Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 2 prej 2

Tema: A ka ndonje Dua (lutje) per shtimin e punes ne dyqan?

 1. #1
  Grafika e taulant01
  taulant01 nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  07-12-2008
  Postimet
  646
  All-llahu të shpërbleftë
  4,492
  Falënderuar 841 herë në 423 Postime
  Rep Fuqia
  460

  A ka ndonje Dua (lutje) per shtimin e punes ne dyqan?

  Selam Alejkum

  Une e kam nje dyqan ushqimore dhe Elhamdulilah ka pasur pun deri tani, por qe 1 jave ka ra pak puna dhe une desha tju pyes se a ka ndonje Dua qe mund te bej, qe Allahu azze ve xhel te na ndihmoj mua dhe familjes sime qe te na shtoj punen ne dyqan?

  Ma boni hallall per pytjen

  Allahu ju shperbleft me xhenet

 2. #2
  Ebu Malik nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  26-05-2009
  Postimet
  726
  All-llahu të shpërbleftë
  53
  Falënderuar 1,718 herë në 468 Postime
  Rep Fuqia
  568

  Re: A ka ndonje Dua (lutje) per shtimin e punes ne dyqan?

  Ve alejkum selam

  Allahu subhanehu ue teala, e shtofte bereqetin vella i dashur.

  Gjate veshtiresive mund te thuash kete lutje:

  ''La ilahe il-lAllahul-Adhimul-Halim, la ilahe il-lAllahu Rabbul-Arshil-Adhim, la Ilahe il-lAllahu Rabbus-semavati ve Rabbul erdi ve Rabbul-Arshil-kerim.'' (S'ka te adhuruar tjeter pervec Allahut te Madherishem e te Urte. S'ka te adhuruar tjeter pervec Allahut, Zotit te Arshit te larte. S'ka te adhuruar tjeter pervec Allahut, Zotit te qiejve dhe te tokes dhe Zotit te Arshit Fisnik.'' (Transmetojne Buhariu dhe Muslimi)

  Gjithashtu eshte transmetuar nga Sad Ibn Ebi Vekasi, Allahu qofte i kenaqur me te, se Pejgamberi sal-lallahu alejhi ve sel-lem ka thene:

  ''Lutja e Dhen-nunit (Junusit), kur lutej derisa ishte ne barkun e balenes ishte:

  La ilahe il-la Ente Subhaneke Inni kuntu minedh-dhalimin.
  (S'ka te adhuruar tjeter pervec Teje. Sa i perkryer je. Vertet une qeshe nga mekataret)

  Nuk ndodh qe muslimani ta luse Allahun me kete lutje, pavaresisht se cfare kerkon, e qe Allahu te mos ia pranoje ate.'' (Transmeton Tirmidhiu. Shejh Albani ne ''Sahihul-Xhami'' e ka bere hadithin sahih)

  Es selamu alejkum

 3. Për këtë postim, ju falënderohen 2 Përdorues në vijim:


Tema të Ngjashme

 1. A ka ndonje dua (lutje) të veçant për dhimbjet e dhëmbit ?
  By islam..#1 in forum Pyetje-Përgjigje
  Përgjigjet: 1
  Postimi i Fundit: 03-06-2010, 16:41
 2. Përgjigjet: 3
  Postimi i Fundit: 24-03-2010, 20:51
 3. A ka ndonjë lutje para se të filloj të luaj?
  By Muhlis in forum Fetva nga Hoxhallarët Shqiptar
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 04-01-2010, 21:19
 4. A ka ndonjë lutje të veçantë që të më falë Allahu fëmijë?
  By Muhlis in forum Fetva nga Hoxhallarët Shqiptar
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 15-10-2009, 16:25
 5. Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 15-03-2009, 19:53

Fjalët Definuese për këtë Temë

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •