Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 2 prej 2

Tema: A është e mundur që xhinnët të jenë në shtëpinë time dhe çfarë është ky zë që e kam ndëgjuar unë ?!

 1. #1
  Muslimane Elhamdulilah nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  14-03-2010
  Postimet
  574
  All-llahu të shpërbleftë
  1,559
  Falënderuar 613 herë në 329 Postime
  Rep Fuqia
  380

  A është e mundur që xhinnët të jenë në shtëpinë time dhe çfarë është ky zë që e kam ndëgjuar unë ?!

  Esselamu Alejkum.

  Deshta qe njeher te ju tregoj fillimisht disa gjera ne menyre qe te me kuptoni per cka e kam fjalen dhe te ma jepni nje pergjigje te drejte, inshAllah.

  Dje ne mbremje kam qendruar deri vone (4 e dicka te mengjesit - sepse po te bije te flej me heret ateher nuk do te mundem te zgjohem per ta falur sabahin nga pritesa dhe gjumi andaj kam vendosur ta fali namazin e nates dhe sabahin duke qendruar deri ne oret e vona dhe pastaj te bie e te flej deri ne 7 apo 8) dhe degjoja ilahi, Kur'an ne telefonin tim, dikur ushtrova pak nga provimi dhe pastaj u zgjova e fala namazin e nates mirepo si kam filluar ta fali namazin e nates menjeher ka kersitur fooort dera e dhomes time dhe mendova qe u hap por nuk e shikova prita ta perfundoj dy rek. e para dhe pastaj te shikoj a ka qene hapur apo e mbyllur, mirepo pasi e fala dy rek. namaz nate pash qe dera ishte e mbyllur (mendova se ndoshta xhindi ka kersitur ne dere fort)por nuk e di hapa e shikova dhe askush s'ishte.
  Te gjithe ishin duke fjetur edhe pse me merrke gjumi pash disa hije te bardha llojlloj ngjyrash por nuk mujta m'i pa mire dhe mendova se mos ishin xhindet dhe para se ta falja namazin e nates lexova Kur'anin (duke perseritur ajetet qe i kam mesuar permendsh te Sures El-Bekare) dhe pastaj u fala.

  Mami im eshte shkuar heret ne mengjes sot me vellaun tim ne qytet per ta blere nje liber dhe pastaj mbeta vetem.
  Une kam paksa probleme me degjim dhe e kam aparatin e vesheve per me degju ma mir pasi qe kete ma kane rekomanduar mjeket.
  Por pasi qe mbeta vetem une e mbylla dera e shtepis me celes sepse isha duke mesuar per provim dhe s'doja qe dikush te vij sepse tani mbetem pa mesuar dhe pastaj e lash qe te pushoj pak ushtrimin per pergaditjen per provim dhe ia leshova zerin me shum aparatit e degjimit ne menyre qe pasi e kam mbyllur deren e shtepis me celes, ateher e leshova aparatin e degjimit per te degjuar jashte se mos vjen dikush dhe une dal e shikoj, pastaj degjova disa zhurma qe nuk jane aq shum te rendesishme dhe pasi pushova pak edhe pse degjoja disa zhurma te nje shtepie tjeter (te femijeve duke luajtur dhe dikush duke pastruar shtepin etj.), degjova nje ze qe me frikesoj shum, nje ze mashkulli, ai ze nuk ishte nga jashte por ate e kam degjuar sikur me ka peshperitur ne vesh me ze te madh dhe sen s'e merrsha vesh qa kam degju, por pas pak pushova prape nga ushtrimi i pergaditjes se provimit dhe i hodha syt nga TV dhe pash qe TV donte te dhezej pasi qe degjova zhurmen e telekomandes duke e leshuar TV mirepo nuk u leshua TV-ja.

  1. A mundet me qene kjo se xhindet jane ne shtepin time?
  2. C'eshte ky ze qe e kam degjuar une dhe TV qe donte te ndizej?
  3. Dhe keto qe ka ndodh ne oret e vona te nates?

  Ma beni hallall qe zgjata shum por m'u desht t'ua sqaroj ne menyre qe ta kuptoni se si ndodhi dhe pastaj te ma jepni nje pergjigje te drejt.

  Esselamu Alejkum.

 2. Për këtë postim, ju falënderohet përdoruesi:


 3. #2
  Ebu Umame nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  05-05-2010
  Postimet
  707
  All-llahu të shpërbleftë
  116
  Falënderuar 485 herë në 275 Postime
  Rep Fuqia
  458

  re: A është e mundur që xhinnët të jenë në shtëpinë time dhe çfarë është ky zë që e kam ndëgjuar unë ?!

  Ve alejkum selam

  Nuk mund te themi me siguri se ne shtepine tuaj ka xhinn. Nese jane te shpeshta ngjarjet e tilla, atehere i permbaheni tekstit ne linkun ne vijim, dhe inshaAllah xhinnet do te largohen nga shtepia juaj.

  Tekstin ne fjale e gjen ne kete link: Shtëpitë e tmerrit dhe fantazmave- Largimi i xhinëve prej shtëpive të banuara

Fjalët Definuese për këtë Temë

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •