Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 2 prej 2

Tema: Cila eshte duaja pas ushqimit ne netet e medhanja?

 1. #1
  florenti nuk është i/e kyçur Anëtarë i Ri
  Data e Anëtarësimit
  02-09-2008
  Postimet
  9
  All-llahu të shpërbleftë
  0
  Falënderuar 8 herë në 4 Postime
  Rep Fuqia
  0

  Cila eshte duaja pas ushqimit ne netet e medhanja?

  Eselam alejkum
  Kam nje pyetje cila Dua lexohet netve te mëdha pas ushqimit
  Me beni hallal , allahu ju shperbleftë selam alejkum
  Së fundi përpunuar nga florenti: më 17-06-2010 10:32

 2. #2
  Grafika e Ummu Ruvejda
  Ummu Ruvejda nuk është i/e kyçur Moderatore
  Data e Anëtarësimit
  10-09-2008
  Postimet
  571
  All-llahu të shpërbleftë
  363
  Falënderuar 1,315 herë në 472 Postime
  Rep Fuqia
  486

  Re: Duaja

  Alejkumuselam
  Pas ushqimit mund te behet kjo dua !

  اَلْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِي أَطْعَمَنِي هَذَا وَرَزَقَنِيهِ مِنْ غَيْرِ حَوْلٍ مِنِّي وَلاَ قُوَّةٍ

  Elhamdulil-lahil-ledhi et’ameni hadha ve rezekanihi min gajri havlin minni ve la kuvvetin.
  Kuptimi i kësaj duaje në gjuhën shqipe:Falënderimi i takon Allahut, që më mundësoi të ushqehem me këtë ushqim dhe më furnizoi me të pa forcën time!

  Kurse sa i perket neteve te medha !
  Ne Islam pos Nates se Kadrit nuk ka argumente per netë te medha te tjera, pos qe jan bidate [shpikje ne fe ] nuk kan baze ne Sheriat ne Fene e All-llahut subhanehu we teAla !

  All-llahu e di me se miri
  Selamu alejkum ,
  " Vetëm vepra e argumenton ose e mohon vërtetësinë e fjalëve ...!
  Prandaj Kujdes ,qfar flet duhet te veprosh ngase test i fjalës tënde është Vepra "
  *** Nëse hoxha na ka dhënë deri dje mjalt,e sot na jep helm,është mendjetrashësi të vazhdohet afërsia me të !!! ***

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •