Postim
  Rep Fuqia
  0

  re: Fjalor i komentimit të ëndërrave

  flm shum

 4. Për këtë postim, ju falënderohet përdoruesi:


 5. #3
  Grafika e Abdurrezak
  Abdurrezak nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  08-08-2008
  Postimet
  1,226
  All-llahu të shpërbleftë
  2,643
  Falënderuar 1,917 herë në 804 Postime
  Rep Fuqia
  766

  re: Fjalor i komentimit të ëndërrave

  selam alejkum a eshte i lejuar ky fjalor per komentimin e endrrave nese po atehere qe ke mudesi te pakten spjegim All-llahu te shperbleft

 6. Për këtë postim, ju falënderohen 2 Përdorues në vijim:


 7. #4
  Grafika e Muhlis
  Muhlis nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  18-07-2008
  Postimet
  15,817
  All-llahu të shpërbleftë
  4,497
  Falënderuar 10,366 herë në 5,405 Postime
  Rep Fuqia
  6496

  re: Fjalor i komentimit të ëndërrave

  Selamun alejkum.

  Po eshte e lejuar.

  Selamun alejkum.
  Së fundi përpunuar nga Ebu Hatib: më 03-07-2012 22:02
  ''Dhe Fitneja, është më e rëndë se vrasja.'' (El-Bekare 191)

 8. Për këtë postim, ju falënderohen 2 Përdorues në vijim:


 9. #5
  Grafika e Muhlis
  Muhlis nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  18-07-2008
  Postimet
  15,817
  All-llahu të shpërbleftë
  4,497
  Falënderuar 10,366 herë në 5,405 Postime
  Rep Fuqia
  6496

  re: Fjalor i komentimit të ëndërrave

  Selamun Aalejkum.

  Vella ebu_muadh kerkoje falje se mire paska qene linku po kisha pas problem ne kompjuterin tim. Ma ben hallall.

  Selamun alejkum.
  Së fundi përpunuar nga Ebu Hatib: më 03-07-2012 22:02
  ''Dhe Fitneja, është më e rëndë se vrasja.'' (El-Bekare 191)

 10. Për këtë postim, ju falënderohen 2 Përdorues në vijim:


 11. #6
  Grafika e Abdurrezak
  Abdurrezak nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  08-08-2008
  Postimet
  1,226
  All-llahu të shpërbleftë
  2,643
  Falënderuar 1,917 herë në 804 Postime
  Rep Fuqia
  766

  re: Fjalor i komentimit të ëndërrave

  Es Selamu Alejkum

  Allahu ju shperbleft te gjitheve me xhennetin firdevs
  Ibn Kajimi rahimehullah ka thënë: “Ka shumë njerëz të cilët i sheh se u ruhen të këqijave dhe të ligave, ndërsa gjuha e tyre bën masakër në të gjallët dhe të vdekurit, ndërsa ai aspak nuk vret mendjen se çfarë flet.”

 12. Për këtë postim, ju falënderohen 2 Përdorues në vijim:


 13. #7
  Grafika e Muhlis
  Muhlis nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  18-07-2008
  Postimet
  15,817
  All-llahu të shpërbleftë
  4,497
  Falënderuar 10,366 herë në 5,405 Postime
  Rep Fuqia
  6496

  Fjalor i kometimit te enderrave

  Selamun alejkum

  Amin vella, inshAllah te gjithe muslimanet Allahu i shperblen me Xhenet.
  Së fundi përpunuar nga Ebu Hatib: më 03-07-2012 22:02
  ''Dhe Fitneja, është më e rëndë se vrasja.'' (El-Bekare 191)

 14. Për këtë postim, ju falënderohet përdoruesi:


 15. #8
  ebu_muadh nuk është i/e kyçur Moderator
  Data e Anëtarësimit
  19-06-2005
  Postimet
  1,950
  All-llahu të shpërbleftë
  283
  Falënderuar 7,065 herë në 1,684 Postime
  Rep Fuqia
  1630

  re: Fjalor i komentimit të ëndërrave

  Komentimi i enderave lejohet mirepo per ata qe din komentin e tyre, dhe kjo eshte dhunti nga Allahu xh.sh qe ja jep kujt te do Ai.

  Dhe shejhu ne fjal eshte prej dijetareve qe din komentin e enderave.

 16. Për këtë postim, ju falënderohen 9 Përdorues në vijim:


 17. #9
  alis nuk është i/e kyçur Anëtarë i Ri
  Data e Anëtarësimit
  30-09-2008
  Lokacioni
  Prizren
  Postimet
  2
  All-llahu të shpërbleftë
  0
  Falënderuar 1 herë në 1 Postim
  Rep Fuqia
  0

  re: Fjalor i komentimit të ëndërrave

  Allahu i Madheruar ju shperbleft...Inshallah

 18. #10
  artan_ nuk është i/e kyçur Anëtarë i Ri
  Data e Anëtarësimit
  08-02-2009
  Postimet
  4
  All-llahu të shpërbleftë
  0
  Falënderuar 5 herë në 3 Postime
  Rep Fuqia
  0

  re: Fjalor i komentimit të ëndërrave

  Selam alejkum a osht i lejum shperndarja ne ket mnyr i kti libri,sa e di une ky liber osht ne shitje,mos osht e ndalushme kopjimi dhe shperndarja...

 19. Për këtë postim, ju falënderohen 2 Përdorues në vijim:


Faqja 1 prej 2 12 FundFund

Tema të Ngjashme

 1. Fjalor i komentimit të ëndërrave
  By dijar in forum Programe Islame
  Përgjigjet: 20
  Postimi i Fundit: 01-06-2013, 20:00
 2. A lejohet komentimi i ëndërrave ?!
  By AmarSiddik in forum Pyetje-Përgjigje
  Përgjigjet: 1
  Postimi i Fundit: 14-03-2010, 13:45
 3. Kategori te re per pyetjet dhe komentimet e enderrave
  By Fidan in forum Vërejtje - Propozime
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 25-12-2009, 15:53
 4. Fjalor shqip-arabisht
  By muzikaharam in forum Lidhje Islame
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 10-09-2008, 12:53

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •