Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 2 prej 2

Tema: A lejohet të kemi zile të telefonit ndonjë ajet apo sure nga Kur'ani, duke e ditur se kur të lajmërohemi mund të mbetet në gjysmë ajeti apo surja ?!

 1. #1
  Grafika e Ummu Aishe
  Ummu Aishe nuk është i/e kyçur Moderatore
  Data e Anëtarësimit
  25-04-2010
  Postimet
  300
  All-llahu të shpërbleftë
  978
  Falënderuar 496 herë në 193 Postime
  Rep Fuqia
  274

  A lejohet të kemi zile të telefonit ndonjë ajet apo sure nga Kur'ani, duke e ditur se kur të lajmërohemi mund të mbetet në gjysmë ajeti apo surja ?!

  Es Selam Alejkum We Rahmetullah!

  Pasi lexova një temë tek kategoria "Këshilla të Përgjithshme" lidhur me telefonin-Kam një pyetje në lidhje me zilen e telefonit.
  Pyetja ime është kjo: A lejohet të kemi zile të telefonit ndonjë sure nga Kurani,duke e ditë se kur të lajmërohemi mund të mbetet ne gjysmë ajeti..? A ka ktu diqka problem??

  Allahu Xhele Shanehu qoftë i knaqur me juve..

  SelamAlejkum.
  Ebu Bekër es Sidik [radiAllahu anhu].ka thene:
  "Vërtet, Iblisi qëndron përpara teje; vetja në të djathtën tënde; epshi në të majtën tënde; dynjaja pas teje; gjymtyrët rreth teje; i Plotfuqishmi sipër teje. Iblisi të fton për në epsh, dynjaja të fton në zgjedhjen e saj në dëm të ahiretit, gjymtyrët të ftojnë për në mëkate dhe i Plotfuqishmi të fton për në xhennet dhe falje."

 2. #2
  Ebu Hatib nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  29-01-2009
  Lokacioni
  Shkup - Maqedoni
  Postimet
  5,277
  All-llahu të shpërbleftë
  1,364
  Falënderuar 4,836 herë në 2,096 Postime
  Rep Fuqia
  2910

  re: A lejohet të kemi zile të telefonit ndonjë ajet apo sure nga Kur'ani, duke e ditur se kur të lajmërohemi mund të mbetet në gjysmë ajeti apo surja ?!

  Ve Alejkum Selam

  Jo motër, nuk lejohet që si zile të telefonit të lihet ndonjë ajet apo sure e Kur'anit.

  Më gjërësisht rreth kësaj, mund të lexoni në këtë temë: A lejohet të hyjmë në banjo me telefon që mban në të Kur'anin në mp3 dhe fotografi të Qabes ?

 3. Për këtë postim, ju falënderohet përdoruesi:


Fjalët Definuese për këtë Temë

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •