Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 4 prej 4

Tema: Femra e virgjër në marrdhënjet e para a ka mundësi të mos i del fare gjak ?

 1. #1
  arbe1 nuk është i/e kyçur Anëtarë i Ri
  Data e Anëtarësimit
  13-09-2010
  Postimet
  1
  All-llahu të shpërbleftë
  0
  Falënderuar 5 herë në 1 Postim
  Rep Fuqia
  0

  Femra e virgjër në marrdhënjet e para a ka mundësi të mos i del fare gjak ?

  selam alejkum,etem deshta te pyes se a eshte e vertet se ka mundesi nje femer me qene virgjinje dhe ne momentin kur e prish te mos qet gjak fare a eshte e mundur kjo nese mundeni mem tregu ju pershendes

 2. Për këtë postim, ju falënderohen 5 Përdorues në vijim:


 3. #2
  Taleban nuk është i/e kyçur Anëtarë Aktiv
  Data e Anëtarësimit
  22-10-2009
  Postimet
  148
  All-llahu të shpërbleftë
  105
  Falënderuar 289 herë në 121 Postime
  Rep Fuqia
  215

  re: Femra e virgjër në marrdhënjet e para a ka mundësi të mos i del fare gjak ?

  Citat Postuar fillimisht nga arbe1 Shiko Postimin
  selam alejkum,etem deshta te pyes se a eshte e vertet se ka mundesi nje femer me qene virgjinje dhe ne momentin kur e prish te mos qet gjak fare a eshte e mundur kjo nese mundeni mem tregu ju pershendes
  we Alejkum Selam,
  Rreth pyetjes suaj,lexo pergjigjen ne linkun vijues:

  http://forumi.kurandhesunet.net/pyet...ak(35351).html

 4. Për këtë postim, ju falënderohen 5 Përdorues në vijim:


 5. #3
  ebumuslim nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  28-10-2009
  Postimet
  335
  All-llahu të shpërbleftë
  275
  Falënderuar 609 herë në 266 Postime
  Rep Fuqia
  308

  re: Femra e virgjër në marrdhënjet e para a ka mundësi të mos i del fare gjak ?

  es selamu alejkum.

  Megjithese vllezerit e kane dhene nje pergjigje te bukur dhe te sakte _Allahu i shperblefte_ por desha te terhiqja vemendjen se shenja kryesore qe gruaja eshte e virgjer eshte se gjate aktit te pare dhe diteve te para ajo ndien dhimbje dhe siklet te madh gjate kryerjeve te mardhenieve.

  Ndersa gjaku qe del zakonish eshte disa pika te vogla madje keto pika mund te dalin disa ore mbas kryerjes se mardhenieve dhe ndonje here mund te mos dalin fare sepse nga gjaku eshte pak mbetet brenda.

  Nganjehere ndodh qe humbja e virgjerise te ndodh ne femijeri prej ndonje goditje aksidentale dhe keto jane raste qe ndodhin.

  Prandaj duhet qe burri musliman te mos e fusi veten e tij ne dyshime dhe ti lejoj shejtanit shteg qe ne fillim qe martesen ta filloje me dyshime per te cilat Allahu thote: (Dyshimet nuk kane vlere para te vertetes) dhe i derguari i Allahut ka thene: "Ruajuni dyshimeve sepse dyshimet jane fjala me e genjeshtert".

 6. Për këtë postim, ju falënderohen 7 Përdorues në vijim:


 7. #4
  gentjan nuk është i/e kyçur Anëtarë
  Data e Anëtarësimit
  14-07-2010
  Lokacioni
  kruje
  Postimet
  31
  All-llahu të shpërbleftë
  113
  Falënderuar 37 herë në 21 Postime
  Rep Fuqia
  0

  re: Femra e virgjër në marrdhënjet e para a ka mundësi të mos i del fare gjak ?

  es selamu alejkum
  Rreth 70% e femrave te virgjera nuk i del gjak ne aktin e pare,
  dmth 7femrave ne 10.Ky rezultat eshte nxjerre nga sondazhet
  e doktoreve te kesaj fushe

 8. Për këtë postim, ju falënderohen 3 Përdorues në vijim:


Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •