Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 2 prej 2

Tema: Çfarë do të thotë nëse shohim në ëndërr se unazës së fejesës i kanë ra disa gurë ?!

 1. #1
  Grafika e Muslimanjaa
  Muslimanjaa nuk është i/e kyçur Anëtarë
  Data e Anëtarësimit
  22-01-2010
  Lokacioni
  Italy
  Postimet
  40
  All-llahu të shpërbleftë
  104
  Falënderuar 83 herë në 32 Postime
  Rep Fuqia
  153

  Çfarë do të thotë nëse shohim në ëndërr se unazës së fejesës i kanë ra disa gurë ?!

  Selam Alejkum
  Kam nje pytje per shoqen time..ajo eshte e fejuar. ben namaz edhe elhamdulilah edhe te fejuarin e ka te udhezuar,ajo qe dy her po i ndodh te shoh unazen e fejeses enderr, ndersa mua me ka lut tua bej ket pytje ..
  Pytja eshte se qka do me then nese shohim ne ander unazen e fejeses te prishur ..ajo thot se e ka pa ander unazen e fejeses qe i kan ra do gur se ajo unaz eshte veq gur te bardh rreth e rreth .ajo ka pa anderr se i kan ra gurt unazes edhe tash e ka mar me qu te nje dukatgji me regullu edhe ai e ka pre unazen edhe e ka zvoglu edhe ata gurt ja ka ngjit po jo te gjithe, e pastaj ashtu endrra e saj ka vazhdu ajo duke ik neper male duke u mundu me shku dikund po se din se ku!!
  Ket enderr ajo e ka pa qe dy her edhe eshte be shume marak me dit qka do me then kjo ?
  Allahu ju shperblefte
  Kush nuk e ka provuar te Hidhuren nuk din ta qmoj te Embelen ..
  Dashte Allahu e Drejtsia ne bot mbizotrofte ...
  Mallkuar qofte njeriu qe nuk e faleminderon Allahun ..

 2. Për këtë postim, ju falënderohet përdoruesi:


 3. #2
  Grafika e Abu Katade
  Abu Katade nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  08-06-2009
  Postimet
  683
  All-llahu të shpërbleftë
  245
  Falënderuar 793 herë në 364 Postime
  Rep Fuqia
  463

  re: Çfarë do të thotë nëse shohim në ëndërr se unazës së fejesës i kanë ra disa gurë ?!

  Ve alejkum selam

  Komentues enderrash thone se guri i unazes simbolizon bukuri dhe adhurim.

  Nese enderron se guri i unazes ka rene nga vendi, kjo nenkupton se do t'i vdese nje femije ose do te humb nje pjese te pasurise.

  Ndersa argjendari komentohet si rrenacak i perbetuar, mashtrues dhe njeri i lige.

  Kjo eshte cfare thone komentuesit e enderrave, e vetem Allahu Azze ue Xhel, e di me se miri.

  Selamu alejkum.

 4. Për këtë postim, ju falënderohet përdoruesi:


Fjalët Definuese për këtë Temë

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •