Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 1 prej 1

Tema: Pasqyrë e temave me emra musliman

 1. #1
  Grafika e Muhammed
  Muhammed nuk është i/e kyçur Moderator Mbikqyrës
  Data e Anëtarësimit
  28-01-2005
  Postimet
  1,740
  All-llahu të shpërbleftë
  2,835
  Falënderuar 4,351 herë në 1,205 Postime
  Rep Fuqia
  1610

  Pasqyrë e temave me emra musliman

  Selamun Alejkum

  Duke parë statisikat dhe interesimin jashtzakonisht të madh të kërkesave të anëtarëve të Forumit Islam, siedhe kërkimet që bëhen nga muslimanët shqiptarë në google dhe makina tjera të kërkimit, si lehtësim dhe ndihmë për ata që ju duhet, mendova t´a hap një temë të posaqshme, t´i përmbledhi të gjitha temat në forum me emra musliman.

  Emra për fëmijë Musliman/e

  Emra të bukur muslimanësh

  Më duhen emra musliman për vajzat ?

  Shkruaje një emër pas meje

  Rreth emërimit të fëmijëve

  Më duhen emra të muslimanëve për djem ?


  Emra Islam të gjinise femrore


  Emra musliman për fëmijë


  Domethënja e emrave të ndryshëm:

  A janë emra musliman këta emra: Adis, Anik, Anil dhe Aris ?


  A bënë mi emërtu femrat me emrat: Anika, Rona dhe Emina, dhe çfarë kuptimi kanë ?

  Emrat Kajra dhe Zerina a janë emra musliman, dhe çfarë kuptimi kanë ?


  Emri Riola a është emër musliman dhe cili është kuptimi i saj? Dhe a mund të më tregoni disa emra për vajza ?

  Çfarë domethënie kanë këta emra: Amin, Said, Seid, Umer dhe Melik, dhe a është e lejuar që të emërtohen fëmijët me to ?


  A kanë ndonjë domethënie në Islam, emrat Daurs ose Daorsa ?

  A është emër musliman emri Eris ?

  Çfarë domethënie ka emri Ersa ?

  Çfarë domethënie kanë emrat Mihane, Arvanita dhe Leart ?

  Ç'farë domethënie ka emri Rina? A është si në gjuhën arabe emri Rejna ?

  Emri Sulejma a është emër musliman, dhe nëse po, çfarë domethënie ka ?

  A janë emra muslimanë, emrat: Melisa, Ermal dhe Ermaild ?

  A janë emra muslimanë, emrat: Ajlin, Lean, Elon dhe Ervin dhe çfarë kuptimi kanë ?

  A lejohet emërtimi i fëmijëve me emrat Akida dhe Tuana ?

  A është emër musliman emri Omar, dhe cila është domethënia e tij ?

  Çfarë domethënie kanë emrat Eris dhe Esra ?

  Çfarë domethënie ka emri Elisona ?

  A janë emra musliman, emrat Elsaida dhe Fatjona, dhe çfarë domethënie kanë ?

  A lejohet emërtimi i fëmijes me emrin Adi apo duhet patjetër të emërtohet Adijj? Dhe a lejohet emërtimi me këta emra...

  A janë emra musliman dhe çfarë domethënie kanë, emrat: Kane, Edvin, Adonis, Olti ?

  A janë këta emra musliman dhe çfarë kuptimi kanë Aela, Amra, Alea, Anida, Berina, Donesa, Eliesa, Finesa, Isra, Lejla, Rida, Onida, Tuana ?


  Emri Riana, a është emër musliman dhe nëse po, çfarë kuptimi ka ?

  Cilat janë rregullat e të posalindurit dhe ç'farë emri t'i lë fëmijut ?


  A lejohet emërtimi i fëmijës me emrin e gjyshit, i cili është ende gjallë ?!

  A lejohet t'u lihet emri Diell, fëmijëve ?

  Ermar Sara, Adhurim, Endrit a janë emra musliman?

  A lejohet që vajzës t'i lihet emri Diella ?!

  Emri Ena a është emër musliman, dhe cili është kuptimi i tij ?

  Çfarë kuptimi kanë emrat Arbana dhe Jusuf ?

  A janë emra musliman emrat Meme dhe Genita, dhe çfarë domethënie kanë ?

  Nëse mundeni të më sqaroni emrin Nira ?!

  A është haram emri Alejna për vajzë ?

  A lejohet emërtimi me emrin Islam dhe çfarë domethënie kanë këto emra: Fadil, Remzi, Shemsi, Dionis, Valton, Zimer dhe Leonard ?

  A bën emërtimi me këto emra: Skender, Ilmie, Arsim, Afërditë, Leon, Ferdeze, Nazim, Aurel, Artiol, Agim dhe Selim ?

  Emri Esila a është emër musliman dhe çfarë domethënie ka ?

  A janë emra musliman, emrat Isra dhe Miraxh, dhe a lejohet emërtimi i fëmijëve me këto emra ?

  A lejohet të kemi emrin Nebij ?

  A lejohet emërtimi i fëmiut me emrin Jasin ?

  Emrat Blenita dhe Besjona, a janë emra muslimanë dhe çfarë domethënie kanë ?

  Emrat Diar, Anik dhe Amar, a janë emra muslimanë dhe cila është domethënia e tyre ?

  A lejohet emërtimi i fëmijëve me emrat Florent për djalë, ose Flora për vajzë ?

  Emrat Arbenita, Amir, Erdi dhe Enkelejda a janë musliman ?

  Çfarë kuptimi kanë emrat: Gresa, Mimoza, Erjona, Edonesa, Diona, Leonora, Jorika dhe Dafina dhe a lejohet përdorimi i këtyre emrave ?

  Emri Arsa a është emër musliman dhe cila është domethënia e saj ?

  A është emri Vehxhi emër musliman, dhe çfarë kuptimi ka ?

  A janë emra musliman, dhe çfarë kuptimi kanë emrat: Lorik, Rinor, Arbnor, Andi, Albi, Valton, Endrit, Blondina, Zenel dhe Leonita ?

  Çfarë kuptimi ka emri Elina ?

  A janë emra musliman, emrat: Oresa, Besarta, Donesa dhe Eriselda, dhe çfarë kuptimi kanë këto emra ?

  Emri Dion, a është emër musliman ?

  Nëse ju ka rënë në sy ndonjë temë me emra musliman që nuk e kemi përmendur këtu, në këtë forum, ju lutëm ma dërgoni lidhjen në Mesazh Privat apo në këtë temë që t´a shtoj në këtë përmbledhje. All-llahu ju shpërbleftë.

  Kode të kërkimit:
  Emra musliman, emra muslimanësh, emra islam, emër musliman, emra shqip, emra shqiptar, emra shqiptare, emra për meshkuj, emra për femra, emra të ndryshëm, emra, emërtimi i fëmijëve.
  Selamun Alejkum
  Jakub el-Makfufi ka thënë: "Person i sinqertë është ai i cili i fsheh veprat e tij të mira sikurse që i fsheh veprat e tij të liga."

  "...e kush iu përmbahet dispozitave të All-llahut, atij Ai i hap rrugë,
  3. dhe e furnizon atë prej nga nuk kujton fare
  ." (Et-Talak, 2-3)

 2. Për këtë postim, ju falënderohen 6 Përdorues në vijim:


Tema të Ngjashme

 1. Emra musliman për fëmijë
  By Ebu Ubejdullah in forum Feja dhe Shoqëria
  Përgjigjet: 4
  Postimi i Fundit: 19-03-2013, 15:54
 2. Përgjigjet: 1
  Postimi i Fundit: 25-06-2010, 19:59
 3. Përgjigjet: 5
  Postimi i Fundit: 20-03-2010, 19:23
 4. Emra për fëmijë Musliman/e
  By Ebu Velid in forum Gruaja dhe Familja
  Përgjigjet: 3
  Postimi i Fundit: 21-11-2009, 16:24
 5. Më duhen emra musliman për vajzat ?
  By bekir-87 in forum Pyetje-Përgjigje
  Përgjigjet: 9
  Postimi i Fundit: 16-10-2009, 12:32

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •