Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 4 prej 4

Tema: A eshte haram nese shkon tek Hoxha per sherim nga sehiret?

 1. #1
  sabina nuk është i/e kyçur Anëtarë i Ri
  Data e Anëtarësimit
  21-09-2009
  Lokacioni
  vushtrri
  Postimet
  21
  All-llahu të shpërbleftë
  19
  Falënderuar 45 herë në 20 Postime
  Rep Fuqia
  151

  Smile A eshte haram nese shkon tek Hoxha per sherim nga sehiret?

  A eshte haram nese shkon tek Hoxha per sherim nga sehiret

 2. Për këtë postim, ju falënderohen 3 Përdorues në vijim:


 3. #2
  Ukbe nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  28-05-2009
  Postimet
  846
  All-llahu të shpërbleftë
  122
  Falënderuar 1,041 herë në 470 Postime
  Rep Fuqia
  557

  Re: a eshte haram??

  Selamun alejkum

  Nese shkon te hoxhallare qe bejne rukje, domethene sherim te semundjeve me Kur'an, kjo eshte e lejuar, e nese shkon tek ''hoxhallare'', me emer e ne realitet jane sihrbaze (magjistare), qe shkruajne hajmali, e pretendojne se e dijne gajbin (fshehtesite), qe vetem Allahu subhanehu ue teala i di, tek personat e tille, nuk lejohet shkuarja, dhe sikur eshte transmetuar ne hadithe, nese beson ate cfare sihrbazi thote, ti vetem e ke mohuar ate qe i eshte shpallur Pejgamberit salallahu alejhi ue selem.

  Per me shume, rreth personave te tille, dhe shkuarjes tek magjistaret mund te lexosh, duke klikuar ne linkun meposhte.

  A lejohet të shkojmë tek njerëz qe pretendojne se ua dijne ilacin semundjeve, vetem duke ua dhene emrin e te semurit?

  Selamun alejkum

 4. Për këtë postim, ju falënderohen 4 Përdorues në vijim:


 5. #3
  ebuabdulhakim nuk është i/e kyçur Anëtarë i Ri
  Data e Anëtarësimit
  15-02-2009
  Postimet
  15
  All-llahu të shpërbleftë
  18
  Falënderuar 30 herë në 11 Postime
  Rep Fuqia
  0

  Re: A eshte haram nese shkon tek Hoxha per sherim nga sehiret?

  Bismilahirr-rrahmani rrahim
  1-Ai i cili sheron nga magjia me rukjet e sheriatit dhe kuran dhe duate profetike dhe ilacet e lejuara, nuk ka problem insha allah.
  2-kurse ai icili sheron me punet e magjistareve ose me magji,kjo nuk lejohet sepse kjo eshte nga puna e shejtaneve dhe eshte shirk imadh prandaj duhet te kemi kujdes,
  dhe Allahu e dine me mire.

 6. Për këtë postim, ju falënderohen 3 Përdorues në vijim:


 7. #4
  Grafika e Ndihmëtar i Sunnetit
  Ndihmëtar i Sunnetit nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  09-04-2008
  Postimet
  1,000
  All-llahu të shpërbleftë
  1,219
  Falënderuar 1,421 herë në 620 Postime
  Rep Fuqia
  650

  Re: A eshte haram nese shkon tek Hoxha per sherim nga sehiret?

  alejkum Selam we rahmetullah

  Allahu i shperbleft vllaznin për pergjigjet po deshta te ceki edhe dicka qe nje femres sju lejohet te shkoj tek ata qe sherojn me Kuran dhe Sunnet meshkuj pa mahrem

  sqarim mahrem: eshte ai qe i lejohet gruas te shoqerohet me te si burri,ose vellai etj.

  Allahu i sheroft te gjith muslimant e semur
  Ka thënë Ibën Kajjimi :
  1. Kush e rregullon brendësinë (vetminë) e tij Allahu do t`ia rregullon të jashtmen e tij.
  2. Kush e rregullon atë që duhet mes tij dhe Allahut, Allahu do t`ia rregullon atë që duhet mes tij dhe të tjerëve.
  3. Kush punon për ahiretin e tij, Allahu do të kujdeset për dunjanë e tij.

 8. Për këtë postim, ju falënderohen 3 Përdorues në vijim:


Tema të Ngjashme

 1. Përgjigjet: 3
  Postimi i Fundit: 29-05-2010, 00:52
 2. Përgjigjet: 1
  Postimi i Fundit: 22-03-2010, 16:42
 3. Përgjigjet: 5
  Postimi i Fundit: 28-12-2009, 10:31
 4. A eshte haram nese femra punon
  By flutura in forum Pyetje-Përgjigje
  Përgjigjet: 5
  Postimi i Fundit: 03-08-2009, 22:52
 5. A është haram nëse vajza punon në Evropë pa burrë?
  By Muhlis in forum Fetva nga Hoxhallarët Shqiptar
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 01-10-2008, 08:10

Fjalët Definuese për këtë Temë

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •