Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 2 prej 2

Tema: Emri Tuana, çka domethënë dhe a përmendet në Kur'an ?

 1. #1
  anisa xhika nuk është i/e kyçur Anëtarë i Ri
  Data e Anëtarësimit
  01-09-2010
  Postimet
  1
  All-llahu të shpërbleftë
  0
  Falënderuar 1 herë në 1 Postim
  Rep Fuqia
  0

  Emri Tuana, çka domethënë dhe a përmendet në Kur'an ?

  http://forumi.kurandhesunet.net/pyet...tml#post103987
  emri tuana a esht ne kuran dhe qfar dmthnje ka se na kan than qe esht pika e par e shiut ne Xhennet ???ju lutem te me tregoni se do kem nje mbes e duam tja vendojm emrin tuana allahu ju shperbleft

 2. Për këtë postim, ju falënderohet përdoruesi:


 3. #2
  Thumame ibn Uthal nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  27-11-2010
  Postimet
  2,648
  All-llahu të shpërbleftë
  215
  Falënderuar 808 herë në 565 Postime
  Rep Fuqia
  1073

  re: Emri Tuana, çka domethënë dhe a përmendet në Kur'an ?

  Citat Postuar fillimisht nga anisa xhika Shiko Postimin
  A 볨t력 v벴et렳e Tuana 볨t렱uajtur pika e par력 shiut q렫a r뮫 n렘hennet?
  emri tuana a esht ne kuran dhe qfar dmthnje ka se na kan than qe esht pika e par e shiut ne Xhennet ???ju lutem te me tregoni se do kem nje mbes e duam tja vendojm emrin tuana allahu ju shperbleft
  Selam alejkum,
  Emri "Tuana" e ka prejardhjen nga Persishtja i cili eshte "Tevana" dhe e ka kuptimin “e forte, e durueshme, e vendosur.”
  Hoxhë Ali al Temimi,(All-llahu e liroftë nga burgu i Tagutit) ka thënë:
  "Këta (Rabiovcat) janë Havarixhë ndaj thirrësave Islam, janë Murrxhia ndaj pushtetarëve, janë si Rafidit ndaj grupeve tjera, dhe janë si Kaderit ndaj jehudive,krishterëve dhe jobesimtarëve tjerë."

Fjalët Definuese për këtë Temë

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •