Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 8 prej 8

Tema: Çfarë do të thotë nëse shohim në ëndërr se një qen mundohet të na kafshojë por nuk mundet...

 1. #1
  ani1 nuk është i/e kyçur Anëtarë
  Data e Anëtarësimit
  11-08-2010
  Postimet
  50
  All-llahu të shpërbleftë
  1
  Falënderuar 39 herë në 18 Postime
  Rep Fuqia
  0

  Çfarë do të thotë nëse shohim në ëndërr se një qen mundohet të na kafshojë por nuk mundet...

  S.A Do doja te dija komentimin e kesaj endra..Jam nje person i ciili i fal 5 kohet....Dhe ne ender e kam pare sikur nje qen ka dashur te me kafshor por nuk ka guxuar as qe ta ces gjuhen nga goja per te me kafshuar..dhe pastaj ki qeni ka folur me mua dhe me tha se e vetmja arsye qe nuk ka aritur ta nxjer as gjuhen jasht per te me kafshuar ishe abdesi pasi isha me abdes ne at kohe....Kjo ishte endra...Dhe kohen e fundit shoh shpesh endra psh: sikur kam lexuar dicka "si pune shpallje" sikur me ka ardhur nga zoti dhe i kam lexuar ato....KoHet e fundit kam par shpesh endra lidhur me keto gjera ?Me falni nese ju pengova shpres te kem qen sa me i qarte ..Selam Alejkum

 2. #2
  ebu_muadh nuk është i/e kyçur Moderator
  Data e Anëtarësimit
  19-06-2005
  Postimet
  1,950
  All-llahu të shpërbleftë
  283
  Falënderuar 7,065 herë në 1,684 Postime
  Rep Fuqia
  1629

  Re: Çfarë do të thotë nëse shohim në ëndërr se një qen mundohet të na kafshojë por nuk mundet...

  alejkum selam

  Sa per qenin, diksh ka dasht te te bej keq mirepo Allahu te ka mbrojtur.
  Ndersa sa i perket enderave qe po te vin si shpallje keto jan prej shejtanit te mallkuar qe te et largoj nga rruga e drejt dhe te qoj ne shirk dhe kufer, pasi qe dihet se askujt nuk mund ti vij shpallja pas pejgamberit alejhis-selam, pra ke kujdes, beje dhikrin e gjumit dhe kur ti sheh keto endera peshtyj tre her ne anen e majt dhe thuaj Eudhu bil-lhi minesh-shejtanir-raxhim, po ashtu mos ju beso ketyre enderave dhe mos mendo per keto endera gjat dites.

 3. Për këtë postim, ju falënderohet përdoruesi:


 4. #3
  Muslimane Elhamdulilah nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  14-03-2010
  Postimet
  574
  All-llahu të shpërbleftë
  1,559
  Falënderuar 613 herë në 329 Postime
  Rep Fuqia
  380

  Re: Çfarë do të thotë nëse shohim në ëndërr se një qen mundohet të na kafshojë por nuk mundet...

  Es Selamu Alejkum.

  O hoxhe, e une qe i shoh kajher endrrat qenat duke me ndjekur por une iku prej tyre dhe as nuk arrijn te me zene e as te me kafshojn, a e ka komentimin e njejt sikurse ky i vellaut qe ia komentove endrren apo ka nje dallim tjeter?

  Allahu te shperbleft.

  Selam alejkum.

 5. #4
  ebu_muadh nuk është i/e kyçur Moderator
  Data e Anëtarësimit
  19-06-2005
  Postimet
  1,950
  All-llahu të shpërbleftë
  283
  Falënderuar 7,065 herë në 1,684 Postime
  Rep Fuqia
  1629

  Re: Çfarë do të thotë nëse shohim në ëndërr se një qen mundohet të na kafshojë por nuk mundet...

  Citat Postuar fillimisht nga Muslimane Elhamdulilah Shiko Postimin
  Es Selamu Alejkum.

  O hoxhe, e une qe i shoh kajher endrrat qenat duke me ndjekur por une iku prej tyre dhe as nuk arrijn te me zene e as te me kafshojn, a e ka komentimin e njejt sikurse ky i vellaut qe ia komentove endrren apo ka nje dallim tjeter?

  Allahu te shperbleft.

  Selam alejkum.
  alejkum selam

  Moter une nuk di ti komentoj te gjitha enderat, prandaj edhe nuk mund ti komentoj ato pasi qe komentii i nje endre eshte njesoj sikur te japesh fetfa.

  Nese sheh shpesh qen duke vrapuar pas teje pra duke te te ndjekur, kjo pa dyshim eshte nga shejtani, dhe esht eme mire kur nuk te zajn, d.m.th ti je duke ikur nga te keqijat apo kurthet e shejtanit.

  Mirepo nese personi eshte i semur nga sihri apo nga xhinet i sheh kesi lloj enderash, sheh qen, gjarpnij etj.
  Pra krejt kjo varet nga personi qe i sheh keto endera.

 6. Për këtë postim, ju falënderohet përdoruesi:


 7. #5
  ani1 nuk është i/e kyçur Anëtarë
  Data e Anëtarësimit
  11-08-2010
  Postimet
  50
  All-llahu të shpërbleftë
  1
  Falënderuar 39 herë në 18 Postime
  Rep Fuqia
  0

  Re: Çfarë do të thotë nëse shohim në ëndërr se një qen mundohet të na kafshojë por nuk mundet...

  Citat Postuar fillimisht nga ebu_muadh Shiko Postimin
  alejkum selam

  Sa per qenin, diksh ka dasht te te bej keq mirepo Allahu te ka mbrojtur.
  Ndersa sa i perket enderave qe po te vin si shpallje keto jan prej shejtanit te mallkuar qe te et largoj nga rruga e drejt dhe te qoj ne shirk dhe kufer, pasi qe dihet se askujt nuk mund ti vij shpallja pas pejgamberit alejhis-selam, pra ke kujdes, beje dhikrin e gjumit dhe kur ti sheh keto endera peshtyj tre her ne anen e majt dhe thuaj Eudhu bil-lhi minesh-shejtanir-raxhim, po ashtu mos ju beso ketyre enderave dhe mos mendo per keto endera gjat dites.
  Flm shum per pergjigjen...per qenin e kuptova..dhe per keto "shpalljet" sigurt qe jam trishutar kur jam zgjuar por nuk e kam shpesh mendjen tek keto endra nuk u jap shum rendesi...Allahu na ruajt nga te gjith te keqijat flm per pergjigjen s.a

 8. Për këtë postim, ju falënderohet përdoruesi:


 9. #6
  Kachurreli nuk është i/e kyçur Anëtarë
  Data e Anëtarësimit
  04-01-2012
  Postimet
  75
  All-llahu të shpërbleftë
  57
  Falënderuar 13 herë në 9 Postime
  Rep Fuqia
  0

  Re: Çfarë do të thotë nëse shohim në ëndërr se një qen mundohet të na kafshojë por nuk mundet...

  Un kam pare nje qen te zi ne enderr dhe nuk u largosha sepse edhe ne zhgenderr nuk ju frigoj aq shum qenve cka te bej un pasi nuk kam ikur sti si te themi jam hanger me qenin jo ne ate aspekt por kshtu nese me kuptoni??

 10. #7
  ebu_muadh nuk është i/e kyçur Moderator
  Data e Anëtarësimit
  19-06-2005
  Postimet
  1,950
  All-llahu të shpërbleftë
  283
  Falënderuar 7,065 herë në 1,684 Postime
  Rep Fuqia
  1629

  Re: Çfarë do të thotë nëse shohim në ëndërr se një qen mundohet të na kafshojë por nuk mundet...

  Citat Postuar fillimisht nga Kachurreli Shiko Postimin
  Un kam pare nje qen te zi ne enderr dhe nuk u largosha sepse edhe ne zhgenderr nuk ju frigoj aq shum qenve cka te bej un pasi nuk kam ikur sti si te themi jam hanger me qenin jo ne ate aspekt por kshtu nese me kuptoni??
  Vella keto endera jan prej shejtanit e qe muslimani nuk duhet te ja ve veshin shum, pra kerkon mbrojtje prej Allahut dhe nuk ja tregon askujt kete ender.

 11. Për këtë postim, ju falënderohet përdoruesi:


 12. #8
  Kachurreli nuk është i/e kyçur Anëtarë
  Data e Anëtarësimit
  04-01-2012
  Postimet
  75
  All-llahu të shpërbleftë
  57
  Falënderuar 13 herë në 9 Postime
  Rep Fuqia
  0

  Re: Çfarë do të thotë nëse shohim në ëndërr se një qen mundohet të na kafshojë por nuk mundet...

  Citat Postuar fillimisht nga ebu_muadh Shiko Postimin
  Vella keto endera jan prej shejtanit e qe muslimani nuk duhet te ja ve veshin shum, pra kerkon mbrojtje prej Allahut dhe nuk ja tregon askujt kete ender.
  Faliminderit shum vlla musliman.

Fjalët Definuese për këtë Temë

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •