Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 5 prej 5

Tema: A mund dikush të bënë siher (magji) prej së largi, nga një distancë e largët ?

 1. #1
  Detarja nuk është i/e kyçur Anëtarë i Ri
  Data e Anëtarësimit
  16-10-2008
  Postimet
  11
  All-llahu të shpërbleftë
  116
  Falënderuar 40 herë në 10 Postime
  Rep Fuqia
  170

  A mund dikush të bënë siher (magji) prej së largi, nga një distancë e largët ?

  Allahu te shperblefte per keto shkrime!

  Kam nje pyetje dhe nuk e di se a eshte e lejushme, ngase nuk eshte vendi i pyetje pergjegjeve, por pyetja eshte e lidhur me shkrimin? Nese nuk eshte atehere ma bene hallall!

  Pra, a mundet dikush qe te te beje magji edhe nga largesia ,dhe te ndikoj qe te mos kesh femije perderisa ma heret ke mundur te lindesh? Ne pergjithesi a mundet dikush qe nga largesia te beje sehir apo magji?

  Allahu ju shperblefte,

  Detarja

  Tema ku është parashtruar pyetja: http://forumi.kurandhesunet.net/lite...(16587)-2.html

  Tema zhvendoset te Pyetje-Përgjigje. Muhammed AbdulMalik.

 2. Për këtë postim, ju falënderohen 3 Përdorues në vijim:


 3. #2
  ebu_muadh nuk është i/e kyçur Moderator
  Data e Anëtarësimit
  19-06-2005
  Postimet
  1,950
  All-llahu të shpërbleftë
  283
  Falënderuar 7,065 herë në 1,684 Postime
  Rep Fuqia
  1630

  Re: A mund dikush të bënë siher (magji) prej së largi, nga një distancë e largët ?

  Po eshte e mundur qe edhe nga largesija te te bej siher sepse sihrin e bartin shejtanet e qe per ta nuk eshte penges largesija dhe me emrin e personit dhe me emrin e nenes se tij apo saj e gjejn se ku ndodhet.

 4. Për këtë postim, ju falënderohen 6 Përdorues në vijim:


 5. #3
  Grafika e taulant01
  taulant01 nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  07-12-2008
  Postimet
  646
  All-llahu të shpërbleftë
  4,492
  Falënderuar 841 herë në 423 Postime
  Rep Fuqia
  460

  Re: A mund dikush të bënë siher (magji) prej së largi, nga një distancë e largët ?

  Pershendetje besimtar.
  Desha tju pyes se pasi mundet ndokush te beje magji(sehire) prej se largu a ka ndonje mundesi qe te sherohet prej se largu? Se ndoshta se kam formuluar pytjen mir, se nje tezes sime i kan bere sehire por ajo gjendet ne Suedi e atje nuk po mundet me gjet ndonje Hoxhe i cili ben Rukje. A ka ndonje mundesi qe ta sherojm prej ktuhit normal me ndihmen e nji Hoxhe qe ben Rukje???

 6. Për këtë postim, ju falënderohen 3 Përdorues në vijim:


 7. #4
  Grafika e Jahja
  Jahja nuk është i/e kyçur Anëtarë Aktiv
  Data e Anëtarësimit
  07-06-2008
  Postimet
  187
  All-llahu të shpërbleftë
  343
  Falënderuar 483 herë në 152 Postime
  Rep Fuqia
  281

  Re: A mund dikush të bënë siher (magji) prej së largi, nga një distancë e largët ?

  Sihrin te kap me lejen e All-llahut, dhe robi sherhohet prej saj vetem se me lejen e All-llahut more vella.
  Hoxha nuk ka ne dore veten e vet, sepse eshte rob i All-llahut, dhe askush nuk ka ne dore as sendin me te vogel, biles as veten e vet.
  GJithçka i takon ALl-llahut sunduesit te pergjithshem te VETMIT PA SHOK.
  Profeti sel All-llahu alejhi we selam bente gjithmon kete lutje: "Mos me ler te mbeshtetem tek vetja ime as sa nje levizje e qerpikeve"
  Dhe sipas sunnetit ne keto raste, personi duhet te perdori metodat e lejuara dhe te filloj te fali namazet nese nuk i fal, ti largohet harrameve, te bej shume dua, te kendoj suret e pershtatshme ne kur'an kunder sihrit (ne forum ke te postuar dhe material te gjere per kete teme).
  Dhe dua te kujtoj qe:
  Nje nga cilesite e grupit qe do te hyje ne xhennet pa u llogaritur eshte se :"Ata nuk kerkojn te fryhen nga te tjeret"
  Pra vella, zemra duhet lidhur vetem me All-llahun, mjafton AI kunder te gjith xhindeve , shejtaneve , e shejtaneve prej njerezve.
  All-llahu e di me se miri.
  Esh-heduenne La Ilahe Il All-llah, we Eshheduenne Muhammeden Abduhu, we resuluhu.

  O All-llah, me bej mua dhe ata qe e lexojn kete prej atyre qe e thone ne momentin e kjametit te vogel.

 8. Për këtë postim, ju falënderohen 2 Përdorues në vijim:


 9. #5
  ebu_muadh nuk është i/e kyçur Moderator
  Data e Anëtarësimit
  19-06-2005
  Postimet
  1,950
  All-llahu të shpërbleftë
  283
  Falënderuar 7,065 herë në 1,684 Postime
  Rep Fuqia
  1630

  Re: A mund dikush të bënë siher (magji) prej së largi, nga një distancë e largët ?

  Sherimi nga sihri behet edhe vet duke lexuar kuran, ndegjuar kuran, namaz dhe gjithmon ne sexhde duke e lutur allahun qe te te sheroj apo ta gjesh sihrin.

  Kurse sa i perket rukjes nga largesija mund te behet mirepo nuk eshte e preferuar se ka raste kur i semuri reagon ne menyr qe ata qe jan prezent nuk din se si te sillen me te.

 10. Për këtë postim, ju falënderohen 2 Përdorues në vijim:


Tema të Ngjashme

 1. A është dikush që bënë rukje në rrethin e Pejes ?
  By bes_miri in forum Pyetje-Përgjigje
  Përgjigjet: 1
  Postimi i Fundit: 16-05-2010, 19:50
 2. Përgjigjet: 2
  Postimi i Fundit: 07-02-2010, 20:09
 3. A më ka bërë dikush magji?
  By Muhlis in forum Fetva nga Hoxhallarët Shqiptar
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 15-10-2009, 16:25
 4. Përgjigjet: 6
  Postimi i Fundit: 10-09-2008, 23:30
 5. Përgjigjet: 1
  Postimi i Fundit: 22-07-2008, 11:36

Fjalët Definuese për këtë Temë

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •