Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 4 prej 4

Tema: A ka mundësi që të mbetet shtatzënë një femër, pa e humbur virgjinitetin ?

 1. #1
  Essra nuk është i/e kyçur Anëtarë i Ri
  Data e Anëtarësimit
  03-07-2010
  Postimet
  9
  All-llahu të shpërbleftë
  0
  Falënderuar 6 herë në 3 Postime
  Rep Fuqia
  0

  Question A ka mundësi që të mbetet shtatzënë një femër, pa e humbur virgjinitetin ?

  selam alejkum
  A eshte e vertete qe te mbetet femra shtatezene edhe nese nuk e ka humbur virgjerine ?

 2. Për këtë postim, ju falënderohen 3 Përdorues në vijim:


 3. #2
  Ibn Abdullah nuk është i/e kyçur Anëtarë Aktiv
  Data e Anëtarësimit
  19-11-2009
  Postimet
  196
  All-llahu të shpërbleftë
  579
  Falënderuar 346 herë në 143 Postime
  Rep Fuqia
  235

  re: A ka mundësi që të mbetet shtatzënë një femër, pa e humbur virgjinitetin ?

  Esselam alejkum

  Jo ska mundesi te ndodh nje gje e tille , perveq nese vepron sipas metodes artificiale ,pra nese fut ne trupin e saj ato qka gjenden tek mashkulli me injeksion ,pra hormonet, dhe kjo gje ka procedura dhe keshtu lejohet te behet vetem me hormonet e burrit te saj , sepse te futen ne trup te saj hormone qe sjan te burrit saj por te nje mashkulli tjeter-ateher kjo gje eshte kurveri dhe e ndaluar


  I vetmi raste qe ka mbetur femra shtatezen pa e prekur mashkulli ,eshte Mejrem ,e nena e Isaut alejhi selam , por kjo gje eshte mrekulli nga Allahu .

  Ndersa nese nje femer se ka prekur asnje mashkull ,ateher ska mundesi te mbes shtatzene .

 4. #3
  Mu'mine nuk është i/e kyçur Anëtarë
  Data e Anëtarësimit
  06-09-2010
  Postimet
  57
  All-llahu të shpërbleftë
  29
  Falënderuar 60 herë në 35 Postime
  Rep Fuqia
  142

  Re: A ka mundësi që të mbetet shtatzënë një femër, pa e humbur virgjinitetin ?

  Citat Postuar fillimisht nga Ibn Abdullah Shiko Postimin
  Esselam alejkum

  Jo ska mundesi te ndodh nje gje e tille , perveq nese vepron sipas metodes artificiale ,pra nese fut ne trupin e saj ato qka gjenden tek mashkulli me injeksion ,pra hormonet, dhe kjo gje ka procedura dhe keshtu lejohet te behet vetem me hormonet e burrit te saj , sepse te futen ne trup te saj hormone qe sjan te burrit saj por te nje mashkulli tjeter-ateher kjo gje eshte kurveri dhe e ndaluar


  I vetmi raste qe ka mbetur femra shtatezen pa e prekur mashkulli ,eshte Mejrem ,e nena e Isaut alejhi selam , por kjo gje eshte mrekulli nga Allahu .

  Ndersa nese nje femer se ka prekur asnje mashkull ,ateher ska mundesi te mbes shtatzene .
  Selamu alejkum ue rahmetullah.

  Nuk pajtohem me mendimin tuaj vella qe thoni nuk ka mundesi te mbetet shtatezen femra e virgjirt ,derisa mjekesia e ka vertetu nje gje te till. Pra nese mashkulli derdhet afer vagines, ka mundeis dhe mundeist te medhaja per te mbetet shtatezen,sepse mjafton per spermen te jete vend i lagur dhe te mos kontakton me ajrin qe te e shkatron at,po ashtu edhe nese mashkulli dhe femra jan te zhytur ne uj (kad), dhe ai derdhet ne te ,ka mundesi qe te vie deri tek shtatezania,edhe pse shancat jan shum te vogela. Pra ka mundeis te mbetet edhe femar e virgjirt shtatezen ,nese mashkulli derdhet afer vagines.

  E sa i perket qeshjtjes se Mejremes , ajo nuk ka te bej me kete gje hiq,sepse Mejremja ka mbet shtatezen pa mashkull, pa pas kontakt hiq me mashkull, e jo si ne kete pyetje qe pyet kjo motra,dmth nese ka kontak me mashkullin por jo kontakt vaginal.
  Nëse të godet ndonjë gjë, mos supozo të thuash: “po të veproja këtë do të ndodhte kështu apo ashtu”, por thuaj: “Caktim i Allahut ishte. Atë që e dëshiroi, ndodhi”, sepse supozimi hap veprimin e djallit” (transmeton Muslimi)

 5. Për këtë postim, ju falënderohen 2 Përdorues në vijim:


 6. #4
  Ibn Abdullah nuk është i/e kyçur Anëtarë Aktiv
  Data e Anëtarësimit
  19-11-2009
  Postimet
  196
  All-llahu të shpërbleftë
  579
  Falënderuar 346 herë në 143 Postime
  Rep Fuqia
  235

  Re: A ka mundësi që të mbetet shtatzënë një femër, pa e humbur virgjinitetin ?

  esselam alejkum

  Moter Mumine ,ti ne fakt je pajtuar me mua por ske lexuar me kujdes , ajo qka ke cek ti ka te beje me metod qe seshte me marredhenie ,pra futja e spermes ne menyre jo te zakonshme ,edhe pse ajo gje Allahu alem sa ka mundesi , gjerat nuk jane me supozime por me fakte konkrete ,por edhe nese ndodh ajo-ateher hyne ne ate qka kemi cek ne , e ajo eshte metoda qe ska te beje me maredhenie intime

  Ndersa motra ska cekur asnje kontakt ,lexo me kujdes moter se qka ka cekur ,nga pyetja e saj munde te supozohet se ka menduar ate qka ti mendon ,por ka mundesi edhe ska menduar ate qka ti mendon se ka pyetur

Fjalët Definuese për këtë Temë

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •