Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 7 prej 7

Tema: A ka ilaçe natyrore për zjarm, ftohje, reumë?

 1. #1
  Grafika e erollkosova
  erollkosova nuk është i/e kyçur Anëtarë me Përvojë
  Data e Anëtarësimit
  30-10-2009
  Lokacioni
  kosov
  Postimet
  208
  All-llahu të shpërbleftë
  592
  Falënderuar 327 herë në 165 Postime
  Rep Fuqia
  238

  A ka ilaçe natyrore për zjarm, ftohje, reumë?

  Selamu alejkum
  nese ka dikush qe din te me tregon se Aka ilaqe natyrore per zjarmi ftohje , rraum ..
  Allahu ju ruajt ju shperbleft ..

 2. Për këtë postim, ju falënderohen 2 Përdorues në vijim:


 3. #2
  Grafika e Fisebililah
  Fisebililah nuk është i/e kyçur Anëtarë me Përvojë
  Data e Anëtarësimit
  28-10-2009
  Lokacioni
  prishtine
  Postimet
  270
  All-llahu të shpërbleftë
  355
  Falënderuar 360 herë në 169 Postime
  Rep Fuqia
  263

  Re: nese ka dikush qe din te me tregon se Aka ilaqe natyrore per zjarmi ftohje , r

  Citat Postuar fillimisht nga erollkosova Shiko Postimin
  Selamu alejkum
  nese ka dikush qe din te me tregon se Aka ilaqe natyrore per zjarmi ftohje , rraum ..
  Allahu ju ruajt ju shperbleft ..
  ve alejkum selam
  Ja disa lloje te sherimit natyror..per zjarrmi(temperaature) preferohet qe ti besh qorappet me qumesht dhe ti mabthesh,dushi i vaket dhe padyshim qe zjarmia do kaloj.
  Per ftohje qaji kamomil dhe ne vend sheqerit te qesesh mjalt nese ke,nese nuk ke atehre ka qaj kamoile te gatqem me mjalte te blehet edhe me filtera,dhe te maresh sheqer ta djegesh ne ene te hekurit si gjezve apo pijat e hekurit ta shkrish sheqerin pasi qe fillon te vloje te hedhesh ujin e vaket dhe ta lesh te vloje perseri dhe te pihet i nxeht aq sa duron..
  Per reume preferohet qe vendim ku renkon ta lyesh me mjalt dhe te qesesh pak biber te zi dhe ta lidhesh me fashe ta mbash tere naten.shpresoj qe sadopak te ka ndihmu te besh zgjedhje.
  selam alejkum
  Së fundi përpunuar nga Fisebililah: më 13-12-2009 17:22
  Njerezit e dijes qe erdhen para nesh thonin :"Shpetimi eshte ne te kapurit per sunnet."

 4. Për këtë postim, ju falënderohen 4 Përdorues në vijim:


 5. #3
  Ibn Abdullah nuk është i/e kyçur Anëtarë Aktiv
  Data e Anëtarësimit
  19-11-2009
  Postimet
  196
  All-llahu të shpërbleftë
  579
  Falënderuar 346 herë në 143 Postime
  Rep Fuqia
  235

  Re: A ka ilaçe natyrore për zjarm, ftohje, reumë?

  Selam Alejkum

  Nje prej ilaqeve qe eshte e garantuar efekti i tij eshte fara e zeze-Habeut Seuda

  Ka thene i Derguari alejhi selam per kete fare te zeze " ne te ka sherim per gjdo semundje ,perveq vdekjes"

  Ke edhe vaj te kesaj fare ,mund te gjesh vajin e kesaj fare ne dyqanet islame ,ne prishtine,dhe qytete tjera te trojeve shqiptare

  Besoj ketu ne forum ka edhe artikuj per faren e zeze dhe dobin e saj , e sidomos ne aspektin e reumatizmit

  Habet Seuda njihet si nje fare qe ndikon ne imunitetin e njeriut forcohet imuniteti me kete fare te zez

 6. Për këtë postim, ju falënderohen 2 Përdorues në vijim:


 7. #4
  Lumturija nuk është i/e kyçur Anëtarë
  Data e Anëtarësimit
  25-08-2009
  Lokacioni
  kam lindur edhe jetuar ne kosov deri para...,
  Postimet
  37
  All-llahu të shpërbleftë
  259
  Falënderuar 54 herë në 29 Postime
  Rep Fuqia
  159

  Re: A ka ilaçe natyrore për zjarm, ftohje, reumë?

  selamun alejkum

  deshta te dije ma konkret [ne popullore ,ose nji spjegim kush asht "fara e zez ". cila asht? diqka qe mund ta kuptoi? a ka ndonji emer tjeter ? [ mos ndoshta asht "lule dielli"]


  f.l.m .shum per mund dhe pergjigje!

 8. Për këtë postim, ju falënderohen 2 Përdorues në vijim:


 9. #5
  Grafika e EbuAbdurrahman
  EbuAbdurrahman nuk është i/e kyçur Hoxhë i Forumit Islam
  Data e Anëtarësimit
  05-04-2007
  Postimet
  1,311
  All-llahu të shpërbleftë
  556
  Falënderuar 3,323 herë në 1,088 Postime
  Rep Fuqia
  969

  Re: A ka ilaçe natyrore për zjarm, ftohje, reumë?

  Citat Postuar fillimisht nga Lumturija Shiko Postimin
  selamun alejkum

  deshta te dije ma konkret [ne popullore ,ose nji spjegim kush asht "fara e zez ". cila asht? diqka qe mund ta kuptoi? a ka ndonji emer tjeter ? [ mos ndoshta asht "lule dielli"]


  f.l.m .shum per mund dhe pergjigje!
  Ualejkum selam

  Fara e zeze nuk eshte lule dielli por eshte bime tjeter qe ne gjuhen arabe quhet habetu seuda dhe per me shume rreth kesaj lexo ne kete link Fara e zeze-habetu seuda

 10. Për këtë postim, ju falënderohen 4 Përdorues në vijim:


 11. #6
  Lumturija nuk është i/e kyçur Anëtarë
  Data e Anëtarësimit
  25-08-2009
  Lokacioni
  kam lindur edhe jetuar ne kosov deri para...,
  Postimet
  37
  All-llahu të shpërbleftë
  259
  Falënderuar 54 herë në 29 Postime
  Rep Fuqia
  159

  Re: A ka ilaçe natyrore për zjarm, ftohje, reumë?

  ALLAHU te shperbleft vlla Ebuabduhrrahman me xhenet firdevs.

 12. Për këtë postim, ju falënderohen 2 Përdorues në vijim:


 13. #7
  Grafika e EbuAbdurrahman
  EbuAbdurrahman nuk është i/e kyçur Hoxhë i Forumit Islam
  Data e Anëtarësimit
  05-04-2007
  Postimet
  1,311
  All-llahu të shpërbleftë
  556
  Falënderuar 3,323 herë në 1,088 Postime
  Rep Fuqia
  969

  Re: A ka ilaçe natyrore për zjarm, ftohje, reumë?

  Citat Postuar fillimisht nga Lumturija Shiko Postimin
  ALLAHU te shperbleft vlla Ebuabduhrrahman me xhenet firdevs.
  Amin edhe juve

 14. Për këtë postim, ju falënderohen 2 Përdorues në vijim:


Tema të Ngjashme

 1. Kundër dhimbjeve me ilaçe natyrale
  By Ebu Besir in forum Medicinë
  Përgjigjet: 1
  Postimi i Fundit: 05-06-2010, 22:05
 2. Përgjigjet: 1
  Postimi i Fundit: 24-07-2009, 18:33
 3. Të mjekuarit me ilaçe
  By Abdurrezak in forum Fetua nga Sheikh Abdul Aziz Ibn Abdullah Bin Baz (All-llahu e mëshiroftë)
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 12-03-2009, 23:56
 4. Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 04-03-2009, 09:59
 5. A lejohet të mirren ilaçe apo kokrra pas iftarit ?
  By how in forum Pyetje-Përgjigje
  Përgjigjet: 3
  Postimi i Fundit: 21-09-2008, 09:08

Fjalët Definuese për këtë Temë

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •