Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 8 prej 8

Tema: A mund te me tregoni me shume rreth shkakut te depresionit?

 1. #1
  kosovare nuk është i/e kyçur Anëtarë Aktiv
  Data e Anëtarësimit
  09-02-2010
  Postimet
  115
  All-llahu të shpërbleftë
  20
  Falënderuar 102 herë në 58 Postime
  Rep Fuqia
  178

  A mund te me tregoni me shume rreth shkakut te depresionit?

  sod isha te mjeku dhe me tha se je ne gjendje depresioni
  dmth vuaj nga depresioni, edhe dashta me pyet se kjo semundje a sherohet me ilaqe sikur smundjet tjera apo e kem exhinin ne trup
  sepse me heret kom ba shum pyetje edhe mi kan kthy te gjitha mkan than ktu ne forum qe jam e semur nga exhinet por ja qe sod mjeku kshtu e qata dashta me dit a duhet me u sheru me ilaqe apo kem exhin ne trup e pa hoxh qe ben rukje nuk hjeket, sepse terapin e forumit e kam ba badihava sen sme ka ndihmu
  me tregoni ju lutem edhe ata te cillet din qe kan dituri reth ksaj sidomos qata qe bejn rukje me siguri e din kit pergjigjje
  Allahi ju shperbleft se nashta po ju lodhi vllezer e motra musliman
  selam alejkum
  pres pergjigjje te shpejt se mi ka dhan mjeku do ilaqe e spo di amej perdor a jo, jon ilaqe te natyres per depresion

 2. Për këtë postim, ju falënderohet përdoruesi:


 3. #2
  prishtina nuk është i/e kyçur Anëtarë
  Data e Anëtarësimit
  14-12-2009
  Postimet
  56
  All-llahu të shpërbleftë
  40
  Falënderuar 76 herë në 39 Postime
  Rep Fuqia
  159

  Re: me tregoni ju lutem kit pyetje

  moter inshallah don Allahu e shnoshesh.
  une po te tregoj prej pervojes time,jom kon edhe une te psikiatri mka thone je depresive edhe agorafobia demek frike prej me dal jashte,i kom pi ilaqet po skan pas efekt hic vec ma keq mkan bo.kisha dufte prej qathere me bo dhiker ma shume , me iu lut Allahut me msheru.une jom fal edhe atehere para tre vjetve osht puna qe kom shku te mjeku, ama me siguri sjom fal qysh duhet se kisha probleme me marramendje edhe menxi u falsha.
  po tash pasi qe mkan tregu keta te forumit qysh me bo terapine , jom tu e bo edhe inshallah ka me pas sukses,ama duhet me pas bindjen e forte tek Allahu gje qe na hala pom doket qe se kena arrit, te njerezit qe bojne rukje nuk kam qene as nuk e di a kam siher apo dicka tjeter , por ne baze te simptomeve qe jane te cekne ne forum ma merrmendja qe jam prek prej xhinve,inshallah Allahu don e na sheron.une jam tu u mundu me hek dyshimin qe nuk sherohna,duke bo dhiker e duke iu lut zotit edhe duke bo namazin me kohe ,jam tu e pi vajin e ullirit te kendume me kuran gjithashtu edhe mjalten per cdo mengjes.Shpresoj qe nje dite pa dyshim se do te sherohemi se pa caktimin e Allahut asgje nuk behet,qysh kom lexu vec me dua mund ta nderrojme caktimin.keshtu qe vetem lutju Allahut e mos iu nenshtro insanit edhe nje dite kysmet prej Allahut krejt kjo na ben me te forte ne islam me afer Allahut dhe do ta shikojme kete ngjarje sikur nje provim qe e kemi pas.

  Vec duhet ta dijme qe faji osht te na ,jemi tu lone dicka eksik ,inshallah e plotesojna.

 4. Për këtë postim, ju falënderohen 2 Përdorues në vijim:


 5. #3
  Grafika e EbuAbdurrahman
  EbuAbdurrahman nuk është i/e kyçur Hoxhë i Forumit Islam
  Data e Anëtarësimit
  05-04-2007
  Postimet
  1,311
  All-llahu të shpërbleftë
  556
  Falënderuar 3,323 herë në 1,088 Postime
  Rep Fuqia
  968

  Re: me tregoni ju lutem kit pyetje

  Eselamu alejkum moter kosovare

  Depresioni ne shumicen e rasteve vjen nga besimi i paket dhe nga fatkeqesite qe i ndodhin njeriut ne jeten e tij te pergjithshme.

  Keshilla ime do te ishte qe te adhurosh sa me shume Allahun e lartesuar dhe te merresh me libra fetare.

  Me lejen e Allahut jeta juaj do te kete nje pikepamje tjeter.

  Alllahu ju ndihmofte

 6. Për këtë postim, ju falënderohen 3 Përdorues në vijim:


 7. #4
  Grafika e sunna
  sunna nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  09-08-2007
  Postimet
  5,142
  All-llahu të shpërbleftë
  10,178
  Falënderuar 6,698 herë në 3,261 Postime
  Rep Fuqia
  2572

  Re: me tregoni ju lutem kit pyetje

  Es Selamu Alejkum


  Motra Allahu xh sh ju sheroft dhe ju baft te forta ne din islam , Mir kishe me qen mi ndejt gati namazeve ne kohen evet mi fal me shtu namaze vullnetare dhiker me bo subhanallahu we bihamdi p sh subhanallah elhamdulilah allahu ekber leilahe ilallah estagfirullah, estagfirullah we tubi lej jepni sadak lexonu kuran dhe ndegjoni keshilla na une

  Selam
  Hasan el-Basriu ka thënë, “Nëse e sheh një person që po garon me ty për këtë botë atëherë garo me të në lidhje me botën e ardhshme.


  Puno me vetveten dhe përmirsoj dobësitë e tua! Pastaj e kupton se do të të mjaftoj ty kjo – në vend të gjykimit të të tjerëve.

  "Kush është muslimani më i mirë, o i Dërguar i ALLAHUT? Ai tha: "Ai prej gjuhës dhe dorës të së cilit, muslimanët tjerë janë të ruajtur". (Transmetojnë Imam Buhariu dhe Muslimi)

 8. Për këtë postim, ju falënderohen 2 Përdorues në vijim:


 9. #5
  kosovare nuk është i/e kyçur Anëtarë Aktiv
  Data e Anëtarësimit
  09-02-2010
  Postimet
  115
  All-llahu të shpërbleftë
  20
  Falënderuar 102 herë në 58 Postime
  Rep Fuqia
  178

  Re: me tregoni ju lutem kit pyetje

  Allahu ju shperbleft po mundohna me tona po se di nashta Allahu hala spo mi pranon lutje inshAllah me kalimin e kohes kalon edhe kjo
  selam alejkum

 10. Për këtë postim, ju falënderohen 2 Përdorues në vijim:


 11. #6
  kosovare nuk është i/e kyçur Anëtarë Aktiv
  Data e Anëtarësimit
  09-02-2010
  Postimet
  115
  All-llahu të shpërbleftë
  20
  Falënderuar 102 herë në 58 Postime
  Rep Fuqia
  178

  Re: me tregoni ju lutem kit pyetje

  po dashta edhe me dit a duhet mej mar qato ilaqe qe mi ka dhan mjeku apo mos mej perdor hiq
  edhe a ka mundsi mu hjek pa rukje se mu pom thojn krejt qe kam nevoj per rukje me tregoni ju lutem se jam ne siklet t madh

 12. Për këtë postim, ju falënderohet përdoruesi:


 13. #7
  Ukbe nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  28-05-2009
  Postimet
  846
  All-llahu të shpërbleftë
  122
  Falënderuar 1,041 herë në 470 Postime
  Rep Fuqia
  557

  Re: me tregoni ju lutem kit pyetje

  Citat Postuar fillimisht nga kosovare Shiko Postimin
  po dashta edhe me dit a duhet mej mar qato ilaqe qe mi ka dhan mjeku apo mos mej perdor hiq
  edhe a ka mundsi mu hjek pa rukje se mu pom thojn krejt qe kam nevoj per rukje me tregoni ju lutem se jam ne siklet t madh
  Selamun alejkum

  Nese Allahu subhanehu ue teala, deshiron qe ju te sheroheni, nuk ka asgje qe e ndalon kete veprim.

  Rreth depresionit eshte pyetur me pare, dhe eshte sqaruar mjaft ne kete teme: A ka sherim depresioni ?

  Selamun alejkum

 14. Për këtë postim, ju falënderohet përdoruesi:


 15. #8
  kosovare nuk është i/e kyçur Anëtarë Aktiv
  Data e Anëtarësimit
  09-02-2010
  Postimet
  115
  All-llahu të shpërbleftë
  20
  Falënderuar 102 herë në 58 Postime
  Rep Fuqia
  178

  Re: me tregoni ju lutem kit pyetje

  Citat Postuar fillimisht nga sunna Shiko Postimin
  Es Selamu Alejkum


  Motra Allahu xh sh ju sheroft dhe ju baft te forta ne din islam , Mir kishe me qen mi ndejt gati namazeve ne kohen evet mi fal me shtu namaze vullnetare dhiker me bo subhanallahu we bihamdi p sh subhanallah elhamdulilah allahu ekber leilahe ilallah estagfirullah, estagfirullah we tubi lej jepni sadak lexonu kuran dhe ndegjoni keshilla na une

  Selam
  alejkum selam moter sunna po qa me preferon ti qfar keshilla qe paske shkru ndegjo keshilla nga un
  me trego te lutem
  Allahu te shperbleft selam alejkum

Tema të Ngjashme

 1. Përgjigjet: 3
  Postimi i Fundit: 10-12-2009, 20:30
 2. Përgjigjet: 1
  Postimi i Fundit: 14-11-2009, 16:35
 3. Përgjigjet: 1
  Postimi i Fundit: 30-10-2009, 15:50
 4. Përgjigjet: 2
  Postimi i Fundit: 11-09-2006, 23:55
 5. A mund te me tregoni rreth cudirave ne Islam qe ndodhin?
  By sayHI in forum Pyetje-Përgjigje
  Përgjigjet: 18
  Postimi i Fundit: 05-03-2006, 14:06

Fjalët Definuese për këtë Temë

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •