Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 1 prej 1

Tema: Rrepa e kuqe për gjak te mire

 1. #1
  Grafika e Kalimtari
  Kalimtari nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  19-06-2009
  Postimet
  5,066
  All-llahu të shpërbleftë
  461
  Falënderuar 829 herë në 523 Postime
  Rep Fuqia
  2026

  Rrepa e kuqe për gjak te mire

  Rrepa e kuqe për gjak te mire

  Fakti qe rrepa e kuqe përmban betatin dhe betain, e bën atë një bimee mjekuese e cila i bën enët e gjakut me te shëndosha, e rregullon shtypjen e gjakut, e zvogëlon kolesterolin, e stimulon këmbimin e materieve dhe e stimulon funksionimin me efikas te mëlçisë.

  Rrepa e kuqe përmban shume vitamina dhe minerale, fije për tretje, hekur për gjak, por ka edhe një te mete.
  Përmban acid oksalik i cili ndikon negativisht ne punën e veshkave, prandaj ata qe kane probleme me veshke duhet te jene te kujdesshëm dhe mos ta teprojnë./radiovalarinore.com/
  ''Shtate kategori njerezish Allahu do t'i vendose nen hijen e Tij, ne Diten kur hije tjeter nuk do te kete pervec hijes se Tij.
  E ne njeren nder keto kategori eshte njeriu, te cilin e therret per zina nje grua e bukur dhe autoritative, ndersa ai i pergjigjet:

  ''Une i frikesohem Zotit.''

 2. Për këtë postim, ju falënderohet përdoruesi:


Tema të Ngjashme

 1. Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 29-01-2010, 19:12
 2. Ngjyra e kuqe
  By xhevrije in forum Pyetje-Përgjigje
  Përgjigjet: 4
  Postimi i Fundit: 31-07-2009, 00:58
 3. A ka tribun sot ne salle te kuqe?
  By firdeuse in forum Kërkesa
  Përgjigjet: 2
  Postimi i Fundit: 24-10-2006, 21:17

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •