Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Faqja 1 prej 2 12 FundFund
Rezultatet 1 deri 10 prej 19

Tema: A ekziston magjia e zezë ?

 1. #1
  Teuta_ nuk është i/e kyçur Anëtarë i Ri
  Data e Anëtarësimit
  23-09-2007
  Postimet
  3
  All-llahu të shpërbleftë
  0
  Falënderuar 11 herë në 3 Postime
  Rep Fuqia
  0

  Smile A ekziston magjia e zezë ?

  SELAMU ALEJKUM.


  KAM NJE PROBLEM,DHE KERKOJ QE DIKUSH NGA STAFI TME PERGJIGJET NESE KA MUNDESI.

  KA VITE QE JAM E MARTUAR,DHE FAL ZOTIT KEMA TRE FEMI.POR SI QIFT BASHKSHORTOR NUK JEMI TE LUMTUR.EDHE PSE QE TE DY MUNDOHEMI TE JEMI TE LUMTUR,POR PRAP ESHTE E KOT.PA HIQ GJE NGATRROMI MES VETIT.SIQ THOT NJE FJALE POPULLORE SHKOJME SI UJKU ME DHIJEN.

  KJO SITUAT ME DHEMB NE SHPIRT.JAM MUNDUAR DHE MUNDOHEM NE GJDO MENYR TI IKI NGATRRESES ME BASHKSHORTIN,E TE JEMI TE LUMTUR.

  PARA CA DITEVE ME ERDH NE MENDJE TE THERRAS NJE HOXH DHE TE PYES PER KET PROBLEM. AI ME PYETI PER EMRIN TIM DHE TE NENES SIME. DHE ME THA DISA FJALE SE VETEM UNE DHE ZOTI E DINIM.POR ME THA SHUM GJANA TJERA SA QE SIKUR TE ISHIM RRITUR BASHK. POR METHA SE KREJT KJO QE TY ( MUA ) TE NDODHE KA TE BEJ SE KE MAXHI TE ZEZ .NGA NJE PERSON QE NUK DON MEJU PA MIR DHE JUKA BER MAXHI.

  SI FEMI KAM NDEGJUAR PER KETO GJERA,MIRPO KURR NUK JAKUM PAS FRIKEN MAXHIVE.POR AS TANI NUK I FRIGOHEM SE DIKUSH ME BEN APO DOT ME BEN MAXHI.POR DISI BESOJ SE KA X PERSONA QE MERREN ME KETO PUN ,ZOTI ME FALTE NESE HY NE GJYNA MEKET QE ETHEM TANI.

  PRA PER KET DESHA TE PYES NESE MUNDENI TE ME PERGJIGJENI ,SE SA ESHTE E VERTET MAXHIA E ZEZE.DHE A MUNDET TE NDIKOJ KJO NE JETEN TONE PER TE KEQ.

  ME FALNI SE NDOSHTA E ZGJATA PAK,

  JU PERSHENDES TE GJITHVE QE JENI NEKET FORUM ISLAM.

  --------------------------------------------------------------------------------

 2. Për këtë postim, ju falënderohen 6 Përdorues në vijim:


 3. #2
  Grafika e sunna
  sunna nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  09-08-2007
  Postimet
  5,142
  All-llahu të shpërbleftë
  10,178
  Falënderuar 6,698 herë në 3,261 Postime
  Rep Fuqia
  2572

  Re: A ekzistojne maxhia e zeze ?

  Allahu ju mundesoft moter e dashur te keni ni jet te lumtur me shum mirkuptim dhe respekt ndaj njeri tjetrit lute Allahun xh sh motra jeme ne pjesen e 3 te nates se athere Allahu xh sh thot aka kush qe kerkon diq nga une eune tja jep une kaq kisha inshallah vllaznija e motrat te pergjigjen me fakte Allahu xh sh i shperbleft gjit
  ______________________
  es selamu alejkum

 4. Për këtë postim, ju falënderohen 6 Përdorues në vijim:


 5. #3
  Teuta_ nuk është i/e kyçur Anëtarë i Ri
  Data e Anëtarësimit
  23-09-2007
  Postimet
  3
  All-llahu të shpërbleftë
  0
  Falënderuar 11 herë në 3 Postime
  Rep Fuqia
  0

  Smile Re: A ekzistojne maxhia e zeze ?

  Selam Alejkum.
  Kerkoj Falje qe ekam shkruar me shkronja te medha ket shkrim,se nuk ekam ditur.Dota kem parasysh herave tjera.

  Respekt per te gjith..

 6. Për këtë postim, ju falënderohen 3 Përdorues në vijim:


 7. #4
  Grafika e Sumeja
  Sumeja nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  19-06-2005
  Postimet
  1,988
  All-llahu të shpërbleftë
  2,084
  Falënderuar 3,761 herë në 1,488 Postime
  Rep Fuqia
  1258

  Re: A ekzistojne maxhia e zeze ?

  Alejkum selam werrahmetullahi weberrekatuhu
  Moter e nderuar pa dyshim se sihri dhe magjija ekziston dhe Pa dyshim se sihri, magjia ndikon edhe te muslimani edhe te jomuslimani, sepse All-llahu e ka lëshuar sihrin në tokë që të jetë sprovë për njerëzit, ashtu siç i ka krijuara edhe disa harame tjera.
  Moter pa dasht shtoj shum tu nforum ka shum tema per magjin dhe si sherohet ajo e une do ti jap do tema tu qe jan postu:
  http://forumi.kurandhesunet.net/fetu...jia(3235).html
  Ne forumin e motrave e ke edhe ket tem:
  http://forumi.kurandhesunet.net/te-n...ighlight=magji
  http://forumi.kurandhesunet.net/lite...ighlight=magji
  E ka edhe me tema tjera po inshaAllah to tmnjafton
  Lusim ALlahun ty dhe bashkeshortit tju coj jet tlumtur si ne ket dynja edhe atje tju bashkoj xhenetul firdaus
  Lus ALlahun qe tju jep pasardh te hajrit...
  p.s.Moter nese ke nevoj per ndonje adres dhe cilen vend jeni me ju jap adres te atyre qe sheron me kurandhesunet na shkruni privat pa problem
  Allahu ju rujt
  U pyet Shabiu për një çështje dhe tha: “Nuk e zotëroj.” Shokët e tij i thanë: “Të turpëruam.” Ai tha: “Melekët nuk u turpëruan kur thanë: ‘ ... Ne nuk dimë asgjë më tepër nga ç’na ke mësuar Ti’ …" Bekare, 32.
  Ka thënë Ibn Mes'udi – kënaqësia e Allahut qoftë me të!–: "O njerëz! Kush pyetet për dije dhe e di atë le ta thotë. Kush pyetet dhe nuk ka dije le të thotë Allahu është i dijshëm, sepse për atë që nuk e di, është prej dijes të thuash: Allahu është i dijshëm".

 8. Për këtë postim, ju falënderohen 7 Përdorues në vijim:


 9. #5
  Grafika e ebuhalidi
  ebuhalidi nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  02-01-2004
  Postimet
  594
  All-llahu të shpërbleftë
  313
  Falënderuar 2,459 herë në 508 Postime
  Rep Fuqia
  965

  Re: A ekzistojne maxhia e zeze ?

  esselamu alejkum

  Moter TEUTA, se pari te keshilloj qe mos te shkosh te secili person i cili e quan vetn hoxh,kete person qe e ke thirur ti ka qen siherbaz (mxhitor),sepse siherbazat e kerkojne emrin e neses dhe e din se qka te ka ndodh ne te kaluaren per shkak se ai bashkpunon me shejtana dhe shejtanat i tregojne se sa femij i ki si i kan emrat apo edhe sa lug i ke ne shtepi etj.

  Pra me kete person qe ke kontaktuar ka qen siherbaz,per kete duhesh te pendohesh te Allahu xh.sh sepse shkuarja tek siherbazi eshte mekat i madh.

  Tani moter ti kthehemi pyetjes suaj se qfar te besh ti ne kete rast.

  Ka mundesi qe te kesh ti apo bashkeshorti juaj siher (maxhi), per kete duhesh te kontaktosh me ndonje hoxh i cili ben rukje (sherim me kur'an) e assesi me hoxhallar qe shkruajn hajmalija,dhe ai te shikoj se a keni siher apo jo.
  Ne shumicen e rasteve personi i cili eshte i semur nga sihri i ka njeren nga keto simtomeve:
  nervoz e shpejt, dhembje koke, dhembje barku apo lukthi, lodhje, pertaci etj.

  Pra moter nese i ke disa prej ketyre simptomeve atehere te kisha keshillu qe te kontaktosh me ndonje vella i cili ben rukje (sherim me kur'an), duhet te jesh ti me gjith bashkeshortin tend,dhe te shikoj se a ke siher apo jo.

  Per informata me te hollesishme,tregoj bashkeshortit tend le te hyj ne kete forum dhe le te me kontaktoj ne privat,e insha Allah do ti tregoj se ku te shoj tek cili hoxh,vetem te ma tregoj se ne cilin qytet jetoni qe te ju tregoj cilin hoxh e keni me se afermi qe ben rukje,dhe te ua jap numrin e telefonit te hoxhes.

  wesselamu alejkum

 10. Për këtë postim, ju falënderohen 12 Përdorues në vijim:


 11. #6
  muzikaharam nuk është i/e kyçur Anëtarë Aktiv
  Data e Anëtarësimit
  15-07-2007
  Lokacioni
  Suedi
  Postimet
  174
  All-llahu të shpërbleftë
  3
  Falënderuar 211 herë në 98 Postime
  Rep Fuqia
  272

  Re: A ekzistojne maxhia e zeze ?

  Citat Postuar fillimisht nga Teuta_ Shiko Postimin
  SELAMU ALEJKUM.


  KAM NJE PROBLEM,DHE KERKOJ QE DIKUSH NGA STAFI TME PERGJIGJET NESE KA MUNDESI.

  KA VITE QE JAM E MARTUAR,DHE FAL ZOTIT KEMA TRE FEMI.POR SI QIFT BASHKSHORTOR NUK JEMI TE LUMTUR.EDHE PSE QE TE DY MUNDOHEMI TE JEMI TE LUMTUR,POR PRAP ESHTE E KOT.PA HIQ GJE NGATRROMI MES VETIT.SIQ THOT NJE FJALE POPULLORE SHKOJME SI UJKU ME DHIJEN.

  KJO SITUAT ME DHEMB NE SHPIRT.JAM MUNDUAR DHE MUNDOHEM NE GJDO MENYR TI IKI NGATRRESES ME BASHKSHORTIN,E TE JEMI TE LUMTUR.

  PARA CA DITEVE ME ERDH NE MENDJE TE THERRAS NJE HOXH DHE TE PYES PER KET PROBLEM. AI ME PYETI PER EMRIN TIM DHE TE NENES SIME. DHE ME THA DISA FJALE SE VETEM UNE DHE ZOTI E DINIM.POR ME THA SHUM GJANA TJERA SA QE SIKUR TE ISHIM RRITUR BASHK. POR METHA SE KREJT KJO QE TY ( MUA ) TE NDODHE KA TE BEJ SE KE MAXHI TE ZEZ .NGA NJE PERSON QE NUK DON MEJU PA MIR DHE JUKA BER MAXHI.

  SI FEMI KAM NDEGJUAR PER KETO GJERA,MIRPO KURR NUK JAKUM PAS FRIKEN MAXHIVE.POR AS TANI NUK I FRIGOHEM SE DIKUSH ME BEN APO DOT ME BEN MAXHI.POR DISI BESOJ SE KA X PERSONA QE MERREN ME KETO PUN ,ZOTI ME FALTE NESE HY NE GJYNA MEKET QE ETHEM TANI.

  PRA PER KET DESHA TE PYES NESE MUNDENI TE ME PERGJIGJENI ,SE SA ESHTE E VERTET MAXHIA E ZEZE.DHE A MUNDET TE NDIKOJ KJO NE JETEN TONE PER TE KEQ.

  ME FALNI SE NDOSHTA E ZGJATA PAK,

  JU PERSHENDES TE GJITHVE QE JENI NEKET FORUM ISLAM.

  --------------------------------------------------------------------------------
  [SIZE="2"]Es elamu aleikum Teuta

  E di si ndihesh.

  Derisa isha në Kosovën time kisha fatin të shof me sy të mi se si duket viktima kur magjepset nga hajmalit. Qka të sheh , i shtangej trupi sikur të ishte mumje. Nuk mund ti besoja syve të mi.Dhe a e di pse Teuta? Sepse si pasoj e padijes edhe ajo ka vizituar falltor dhe hoxhallat si ju me shpres që një dit do të sherohet !Ajo e mashtruan shum keq!
  Nga shkrimi po shoh se je e sinqert me veten. Ku ishe më herët motër. Duhet t’i biesh Zotit në gjunj qe ju ka udhëzu në ket forum. Se përndryshe do të zhyteshe edhe më shum në gjunahe me ata fallexhi.

  Por t'i por tl kthehemi problemit.

  S’pari magjia e zez egziston edhe nëse njerzit ju thon ndryshe. Magjepsjes nuk mund t’i shpetoj as njeriu më i devotshëm. Kemi psh.rastin e Muhammedit a.s
  Ajo qe ju dhemb në shpirt do të thot që mundoheni me mish e me shpirt t’i gjeni zgjidhje ktij problemi.
  Nuk ke faj Teuta ti që i ke kontaktu njerzit që nuk duhet sepse nuk e ke ditur.
  Por sot e din.
  Ajo që thua ti që nuk ia ke frigën sehireve është gabim sepse ti ndoshta nuk e di. Nuk ka vuajtje më të keqe në sipërfaqen e dheut se magjapsja kjo vuejatje ëseht e brendshme nuk ëseht si vuejtjet tjera.
  Në qoftse vërtet ju dhemb në shpirt atëher ju keshilloj të merrni abdest mir e mir dhe ti drejtoheni Zotit me lutje në pjesën e tretë të natës. Në qoftse nuk dini të faleni luteni dike qe tju mesojë, e nese jo, nuk ju mbetet tjetër duro deri sa të msoheni me an të kesaj adrese në gjuhen shqipe www.faljaenamazit.com/Fillim (klikon “merni animacionet e faljes )

  Aabu Muhammed Al-Mukaddesu në Kfij thotë:"Magjit janë tekste të caktuara, hajmali, ose talismane me ndihmën e të cilëve në trupat e njerëzve krijohen barra, kështu që viktima ose smuret ose vdes, ose-ndahet prej gruas".

  Lutja e realizimit të dëshirave Teuta arrihet permes lutjes qe i drejtohet Zotit.Lutja mund të përdoret edhe si mjet ndërmjetësues në realizimin e dëshirave dhe synimeve tona konkrete. Mjafton që viktima, te pastrohet, te vishet si i ka hije nje mylimaneje dhe ti drejtohet Zotit e koncetruar me fjale te thjeshta.
  Shërimi arrihet me zhdukjen e magjisë kuptohet nëse dihet vendi ku ësht fsheh hajmalia.
  Dhe në fund ,ajo që thua ti Teuta se juTHA SHUM GJANA TJERA SIKUR TE ISHIM RRITUR BASHK ,ështe e vërtet ajo qe thua ti por problemi ësht aty se ai “nuk di si ti ndihmohet njeriu në hallle!”

  TË GJITHA SËMUNDJET AS NUK JANË PËR MJEKUN, AS PËR HOXHË E FALLEXHI E AS BIOENERGJI, POR-PËR ÇDOKEND QË MË SË MIRI DI DHE ËSHTË I SHKATHTË !
  raste:

 12. Për këtë postim, ju falënderohen 6 Përdorues në vijim:


 13. #7
  Grafika e bleri
  bleri nuk është i/e kyçur Anëtarë
  Data e Anëtarësimit
  14-06-2005
  Postimet
  36
  All-llahu të shpërbleftë
  0
  Falënderuar 37 herë në 20 Postime
  Rep Fuqia
  0

  Re: A ekzistojne maxhia e zeze ?

  selam alejkum
  deshta me ju pyt si mundet te dihet se kush është person qe shëron magjite e kush është mashtruesi si dallohen këta se të dy mirën me një qeshtje e si mundet të dihet ai është i vërteti që të shëron me rukje

 14. Për këtë postim, ju falënderohen 3 Përdorues në vijim:


 15. #8
  Grafika e ebuhalidi
  ebuhalidi nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  02-01-2004
  Postimet
  594
  All-llahu të shpërbleftë
  313
  Falënderuar 2,459 herë në 508 Postime
  Rep Fuqia
  965

  Re: A ekzistojne maxhia e zeze ?

  esselamu alejkum

  bleri
  "deshta me ju pyt si mundet te dihet se kush është person qe shëron magjite e kush është mashtruesi si dallohen këta se të dy mirën me një qeshtje e si mundet të dihet ai është i vërteti që të shëron me rukje"
  Vella ai i cili sheron sihrin apo egjinet,i sheron me kur'an pra i lexon te semurit kur'an apo i jep me pi uj te kendum me kur'an etj.
  Kurse ai i cili eshte siherbaz,ai nuk te lexon kur'an mirepo te pyet per emrin tend dhe emrin e nenes,pastaj te shkruan hajmali,ta tregon historin tende te kaluar me qellim qe te te bind ty se ai me te vertet eshte hoxh i mire,kurse ai eshte DEXHALL,SHEJTAN,i cili mundohet ti mer parat e njerezve pa te drejt.

  Ka shum shejtana qe e quajn veten hoxh e qe bashkpunon me shejtana dhe eshte siherbaz,pra qdo njeri i cili e quan veten hoxh dhe nuk i lexon te semurit kur'an dhe i shkruan hajmali qe nuk ka kur'an ne te,ai eshte siherbaz,shejtan thuaj qka te duash.

  Pra keni kujdes dhe mos shkoni tek ata sepse eshte mekat i madh e ka mundesi me ra edhe ne kufer (mosbesim).

 16. Për këtë postim, ju falënderohen 7 Përdorues në vijim:


 17. #9
  muzikaharam nuk është i/e kyçur Anëtarë Aktiv
  Data e Anëtarësimit
  15-07-2007
  Lokacioni
  Suedi
  Postimet
  174
  All-llahu të shpërbleftë
  3
  Falënderuar 211 herë në 98 Postime
  Rep Fuqia
  272

  Re: A ekzistojne maxhia e zeze ?

  Citat Postuar fillimisht nga bleri Shiko Postimin
  selam alejkum
  deshta me ju pyt si mundet te dihet se kush është person qe shëron magjite e kush është mashtruesi si dallohen këta se të dy mirën me një qeshtje e si mundet të dihet ai është i vërteti që të shëron me rukje
  Pyetje shum e qelluar bleri, zakonisht te ne shqiptarët i kemi përzi termet. Falltor ësht ai që meret me hajmali dhe parashikime të fatit. Ka shum njerëz që i arsyetojn kta laik duke thënë se ”ai e kishte kur’anin përpara”

  Vehid Abdisselam Bali shkruan (më duket) në librin „Shërimi me Kur’an – qasje nga aspekti i fikhut"te Muharem Shtullanoviq


  1. E pyet për emrin e viktimës dhe emrin e prindit.
  2. Ju kerkon copë të diqkaje, faculet rrobe ose qkado.
  3. Shpesh ju kërkon kafshë si bakshish, me gjakun e së cilles e lyen vendin e
  sëmurë.
  4. Shkruan hajmali në të cilat përmbajnë figura katërkëndëshe dhe në
  mbrendësinë e të cilave ka numra e harfe.
  5. E detyron pacientin të qëndrojë vetëm në dhomë të errët ku nuk depërton
  as drita e diellit.
  6. I kërkon pacientit të mos e prekë ujin 40 ditë.Në këtë rast kjo do të thotë
  që xhindi është i krishter.
  7. Ju jep diqka që ta groposh në dhé.
  8. Ju jep letra me të cilat do të tymoset.
  9. Thotë ose pëshpërit fjalë të pakuptim.
  10. T’a thot shkakun dhe hallin për qka ke ardh,sikur të ishit lindur s’bashku.
  11. Ju jep hajmali, ose enë nga poçeria e bardhë që ta tretë dhe ta pijë.

 18. Për këtë postim, ju falënderohen 4 Përdorues në vijim:


 19. #10
  Grafika e Muhammed
  Muhammed nuk është i/e kyçur Moderator Mbikqyrës
  Data e Anëtarësimit
  28-01-2005
  Postimet
  1,740
  All-llahu të shpërbleftë
  2,835
  Falënderuar 4,351 herë në 1,205 Postime
  Rep Fuqia
  1610

  Re: A ekzistojne maxhia e zeze ?

  Selamun Alejkum

  Rreziku i magjis së zezë (kliko këtu)

  Pytje - Përgjigje të shumta në lidhje me sihrin me hoxhen e nderuar Salem Bashir, i cili përmend disa forma dhe mënyra të panjofshme për shumë musliman se si xhinet/shejtanët hyn në trupin e njeriut, dhe krahas saj hoxha gjithashtu përmend se si mund t´i shmangemi kontaktit me xhin që mos të jetojm me ta. Rekomandohet të shikohet.

  Videoja është në gjuhën angleze.
  Jakub el-Makfufi ka thënë: "Person i sinqertë është ai i cili i fsheh veprat e tij të mira sikurse që i fsheh veprat e tij të liga."

  "...e kush iu përmbahet dispozitave të All-llahut, atij Ai i hap rrugë,
  3. dhe e furnizon atë prej nga nuk kujton fare
  ." (Et-Talak, 2-3)

 20. Për këtë postim, ju falënderohen 5 Përdorues në vijim:


Faqja 1 prej 2 12 FundFund

Tema të Ngjashme

 1. Rreziku qe ekziston pas sherimit
  By eni in forum Pyetje-Përgjigje
  Përgjigjet: 5
  Postimi i Fundit: 04-04-2010, 14:29
 2. A ekziston mundësia që ai të jetë prekur nga magjia?
  By Ebu Hatib in forum Fetva nga Hoxhallarët Shqiptar
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 19-02-2009, 22:47
 3. Magjia e zez
  By labinot in forum Pyetje-Përgjigje
  Përgjigjet: 1
  Postimi i Fundit: 15-02-2009, 00:06
 4. Bota e xhineve ekziston
  By sejfullah111 in forum Sira & Historia Islame & Dijetarët
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 15-09-2008, 20:02

Fjalët Definuese për këtë Temë

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •