Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 2 prej 2

Tema: Çka do të thotë nëse shohim në ëndërr se dhëmbët na kanë rënë?

 1. #1
  Grafika e fara
  fara nuk është i/e kyçur Anëtarë
  Data e Anëtarësimit
  22-01-2010
  Lokacioni
  gjermani
  Postimet
  39
  All-llahu të shpërbleftë
  2
  Falënderuar 37 herë në 24 Postime
  Rep Fuqia
  0

  Unhappy Çka do të thotë nëse shohim në ëndërr se dhëmbët na kanë rënë?

  es selam alejkum,a din dikush te me tregon qka don me thon renja e dhembeve,kam pa nje enderr qe me rashin dhembet edhe mu dhemshin shum edhe qajsha,dhe thojsha pse po me bin dhombet un jam e re mem ra dhembet,nese din najkun mema komentu ket enderr,ju lutemi ma komentoni,allahu ju shperbleft me te mirat e tij.

 2. #2
  Ebu Hatib nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  29-01-2009
  Lokacioni
  Shkup - Maqedoni
  Postimet
  5,277
  All-llahu të shpërbleftë
  1,364
  Falënderuar 4,836 herë në 2,096 Postime
  Rep Fuqia
  2910

  re: Çka do të thotë nëse shohim në ëndërr se dhëmbët na kanë rënë?

  Ve Alejkum Selam

  Dhembet ne komentim tregojne farefisin dhe te afermit; dhembet e larte perbejne meshkujt, kurse te pjeses se poshtme perbejne femrat (dhembet e pjeses se poshtme te nofulles).

  E nese njeriu sheh ne enderr se i ka dale nje dhemb dhe ka dhimbje nga ai, atehere kjo aludon se do te goditet nga fatkeqesi.

  E, kush sheh ne enderr duke ia nxjerre dikush atij dhembet, kjo aludon se ai njeri ka shkeputur marredheniet me farefisin apo ben shpenzimin e parave pa deshiren e tij.

  Kush e sheh dhembin e tij te hedhur ne toke dhe e ka pare ate, kjo komentohet se ai person do te furnizohet me nje djale.
  E, nese e sheh (gjen), atehere kjo aludon se do t'i vdese dikush nga te afermit e tij.

  E, kush sheh enderr duke i dhembur dhembi dhe e sheron ate duke e nxjerre, kjo aludon se ate person do te perfshije nje hair dhe dobi.

  E, kush sheh dhembet e tij se i jane shkulur, pastaj jane kthyer prape ne vendin e tyre, kjo komentohet se do te ndodhe nje ftohje (largim) i farefisit te tij dhe prape ata do te kthehen ne gjendjen e tyre te mehershme.'' (Komentoi Husejn Es-Serraxh)

  Es Selamu Alejkum

 3. Për këtë postim, ju falënderohen 2 Përdorues në vijim:


Tema të Ngjashme

 1. Çka do të thotë nëse shohim në ëndërr gjak?
  By umuMahire in forum Pyetje-Përgjigje
  Përgjigjet: 3
  Postimi i Fundit: 17-04-2010, 16:39
 2. Çka do të thotë nëse shohim në ëndërr vetëm bardhë?
  By Muslimane Elhamdulilah in forum Pyetje-Përgjigje
  Përgjigjet: 3
  Postimi i Fundit: 31-03-2010, 09:06
 3. Çka do të thotë nëse shohim në ëndërr gjarperinjët?
  By Muslimanjaa in forum Pyetje-Përgjigje
  Përgjigjet: 2
  Postimi i Fundit: 21-02-2010, 22:50
 4. Përgjigjet: 1
  Postimi i Fundit: 08-02-2010, 09:54
 5. C'fare do te thote, nese shohim ne enderr gjarperinjet?
  By bleri in forum Pyetje-Përgjigje
  Përgjigjet: 2
  Postimi i Fundit: 01-07-2006, 13:28

Fjalët Definuese për këtë Temë

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •