Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 6 prej 6

Tema: Analizat e gjakut

 1. #1
  kosovare nuk është i/e kyçur Anëtarë Aktiv
  Data e Anëtarësimit
  09-02-2010
  Postimet
  115
  All-llahu të shpërbleftë
  20
  Falënderuar 102 herë në 58 Postime
  Rep Fuqia
  178

  Analizat e gjakut

  nese analizat e gjakut dalin mir aka mundsi apet te ket njeriu ndonje semundje qe nuk shihet ne gjak(rakun psh Allahu na rujt),
  pra qka tregojn analizat e gjakut ai tregojn te gjitha smundjet
  sepse mjeku tha shum sene tregojn analizat e gjakut
  selam alejkum Allahu ju shperbleft

 2. Për këtë postim, ju falënderohet përdoruesi:


 3. #2
  Grafika e yllka1
  yllka1 nuk është i/e kyçur Anëtarë
  Data e Anëtarësimit
  06-05-2010
  Postimet
  98
  All-llahu të shpërbleftë
  106
  Falënderuar 113 herë në 60 Postime
  Rep Fuqia
  167

  re: Analizat e gjakut

  selam alejkum vella krejt semundjet nuk mundet mjeki me i vrejt vetem te gjaku psh nese e ka nje person kancerin ne mushkrij mjeku ket nuk mundet me e vrejt te gjaku duet tenshi aj person ti behn krejt kontrollat me fotografime etj

  po ka mundesij se une njoh vet person se e kan kontullua gjakun mjeki i thet se je mir mas pak kohe shkoj te specjalista edhe ata skan qka me i ndihmua meh edhe keshtu se ju ka dal kanceri

 4. #3
  ali misini nuk është i/e kyçur Anëtarë
  Data e Anëtarësimit
  11-12-2008
  Postimet
  35
  All-llahu të shpërbleftë
  125
  Falënderuar 59 herë në 20 Postime
  Rep Fuqia
  174

  re: Analizat e gjakut

  http://forumi.kurandhesunet.net/pyet...rte(3295).html
  Moter hyn te ky link .Allahu te sherofte e te mbrojte nga cdo e keqe.Selamun alejkum

 5. #4
  Taleban nuk është i/e kyçur Anëtarë Aktiv
  Data e Anëtarësimit
  22-10-2009
  Postimet
  148
  All-llahu të shpërbleftë
  105
  Falënderuar 289 herë në 121 Postime
  Rep Fuqia
  214

  re: Analizat e gjakut

  Citat Postuar fillimisht nga kosovare Shiko Postimin
  nese analizat e gjakut dalin mir aka mundsi apet te ket njeriu ndonje semundje qe nuk shihet ne gjak(rakun psh Allahu na rujt),
  pra qka tregojn analizat e gjakut ai tregojn te gjitha smundjet
  sepse mjeku tha shum sene tregojn analizat e gjakut
  selam alejkum Allahu ju shperbleft
  we Alejkum Selam,
  Moter e nderuar,
  Nje mori semundjesh munde te tregohen si rezultat i analizave te gjakut,por,poashtu si rezultate i analizave edhe te urines munde te tregohen semundjet te ndryshme,padyshim nese keto analiza do kryeheshin nga eksperte te kesaj fushe.
  Keshtuqe,pyetja juaj konsiston ne lemi te mjekesise,andaj nje pergjigje me te zgjeruar do merrje nga ata te cilet kane studiuar lemine perkatese ne kete fushe.

  Allahu e di me se miri.

  Es selamu alejkum we rahmetullah.

 6. #5
  kosovare nuk është i/e kyçur Anëtarë Aktiv
  Data e Anëtarësimit
  09-02-2010
  Postimet
  115
  All-llahu të shpërbleftë
  20
  Falënderuar 102 herë në 58 Postime
  Rep Fuqia
  178

  re: Analizat e gjakut

  Allahu ju shperbleft tjerat analiza mkan dal mir te gjitha, inqizimi i zemres, shpina, mushknit,barku, analizat e gjakut mir, per ata pyeta ktu sepse un kam veq dhimbje te kokes, me mirren mendet, me siguri me kan diqka per dhimje te kokes edhe marrje mendesh gjaku e qet nashta, per at e kam ba kit pyetje sepse mjekt me thojn qe krejt je mir ski nevoj mu brengos per qata pyeta edhe ktu
  un dashta me dit nese te dhem koka edhe ki marrje mendesh a ta qet analiza e gjakut
  Allahu ju shperbleft per mundim selam alejkum

 7. #6
  Katani nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  07-05-2009
  Postimet
  686
  All-llahu të shpërbleftë
  208
  Falënderuar 413 herë në 190 Postime
  Rep Fuqia
  423

  re: Analizat e gjakut

  Citat Postuar fillimisht nga kosovare Shiko Postimin
  Allahu ju shperbleft tjerat analiza mkan dal mir te gjitha, inqizimi i zemres, shpina, mushknit,barku, analizat e gjakut mir, per ata pyeta ktu sepse un kam veq dhimbje te kokes, me mirren mendet, me siguri me kan diqka per dhimje te kokes edhe marrje mendesh gjaku e qet nashta, per at e kam ba kit pyetje sepse mjekt me thojn qe krejt je mir ski nevoj mu brengos per qata pyeta edhe ktu
  un dashta me dit nese te dhem koka edhe ki marrje mendesh a ta qet analiza e gjakut
  Allahu ju shperbleft per mundim selam alejkum
  Ve alejkum selam

  Duke pasur parasysh se perkunder shume pyetjeve te njejta qe po beni ne forum, dhe pas shume pergjigjeve te argumentuara, qe keni marre nga hoxhallare dhe anetare te ndryshem, serish pyesni per te njejten gje.

  Shiko disa tema ne te cilat keni pyetur ju, per te njejten gje vetem ne menyra tjera:

  Jam e semurë dhe kam qenë te mjeku, i kam bërë të gjitha analizat më kanë dalë mirë, cka të veproj

  A munden xhinet me te shkaktu dhimbje ne cdo pjes te prupit pa ndonje shkak mjeksor

  A mund te me tregoni me shume rreth shkakut te depresionit?

  Ndrrimi i motit a ndikon edhe në gjendjen e personit që ka siher ?

  Ka edhe shume pyetje tjera (te te njejtes natyre), qe keni bere, por besoje keto mjaftojne sa per te deshmuar ate.

  Pyetja ime ndaj juve do te ishte: A nuk jeni e kenaqur me pergjigjet e argumentuara te hoxhallareve?!
  Apo ndoshta mendoni se mund te sheroheni nga xhinnet, duke bere pyetje te njejta rreth kesaj ne forum?!

  Moter, meqe mjeket ua kane bere analizat dhe ato ju kane dalur mire, nga shenjat qe i posedoni, eshte konfirmuar se jeni e semure nga xhinnet, andaj ju keshilloje qe te shkoni tek ndonje vella qe ben rukje, dhe te beni rukje, pasiqe me pyetjet e njejta te shpeshta qe po i beni ne forum, ju siguroje se nuk do te sheroheni.

  Lus Allahun subhanehu ue teala qe te gjeni sherim dhe qetesim ne shpirt.

  Esselamu alejkum

 8. Për këtë postim, ju falënderohen 2 Përdorues në vijim:


Tema të Ngjashme

 1. Përgjigjet: 12
  Postimi i Fundit: 18-02-2010, 11:11
 2. Heqja e gjakut
  By Ukbe in forum Shkencat Natyrore
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 02-09-2009, 02:16
 3. Ka rrjedhje jo normale të gjakut...
  By Muhlis in forum Fetva nga Hoxhallarët Shqiptar
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 16-12-2008, 16:49
 4. Dhurimi i Gjakut ne Zvicer
  By En Nisa in forum Lajme nga Bota Islame
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 16-12-2008, 05:30
 5. Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 06-12-2008, 21:53

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •