Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 1 prej 1

Tema: Jam në hall të madh, më ndihmoni ju lutëm, familja më kundërshton që falëm dhe smë lëjnë rahat...

 1. #1
  RrugaEDrejt nuk është i/e kyçur Anëtarë i Ri
  Data e Anëtarësimit
  19-01-2010
  Postimet
  3
  All-llahu të shpërbleftë
  0
  Falënderuar 12 herë në 3 Postime
  Rep Fuqia
  0

  Jam në hall të madh, më ndihmoni ju lutëm, familja më kundërshton që falëm dhe smë lëjnë rahat...

  Ju lutem per durim lexojeni te teren vellezer
  dhe kisha pas kerese te mos pergjigjen perveq dijetar te veret sepse jam ne hall te veret lus edhe ndonje hoxhe te me kontaktoj ne kete email ****************


  Po e filloj si jam edukuar u martuan baba me nanen teme dhe ju dasht vite me prite per lindjen time pas shtat vitesh u Linda un dhe sigurisht qe kam qen gezimi I familjes 7 dhe dmth jam djal I vetem si thon djal hasreti dhe kam edhe dy motra dhe nanen dhe baben
  dhe duke vazhduar me hap ate tere drejt edukimit tem dhe nuk me la me shoqeri si femije mu ka doke qe po me ndan nga shoqeria por e kishete pas mire dhe jam falemderues all llahut per kte miresi qe po me vie dal nga dale
  Fillova shkollen fillore dhe e kreva me sukses te mire nje djal I urte dhe I mire ne gjith ketu poashtu edhe shkova ne shkoll te memsme zoti me ruajti nga gjith ato gjera te keqija qe ndodhin ne shkoll te mesme dhe fal zotit shpetova pa therr ne kembe dhe keshtu e kreva shkollen e mesme dhe nga kushtet e veshtira jetese fillova te punoj por ja fillova punen ne nje television dhe e pash qe ska buke aty u largova nga aty dhe pas largimit fillova ne nje television punen dhe prap njejt dikur u punesova me nje internet servise provider ne rrethinen time dhe aty punova mbi nje vite diku nje vite e gjys por njeher kam lene punen nga pakenaqesia dhe hera e dyte ma e tmershme
  Sepse nje njeri qe pin raki nuk ka drejtesi punova si puntor me I miri tek aj dhe me pagujke as shpenzimet e mija su largoshin vellezer
  Por ne heren e dyte kur u punesova ne kte firme prap dhe tash u punesova me nje pozite ma te mire vellezer si pergjegjes per nje internet kafe dhe zyre te pagesave me muar si njeri I besueshem dhe u murrem vesh per pages 200 por 6 muaj kurr sjem barazu dhe pas 6 muajsh punojsha ne internet kafe tea j dhe hajde barazohem dhe u barazuam aj menjeher mi ka hanger fjalet sepse tu barazu 150 e une 200 thash me 200 jem marr vesh dhe krejt ok do fjal u banen por une net e drejt timen dhe u barazuam dhe me dhe I djegi qe sun mi hanger ato pare dhe qa me ba 10 dite pasi e lash punen po me thirr ne telefon aj dhe me tha me ka humbe agregati a e kish pas mshef ate agregat dhe si sonte isha mysafir te nje teze dhe me gjum ne sy sun bana dej neser kur shkova idioti e kish pas mshef ate agregat dhe me iki nga syt kur shkova tha kam pune dhe iku dhe shkova e gjeta qe seshte I vjedhet por I mshefur dhe dul qe me kishte ba kuth por e kalova fal ndihmes se zotit

  Dhe pasi qe u largova nga puna vellezer qa po ndodhe ne ate firme zyra ishte ne katin e trete dhe kati 4 ishte kulem dhe aty ishte antenat e montume te nje radioni ne at kulem dhe edhe antenat e internetit ne kete kulem nga nje agregat ka eksplodu ne kulem dhe u kall kulmi por fatmiresisht antenat e radios jo por vetem te ketij tipit diku afer 2000 euro deme atij personit dhe keshtu qe historia nuk perfundon ketu pas kesaj apet vazhdon me trajtim te keq te puntorve dhe nej nat ka dal ne muzike aj tipi dhe prej muzikes ne muzike ka shku para se me hy ne fshat ku ka qen muzika ka ba ndeshje dhe I ka meshu banderit te betanit me kerr dhe e ka kput banderin pergjys dhe u kan ne gjendje te keqe ka vdes paramendo
  Por fal zotit shpetoj qe most e prek keq nanen e vet sepse ishte I vetem djal ne familje

  U punesova ne nje market te madh prej me te medhejve ne kosove dhe ktu punova 1vit e gjyse dhe fillimi I mire por u pranova pa internenca me konkurs por nje pasoj e keqe sepse mbas disa koheve filluan torturat pas atyre torturave ne pune vetm e vetem te me largojn nga puna filluan kurtha e kurtha te ndryshme po fal zotit I kalova te gjitha dhe pas disa problemev dhe u largova me vet deshire nga puna vetem e vetm te mos me mbetet fjala qe me kan larguar sepse pasi te largojn nga puna gjith mendojn menjeher se ka vjedh diqka por u largova nga puna pa therr ne kembe pas disa koheve nje kompjuter nga lidhja e keqe e rrymes u dhez dhe dhe ish kan ka kallet dmth denime te zotit po I sho qe po kthehen

  U fejua motra para meje dhe tash kinse kan shklel dhe te falltoret kan shku te burrit te saj zot runa dhe fillon te perkeqesohet gjendja problem vellezer pasi qe ma shum se nje vit qe u feju nuk e di qe nje dite e imire qe ka kaluar ne shpijen time dhe fillon te perkeqesohet gjendja motra keq aj I fejuari keq keq e ma keq vellezer ku tash jemi bere si hasem ne mes vete sdojm as njeri tjetri me ndegjui menjehe rmuhabeti ma I ulet tek ne dy eshte me te keqe me ze te lart mundohem te zgjidhi problemi dhe e kunderta veq e veq po perkeqesohet vellezer


  Jeta jeme nuk ka filluar tash por ka filluar qe 25 vite dhe pas kesaj kohe fal zotit e gjeta nje vajz ashtu si kam dash une dhe qa osht ma e mira nje vaj te mire qe beson ne zot dhe falet dhe u fejova
  Por ketu filloj pika kritike e famijles teme sepse pasi qe u fejova un per vete cdo sen me te fejuaren time po e flas per familje dhe te gjitha me te fejuaren time dhe ne shtepi e kunderta eshte
  Vellezer kam filluar te fal te xhumat tash e ca jave dhe fal zotit po shkoj ne rruge te mire porn e ship fillon e kunderta sepse kam filluar tju flas ka ana e mire dhe nga ana e keqe qa asht mire qa asht keq dhe po gjej materiale te mira ne intrnet por shpija po kapen direct t une sje mire sje mir sje mire je tranu qesi sene vellezer jam ne hall te keq vellezer kerkoj ndihme nga ju sepse gjith keto pengesa te medhaja ne shtepin time pse keshut pasi qe sho ne shum familje debatohet per gjera te ndryshme por te na e kunderta vellezer debate ma I mire tena eshte zhurma me ze te lart dhe cdo problem nuk zgjidhet me t emir por me te keq vellezer sepse gjith ajo penges ne shtepin time deri sot e kam dite qe ku po ju pengon pse kam filluar te falem nuk jam mire keq jam po shkoj ka ana e keqe jo ka po shkojn krejt bota dhe ashtu edhe te fejuaren time poe e pengojn njejt por deri sa baba jem me tha ti sun me meson mua sepse ti je budall tip o do me u kthy para 3000 vjetje si kan qen spo shkon ka po shkon krejt bota
  U kapem sot pse jav shuka televizorin se po e kqyrin shpijen e kosoves qe kater dite prej mengjesit dej ne mbremje e shikojn shpijen e kosoves kerkon dikush uj kerkush nuk ndegjon as nana as motrat kapen per diqka te keqe
  Teper jam ne hall vellezer sepse nana shperthej sot
  Ti do mu tranu je ba budall krejt prej se je feju sdi si jam ba budall kur po shkoj ka e drejta qa eshte kjo vellezer me ndihmoni
  Ti mezor sun na shti me u fal ti ti sun na meson ti je I vogel me na mesu ti je gja ti sdi sen ti je lope e qas um than deri sa ke tu me rreh baba
  Une sap o mundiohem me buttesi dhe me hajgare te ta por e kote sepse ju them duhet me u ndegju qoft edhe nje femije 10 vjeq nese e ka mire ndegjoje por prap se prap e kote
  Qe tash e sa vite per cdo sen kerkoj ndihmen e zotit dhe I llogaris si sprova te renda por kjo tash qe po me ndodh me e renda
  Po I sho se po me pengojn ne drejtesi baba ma me tha ti sun kthehesh para 3000 vjete dhe mu kan ashtu shikoje diellin dhe prit nese te te vjen najsen por po ftofem
  Thjesht jam ne hall te vertet sit e tejkalohet kjo ne baze te udhezimeve islame sepse eshte e bere e tepert por ju kerkoj ndonje udhezim se qka te veproj

  Qka te veproj te arrihet qellimi im i drejt vellezer

  Me ndihmen e zotit shpresoj te zgjidhet ky problem sepse jam I lodhur teper prej kesaj gjendje vellezer

 2. Për këtë postim, ju falënderohen 8 Përdorues në vijim:


Tema të Ngjashme

 1. Përgjigjet: 1
  Postimi i Fundit: 20-11-2009, 11:17
 2. Jam shumë keq, ju lutem më ndihmoni!
  By Kalimtari in forum Fetva nga Hoxhallarët Shqiptar
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 22-08-2009, 22:50
 3. E kam nje hall te madh, ju lutem me keshilloni
  By vuli in forum Pyetje-Përgjigje
  Përgjigjet: 5
  Postimi i Fundit: 08-03-2009, 19:22
 4. Ju lutem me ndihmoni ! ! !
  By Endriti in forum Pyetje-Përgjigje
  Përgjigjet: 3
  Postimi i Fundit: 06-10-2007, 01:10

Fjalët Definuese për këtë Temë

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •