Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 2 prej 2

Tema: A mund te falet namazi i sabahut po sa te kaloi koha e imsakut?

 1. #1
  Grafika e klinaku
  klinaku nuk është i/e kyçur Anëtarë i Ri
  Data e Anëtarësimit
  09-11-2006
  Lokacioni
  Kosove
  Postimet
  18
  All-llahu të shpërbleftë
  103
  Falënderuar 26 herë në 12 Postime
  Rep Fuqia
  0

  A mund te falet namazi i sabahut po sa te kaloi koha e imsakut?

  Esselamun alejkum
  Shume punetor qe shkojne ne ndrrimin e pare,nga shtepia duhet me dal ne ora5 e 30 minuta, imsaku eshte tani ne ora 5 e 12 minuta. A mund ta falin namazin e sabahut 10 minuta pasi te kalon imsaku, pasi nuk kane mundsi me prit te kaloj 2o mitshi i nevojshem. Perndryshe mbesin pa e kryer kete obligim gjer mbas akshami kur edhe kthehen nga puna .Dmth u duhet me e fal kaza.
  Allahu u shperbleft.
  "E kur robet e Mi te pyesin ty per Mua, Une jam afer,i pergjigjem lutjes kur lutesi me lutet,pra per te qene ata drejte te udhezuar,le te me pergjigjen ata Mua dhe le te me besojne Mua." (2:186)

 2. #2
  Grafika e ebuhalidi
  ebuhalidi nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  02-01-2004
  Postimet
  594
  All-llahu të shpërbleftë
  313
  Falënderuar 2,459 herë në 508 Postime
  Rep Fuqia
  965

  Re: A mund te falet namazi i sabahut po sa te kaloi koha e imsakut?

  Le te pret 13-15 minuta dhe le te fal.

Tema të Ngjashme

 1. Përgjigjet: 1
  Postimi i Fundit: 08-10-2009, 17:16
 2. Përgjigjet: 3
  Postimi i Fundit: 27-05-2009, 18:37
 3. A lejohet që me abdestin e sabahut të falet namazi i Bajramit
  By Ebu Hatib in forum Fetva nga Hoxhallarët Shqiptar
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 11-03-2009, 00:23
 4. Përgjigjet: 2
  Postimi i Fundit: 01-12-2007, 08:52
 5. Përgjigjet: 8
  Postimi i Fundit: 04-07-2006, 21:19

Fjalët Definuese për këtë Temë

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •