Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 2 prej 2

Tema: Cilat janë simptomet e sihrit dhe cilat janë simptomet e veprimit të xhinnëve dhe si mund t'a dijmë se në cilën ne e posedojmë?

 1. #1
  ebumuadhi nuk është i/e kyçur Anëtarë i Ri
  Data e Anëtarësimit
  13-09-2009
  Postimet
  28
  All-llahu të shpërbleftë
  70
  Falënderuar 38 herë në 20 Postime
  Rep Fuqia
  0

  Cilat janë simptomet e sihrit dhe cilat janë simptomet e veprimit të xhinnëve dhe si mund t'a dijmë se në cilën ne e posedojmë?

  Eselamu alejkum we rahmetullah, kam nje pyetje nese din dikush mem tregu se cilat jan shenjat qe mundemi me dit se kemi siher apo kemi hyrje te xhinit vetem pa siher. InshAllah mi sqaroni dy menyrat hyrjen e xhinit nepermjet sihrit dhe hyrjen e xhinit vetem. Dmth edhe cka duhet nga Kur'ani te ndegjojme per me i fitu rezultatet cka po i kerkoje. Allahu ju shperbleft ,Selam

 2. Për këtë postim, ju falënderohen 2 Përdorues në vijim:


 3. #2
  Grafika e sunna
  sunna nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  09-08-2007
  Postimet
  5,142
  All-llahu të shpërbleftë
  10,178
  Falënderuar 6,698 herë në 3,261 Postime
  Rep Fuqia
  2572

  re: Cilat janë simptomet e sihrit dhe cilat janë simptomet e veprimit të xhinnëve dhe si mund t'a dijmë se në cilën ne e posedojmë?

  We Alejkumu Selam

  Lexo ne keto linka vella

  http://forumi.kurandhesunet.net/fikh...ise(9211).html

  http://forumi.kurandhesunet.net/pyet...ta(30053).html

  Ne keto linka e ke sqarimin
  Hasan el-Basriu ka thënë, “Nëse e sheh një person që po garon me ty për këtë botë atëherë garo me të në lidhje me botën e ardhshme.


  Puno me vetveten dhe përmirsoj dobësitë e tua! Pastaj e kupton se do të të mjaftoj ty kjo – në vend të gjykimit të të tjerëve.

  "Kush është muslimani më i mirë, o i Dërguar i ALLAHUT? Ai tha: "Ai prej gjuhës dhe dorës të së cilit, muslimanët tjerë janë të ruajtur". (Transmetojnë Imam Buhariu dhe Muslimi)

 4. Për këtë postim, ju falënderohen 4 Përdorues në vijim:


Tema të Ngjashme

 1. Përgjigjet: 6
  Postimi i Fundit: 29-01-2010, 09:44
 2. Përgjigjet: 2
  Postimi i Fundit: 24-01-2010, 18:34
 3. Përgjigjet: 6
  Postimi i Fundit: 26-04-2009, 22:57
 4. Përgjigjet: 1
  Postimi i Fundit: 26-02-2009, 23:57
 5. Simptomet e veprimit të xhinëve
  By Sumeja in forum Literaturë Islame
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 13-06-2008, 00:20

Fjalët Definuese për këtë Temë

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •