Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 2 prej 2

Tema: Çfarë do të thotë drejtimi ka Kibla ?

 1. #1
  Blendar nuk është i/e kyçur Anëtarë i Ri
  Data e Anëtarësimit
  25-05-2011
  Postimet
  1
  All-llahu të shpërbleftë
  0
  Falënderuar 2 herë në 1 Postim
  Rep Fuqia
  0

  Çfarë do të thotë drejtimi ka Kibla ?

  Es selam alejkum ,
  Vella un jam fillestar dhe jam mesuar per tu falur i kam mesuar disa gjera por ende nuk e kuptoj qfare do te thote "Drejtimi nga Kibla" nqofte se kishte pasur mundesi me ma spjegu.

  Allahu ju shperblefte

 2. Për këtë postim, ju falënderohen 2 Përdorues në vijim:


 3. #2
  ebu_muadh nuk është i/e kyçur Moderator
  Data e Anëtarësimit
  19-06-2005
  Postimet
  1,950
  All-llahu të shpërbleftë
  283
  Falënderuar 7,065 herë në 1,684 Postime
  Rep Fuqia
  1630

  Re: Çfarë do të thotë drejtimi ka Kibla ?

  We alejkum selam.

  Kibla eshte nje xhami e cila gjindet ne Meke,ku eshte ndertuar nga Pejgmaberi Ibrahim dhe djali i tij po ashtu Pejgmaber,Ismaili alejhi selam,dhe se per gjdo namaz besimtari duhet te kthehet nga Kibla,dm.th nga kjo xhami.

  Kibla eshte kjo,apo siq nihet tek ne QABEJA:

  Allahu alem.

Fjalët Definuese për këtë Temë

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •