Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 1 prej 1

Tema: Lakra e tharet (turshi) si preventive

 1. #1
  Grafika e Muhlis
  Muhlis nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  18-07-2008
  Postimet
  15,817
  All-llahu të shpërbleftë
  4,497
  Falënderuar 10,366 herë në 5,405 Postime
  Rep Fuqia
  6496

  Lakra e tharet (turshi) si preventive

  Lakra e tharet (turshi) si preventive

  Nëntori është muaji i lakrave,pasi qe ne këtë muaj ka me se shumti.
  Ekzistojnë tre arsye pse duhet te ndani pak kohe dhe para për te përgatitur lakra turshi.
  Janë te shijshme,te lira dhe shume te shëndosha.

  Ka lloje te ndryshme te lakrave,por veti e tyre e përbashkët është se janë shume te pasura me vitamine C dhe janë një ushqim anti kancerogjen.

  Me rendësi është te përmendet se gjate muajve te dimrit lakrat turshi ne kushtet tona janë burimi me i mire i vitaminës C,dhe e përmbajnë këtë vitamine ne sasi te njëjte me shume peme jugore te cilat kane çmime tepër te larta.

  radiovalarinore
  ''Dhe Fitneja, është më e rëndë se vrasja.'' (El-Bekare 191)

 2. Për këtë postim, ju falënderohet përdoruesi:


Tema të Ngjashme

 1. Azili, Shkupi dhe Beogradi marrin 'masa preventive'
  By Muhlis in forum Lajme nga Bota Islame
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 12-03-2010, 16:37
 2. Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 29-06-2009, 09:46
 3. Rukja si preventivë?
  By Dituria in forum Pyetje-Përgjigje
  Përgjigjet: 3
  Postimi i Fundit: 29-09-2008, 22:49

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •