Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 2 prej 2

Tema: Kur fillon muaji i Ramazanit? Kur është koha e lënies së ushqimit në syfyr dhe në sa ora falet namazi i sabahut në Ramazan ?

 1. #1
  Fjollaaaa nuk është i/e kyçur Anëtarë i Ri
  Data e Anëtarësimit
  13-08-2011
  Postimet
  22
  All-llahu të shpërbleftë
  0
  Falënderuar 13 herë në 9 Postime
  Rep Fuqia
  0

  Kur fillon muaji i Ramazanit? Kur është koha e lënies së ushqimit në syfyr dhe në sa ora falet namazi i sabahut në Ramazan ?

  Selam Alejkum

  Kur eshte Ramazan kur eshte koha per me e lan ushqimin edhe kru falet sabahu ne ramazan ?
  all-llahu ju shperbleft

 2. #2
  ebu_muadh nuk është i/e kyçur Moderator
  Data e Anëtarësimit
  19-06-2005
  Postimet
  1,950
  All-llahu të shpërbleftë
  283
  Falënderuar 7,065 herë në 1,684 Postime
  Rep Fuqia
  1629

  re: Kur fillon muaji i Ramazanit? Kur është koha e lënies së ushqimit në syfyr dhe në sa ora falet namazi i sabahut në Ramazan ?

  alejkum selam

  Ramazani sipas takvimit fillon me 20 KORIK

  Ndersa per iftar dhe syfyr bleje nje Takvim dhe aty i ke te gjitha.

Fjalët Definuese për këtë Temë

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •