Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 2 prej 2

Tema: A mund ta lëmë sexhaden shtrir në vendin ku falemi zakonisht ?

 1. #1
  Grafika e Islamic-Crew
  Islamic-Crew nuk është i/e kyçur Anëtarë me Përvojë
  Data e Anëtarësimit
  18-07-2008
  Lokacioni
  Danimark
  Postimet
  214
  All-llahu të shpërbleftë
  364
  Falënderuar 295 herë në 123 Postime
  Rep Fuqia
  268

  A mund ta lëmë sexhaden shtrir në vendin ku falemi zakonisht ?

  Selamun Alejkum kisha nje pyetje lidhur me SEXHADEN dhe Vendin e Faljes

  A mund ta leme Sexhaden shtrir ne vendin ku falemi zakonisht,sepse kam ndegjuar dy thenje nuk e di sa jane te verteta por po i shkruj ma posht:

  Thenja e pare eshte se kam ndegjuar qe eshte mire te lihet Sexhdja e shtrir shtu sepse jan Melaqet e edhe Exhinet qe falen

  Thenja e dyte eshte se nuk duhet lene shtrir sepse Shejtani falet ne te?

  Keshtu qe ma bani hallall se me sa di une kjo e dyta nuk eshte hiq po po du me u vertetu


  Allahu ju shperbleft Selamun Alejkum
  ************************************************** **************************************************
  ************************************************** **************************************************
  ALLAH SAID IN THE QURAN :“...The only religion in the sight of God is Islam...” (Quran 3:19)AND
  “If anyone desires a religion other than Islam, never will it be accepted of him; and in the Hereafter, he will be in the ranks of those who have lost (their selves in the Hellfire).”
  (Quran 3:85)

 2. Për këtë postim, ju falënderohet përdoruesi:

  Eli

 3. #2
  Grafika e ebuhalidi
  ebuhalidi nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  02-01-2004
  Postimet
  594
  All-llahu të shpërbleftë
  313
  Falënderuar 2,459 herë në 508 Postime
  Rep Fuqia
  965

  Re: Kam nje pyetje

  esselamu alejkum

  Qe te dyjat vella nuk jan te verteta, sexhadeja eshte mjet per tu falur e qe ben edhe pa te, pra ben te falesh edhe ne tebih, keramik, llaminat, mermer etj, sexhaden ben ta lesh te shtruar apo edhe ta palosh pasi qe ta perfundosh namazin nuk ka asgje te keqe.

  Shejtani vella nuk falet, kurse egjinet musliman falen ku te kan mundesi, kurse melaiket falen dhe e madherojn Allahun ku te kan mundesi.

 4. Për këtë postim, ju falënderohen 8 Përdorues në vijim:


Tema të Ngjashme

 1. Ku e falni Xhumanë zakonisht?
  By Ushtari i All-llahut in forum Feja dhe Shoqëria
  Përgjigjet: 21
  Postimi i Fundit: 29-09-2010, 20:43
 2. Përgjigjet: 1
  Postimi i Fundit: 07-02-2010, 14:55
 3. Përgjigjet: 2
  Postimi i Fundit: 18-11-2009, 22:45
 4. Pas sa minutave mund të falemi mbas lindjes së diellit?
  By Kalimtari in forum Fetva nga Hoxhallarët Shqiptar
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 22-08-2009, 23:11
 5. Shikoni sexhaden duke ber ruku.Allahu ekber
  By Ebubekr2005 in forum Live Përmbajtje
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 02-05-2007, 18:03

Fjalët Definuese për këtë Temë

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •