Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 2 prej 2

Tema: A lejohet gjidhënja gjatë shtatzanisë, dhe a ka ndonjë ndalesë të përgjithshme ?

 1. #1
  xije nuk është i/e kyçur Anëtarë i Ri
  Data e Anëtarësimit
  17-12-2008
  Postimet
  4
  All-llahu të shpërbleftë
  0
  Falënderuar 6 herë në 3 Postime
  Rep Fuqia
  0

  Red face A lejohet gjidhënja gjatë shtatzanisë, dhe a ka ndonjë ndalesë të përgjithshme ?

  kisha nje pyetje rreth ceshtjes se gjidhenies se a mund nena ti jap qumsht prej nenes nese femija pin te nena kur eshte shtatzane dhe se a ka kohe te caktuar deri kur te vazhdoj me gjidhenien ju?

 2. Për këtë postim, ju falënderohet përdoruesi:


 3. #2
  Grafika e umuAbduRrahman
  umuAbduRrahman nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  24-05-2008
  Postimet
  2,741
  All-llahu të shpërbleftë
  1,374
  Falënderuar 2,970 herë në 1,205 Postime
  Rep Fuqia
  1582

  Re: A lejohet gjidhënja gjatë shtatzanisë, dhe a ka ndonjë ndalesë të përgjithshme ?

  Sa i perket gjidhenjes gjat shtatzanis nuk ka ndonje ndales perveq nese gjat gjidhenjes nenes i keqesohet gjendja , pra i pengon ne shendetin e saj ateher ajo eshte e detyruar ta nderpes gjidhenjen.

  Kurse per kohezgjetjen e te ushqyerit me gji femiun e kemi argumentin Kur'anor;

  Nënat, ato që duan ta plotësojnë gjidhënien, janë të obliguara t’u japin gji fëmijëve të vet dy vjet të plota.
  E nëse pas një konsultimi dhe pëlqimi (prindërit) shfaqin dëshirën për ndërprerjen (më herët) e gjinit, nuk është ndonjë mëkat për ta. ( El Bekare 233)
  Kur All-llahu ka vendosur për një çështje, ose i dërguari i Tij, nuk i takon (nuk i lejohet) asnjë besimtari dhe asnjë besimtareje që në atë çështje të tyre personale të bëjnë ndonjë zgjidhje tjetërfare. E kush e kundërshton All-llahun dhe të dërguarin e Tij, ai është larguar shumë larg së vërtetës. (33:36)

 4. Për këtë postim, ju falënderohen 5 Përdorues në vijim:


Tema të Ngjashme

 1. Hurma lehtësim i dhembjeve gjatë shtatzanisë
  By Ebu Besir in forum Medicinë
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 03-06-2010, 22:27
 2. Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 04-03-2010, 17:18
 3. Përgjigjet: 2
  Postimi i Fundit: 24-01-2009, 15:47

Fjalët Definuese për këtë Temë

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •