Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 1 prej 1

Tema: Pyetje dhe Përgjigje - Nga hoxha i nderuar Sadullah Bajrami

 1. #1
  Grafika e Sumeja
  Sumeja nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  19-06-2005
  Postimet
  1,988
  All-llahu të shpërbleftë
  2,084
  Falënderuar 3,761 herë në 1,488 Postime
  Rep Fuqia
  1258

  Pyetje dhe Përgjigje - Nga hoxha i nderuar Sadullah Bajrami

  Sadullah Bajrami Pyetje 1  Sadullah Bajrami Pyetje-2  Sadullah Bajrami Pyetje-3  Sadullah Bajrami Pyetje-4  Sadullah Bajrami Pyetje-5  Sadullah Bajrami Pyetje-6  Sadullah Bajrami Pyetje-7  Sadullah Bajrami Pyetje-8

  Sadullah Bajrami Pyetje-9

  Sadullah Bajrami Pyetje-10
  U pyet Shabiu për një çështje dhe tha: “Nuk e zotëroj.” Shokët e tij i thanë: “Të turpëruam.” Ai tha: “Melekët nuk u turpëruan kur thanë: ‘ ... Ne nuk dimë asgjë më tepër nga ç’na ke mësuar Ti’ …" Bekare, 32.
  Ka thënë Ibn Mes'udi – kënaqësia e Allahut qoftë me të!–: "O njerëz! Kush pyetet për dije dhe e di atë le ta thotë. Kush pyetet dhe nuk ka dije le të thotë Allahu është i dijshëm, sepse për atë që nuk e di, është prej dijes të thuash: Allahu është i dijshëm".

 2. Për këtë postim, ju falënderohet përdoruesi:


Tema të Ngjashme

 1. Sadullah Bajrami-Pyetje dhe Pergjigje- Diber
  By Ibn Abdullah in forum Live Përmbajtje
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 01-06-2010, 11:50
 2. Sadullah Bajrami - Pyetje & Përgjigje
  By ThuajsubhanAllah in forum Live Përmbajtje
  Përgjigjet: 323
  Postimi i Fundit: 25-09-2009, 11:05
 3. Bisedë e lirë me pyetje-përgjigje - Sadullah Bajrami
  By ThuajsubhanAllah in forum Live Përmbajtje
  Përgjigjet: 2
  Postimi i Fundit: 19-04-2009, 18:52
 4. Sadullah Bajrami - Pyetje & Përgjigje
  By Isa in forum Live Përmbajtje
  Përgjigjet: 64
  Postimi i Fundit: 07-02-2009, 20:14

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •