Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 3 prej 3

Tema: A është haram me shiku dhe me i besu parashikimit të motit?

 1. #1
  Grafika e taulant01
  taulant01 nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  07-12-2008
  Postimet
  646
  All-llahu të shpërbleftë
  4,492
  Falënderuar 841 herë në 423 Postime
  Rep Fuqia
  460

  A është haram me shiku dhe me i besu parashikimit të motit?

  Selam Alejkum besimtar te ndeuar.

  Desha tju pyes se a eshte Haram nese e shikojm "Parashikimin e motit" dhe nese i besojm ?? pasi qe vetem Allu xh.sh. din per te ardhmen dhe askush tjeter

  Allahu ju shperbleft!!!!!

 2. Për këtë postim, ju falënderohen 4 Përdorues në vijim:


 3. #2
  ebu_muadh nuk është i/e kyçur Moderator
  Data e Anëtarësimit
  19-06-2005
  Postimet
  1,950
  All-llahu të shpërbleftë
  283
  Falënderuar 7,065 herë në 1,684 Postime
  Rep Fuqia
  1630

  Re: A eshe haram me shiku dhe me i besu "Parashikimit te motit"????

  Jo nuk eshte haram pasi qe ata e parashikojne motin jo sikurse falltoret mirepo sipas parashikimeve me mjetet e tyre qe i kan.

 4. Për këtë postim, ju falënderohen 9 Përdorues në vijim:


 5. #3
  AmarSiddik nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  27-06-2009
  Lokacioni
  Vushtrria(Koolla)
  Postimet
  371
  All-llahu të shpërbleftë
  3,823
  Falënderuar 684 herë në 280 Postime
  Rep Fuqia
  337

  re: A është haram me shiku dhe me i besu parashikimit të motit?

  Sikur te ftonte nje fizicient per te pir qaj dhe ta fuste lugen ne got ti me siguri do i thoje se kjo lug qenka e thyer e edhe une do i thoja ..por ai do na thoshte se kjo ndodh per dhkak te thyrjes se rrezes nga nje mes ne mes tjeter etj etj....Pra kjo nuk eshte dije e fsheht gajb por dituri nga Allahu...e edhe parashikuei i motit thot psh sot moti me shi e ti e sheh se po rrezon dielli ah sa qudi...por ja ia filloi shiu a thua si e ditka mos vall eshte falltor..?? ..jojo nuk eshte por ky e di ashtu siq e diti ai fizicienti pra kjo eshte dije e jo gajb se gajbin dijen e fsheht pra e di vetem Allahu!!

 6. Për këtë postim, ju falënderohen 3 Përdorues në vijim:


Tema të Ngjashme

 1. A lejohet shikimi i filmave, serialeve ?
  By sotllari in forum Pyetje-Përgjigje
  Përgjigjet: 3
  Postimi i Fundit: 23-07-2010, 13:43
 2. A eshte kufr me besu qe ne 2012 do te behet kijamet?
  By nita01 in forum Pyetje-Përgjigje
  Përgjigjet: 1
  Postimi i Fundit: 27-04-2010, 19:34
 3. A ben ti besojm parashikimit te motit ?
  By qipi01 in forum Pyetje-Përgjigje
  Përgjigjet: 1
  Postimi i Fundit: 30-12-2009, 20:03
 4. A lejohet parashikimi i motit ?
  By ShPëtimm in forum Pyetje-Përgjigje
  Përgjigjet: 2
  Postimi i Fundit: 22-09-2009, 15:14
 5. Përgjigjet: 2
  Postimi i Fundit: 28-11-2006, 15:53

Fjalët Definuese për këtë Temë

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •