Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 5 prej 5

Tema: Kam parë një ëndërr, si komentohet ?

 1. #1
  atlantis nuk është i/e kyçur Anëtarë i Ri
  Data e Anëtarësimit
  26-06-2008
  Postimet
  21
  All-llahu të shpërbleftë
  2
  Falënderuar 33 herë në 13 Postime
  Rep Fuqia
  0

  Kam parë një ëndërr, si komentohet ?

  Besimtar te nderuar , Ju Drejtohem Juve me respektin Ma te madh Jom antar iri Ne ket forum Dhe kam nje pyjte per ju.

  Shum shpesh shon nje onderr ku ne ta paraqitna une mbasi te kom vdekur nje ender e trishtushme , shof gjith antaret e familjes se si qajn afer meje por nuk mund te boj asgj sepse thjesht jom si nje hije Por arsye pse o jav boj ket pytje osht, Se Gjithmon me pas ne onderr Vin 2 njerz nuk jua sho fytyrat po jan koplet te zi dhe te trishtushem dhe deshirojn te me marrin me vete .

  mundona tju iki ne onderr por nuk muna kjo onderr me perseritet shpesh dhe jom tersisht i tmerruar askund nuk po muj te gjej pergjgjje kush jon kta njerz te zi qe kan nje pamje te trishushme edhe pse ket onderr e shof shpesh aka mundesi qe te me paraqitet vendi jem mbase te vdes ju lutem me ndimoni me tregoni qfar te boj jom i hubur edhe i trishtuar me respekt ..Atlantis

  Allahu ju shperbleft per ker forum, te mrekullushem

 2. Për këtë postim, ju falënderohen 3 Përdorues në vijim:


 3. #2
  ebu_muadh nuk është i/e kyçur Moderator
  Data e Anëtarësimit
  19-06-2005
  Postimet
  1,950
  All-llahu të shpërbleftë
  283
  Falënderuar 7,065 herë në 1,684 Postime
  Rep Fuqia
  1629

  Re: Qfarë Do Te Thot ëndërra ime

  vella se pari ju deshirojm mireseardhje ne forum duke shpresuar se do te perfitoni nga forumi.

  Vella ti a e fal namazin apo nuk falesh, nese ka mundesi te na tregosh pak per veten.

 4. Për këtë postim, ju falënderohen 2 Përdorues në vijim:


 5. #3
  Grafika e Jahja
  Jahja nuk është i/e kyçur Anëtarë Aktiv
  Data e Anëtarësimit
  07-06-2008
  Postimet
  187
  All-llahu të shpërbleftë
  343
  Falënderuar 483 herë në 152 Postime
  Rep Fuqia
  281

  Re: Qfarë Do Te Thot ëndërra ime

  Vella Musliman,
  te lutem te fillosh sa me shpejt te besh tewbe (pendim te plote dhe strehim tek All-llahu) dhe te falesh namazin, ta japesh zekatin dhe ta agjerosh muain e ramazanit,
  Largoju ç'do te keqe dhe nenshtroju All-llahut me zemer me mendje dhe me vepra!.
  te gjith do te kthehemi tek All-llahu, dhe te gjith kemi ber gjynahe.
  Shpreso tek meshira e All-llahut, dhe mos e ler shejtanin te te mundoj, por permende All-llahun se do e largosh shejtanin dhe do afrohesh me All-llahun.
  I ke amanet nga Jahja
  Dhe inshallah, ato dy "njerez" qe te vijn me fytyra te zeza do te vijn me fytyra te shndritshme, duke te thene SELAM!
  Deshmoj se nuk ka te adhuruar tjeter me te drejt perveç All-llahut dhe deshmoj se Muhamedi sel All-llahu alejhi we selam eshte rob dhe i derguari i TIJ.
  Esh-heduenne La Ilahe Il All-llah, we Eshheduenne Muhammeden Abduhu, we resuluhu.

  O All-llah, me bej mua dhe ata qe e lexojn kete prej atyre qe e thone ne momentin e kjametit te vogel.

 6. Për këtë postim, ju falënderohen 3 Përdorues në vijim:


 7. #4
  atlantis nuk është i/e kyçur Anëtarë i Ri
  Data e Anëtarësimit
  26-06-2008
  Postimet
  21
  All-llahu të shpërbleftë
  2
  Falënderuar 33 herë në 13 Postime
  Rep Fuqia
  0

  Re: Qfarë Do Te Thot ëndërra ime

  Flm per qe po me uon mirseardhje jom nje djal i iri ngja gjilani 18 vjeqar nuk falna edhe ala rregullisht edhe pse antaret e familjes tem falen megjithat edhe ata ikom vet per qet onderr me kan thon sigurisht ke hi ne gjynah naj sen edhe se vetem shejtani te qon onderra te kqija ne menyr qe te lekunden besimi yt kshtu qe vendosa tju drejtohem ketij forumi ju faliminderit edhe nje her nse munet dikush mum tregu qka me bo

 8. Për këtë postim, ju falënderohen 3 Përdorues në vijim:


 9. #5
  ebu_muadh nuk është i/e kyçur Moderator
  Data e Anëtarësimit
  19-06-2005
  Postimet
  1,950
  All-llahu të shpërbleftë
  283
  Falënderuar 7,065 herë në 1,684 Postime
  Rep Fuqia
  1629

  Re: Qfarë Do Te Thot ëndërra ime

  Duhesh vella menjeher te fillosh me namaz, sepse namazi eshte shtylla e islamit pa te cilen nuk ka mundesi njeriu te hyj ne xhenet.

  Pejgamberi s.a.v.s ka thene: Kur te vendoset njeriu ne varr nese eshte prej banoreve te xhenetit do ti vijn dy melaike te bukura...... kurse nese eshte prej banoreve te xhehenemit do ti vijn ne form te trishtueshme..."

  Keshtu qe vella duhesh te fillosh ti falesh 5 kohet e namazit dhe te pendohesh tek Allahu prej veprave te keqija.

 10. Për këtë postim, ju falënderohen 5 Përdorues në vijim:


Tema të Ngjashme

 1. Përgjigjet: 3
  Postimi i Fundit: 14-12-2009, 17:07
 2. Kam parë shumë shejtana në ëndërr, si komentohet kjo ?
  By mira0306 in forum Pyetje-Përgjigje
  Përgjigjet: 3
  Postimi i Fundit: 23-09-2009, 01:16
 3. Si komentohet kjo enderr ?!
  By afror in forum Pyetje-Përgjigje
  Përgjigjet: 1
  Postimi i Fundit: 17-09-2009, 12:46
 4. E kam mbytur një macë në ëndërr, si komentohet kjo ?
  By Fatime in forum Pyetje-Përgjigje
  Përgjigjet: 2
  Postimi i Fundit: 08-03-2009, 04:13
 5. Si komentohet kjo ëndërr ?
  By sejfullah111 in forum Pyetje-Përgjigje
  Përgjigjet: 6
  Postimi i Fundit: 25-09-2008, 21:14

Fjalët Definuese për këtë Temë

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •