Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 2 prej 2

Tema: Ku mundemi, me blere hixhab dhe veshje islame per meshkuj?

 1. #1
  Albion nuk është i/e kyçur Anëtarë i Ri
  Data e Anëtarësimit
  06-06-2006
  Postimet
  9
  All-llahu të shpërbleftë
  17
  Falënderuar 22 herë në 7 Postime
  Rep Fuqia
  0

  Exclamation Ku mundemi, me blere hixhab dhe veshje islame per meshkuj?

  Es Selamu Alejkum

  Te rrespektuar vllezer, allahu ju shperblefte me te mirat e kesaj bote dhe te ahiretit, pyetja ime eshte se a ka ndonje dyqan apo ndokush qe shet tesha per musliman ne Kosove, si per femra Hixhab apo kemisha e pantollona per meshkuj.
  Allahu e udhezofte gjithe njerezimin ne rrugen e drejte

  Allahu ju shperblefte

 2. Për këtë postim, ju falënderohet përdoruesi:


 3. #2
  Grafika e ebuhalidi
  ebuhalidi nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  02-01-2004
  Postimet
  594
  All-llahu të shpërbleftë
  313
  Falënderuar 2,459 herë në 508 Postime
  Rep Fuqia
  965

  Re: KU MUNDEMI ME BLE HIXHAB DHE VESHJE PER MASHKUJ TE MUSLIMANËVE

  esselamu alejkum

  Vella ka dyqane ne kosov per hixhaba,ka ne prishtine mirepo nuk e di sigurt dyqanin.

  Mirepo vella me se miri eshte m ei qep tek robaqepja si te don ti vet,sepse edhe nese gjen ne dyqan jane te zbukuruara,gje qe e ben femnen me te hjeshme se sa pa mbules.dhe e terhjek syrin e meshkujve,gje qe eshte haram.Keshtu qe une ju preferor te qepni ashtu si eshte me se mire ne Islam.

  Nese din vellezerit dyqane qe shesin hixhaba te mire insha Allah lajmerojn dhe e tregojn vendin e sakt.

  wesselamu alejkum

 4. Për këtë postim, ju falënderohen 4 Përdorues në vijim:


Tema të Ngjashme

 1. Përgjigjet: 2
  Postimi i Fundit: 26-07-2009, 03:03
 2. Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 20-03-2009, 17:12
 3. Butik i specializuar për veshje islame
  By Gjeniu i Vogel in forum Feja dhe Shoqëria
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 04-10-2007, 11:31
 4. Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 14-09-2007, 17:22
 5. Përgjigjet: 1
  Postimi i Fundit: 27-10-2006, 20:52

Fjalët Definuese për këtë Temë

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •