Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 3 prej 3

Tema: kush dhe si u shpik ky lajm ne vitin 2012 do te jet fundi i botes

 1. #1
  salaudin/ nuk është i/e kyçur Anëtarë i Ri
  Data e Anëtarësimit
  17-09-2009
  Lokacioni
  kosova
  Postimet
  25
  All-llahu të shpërbleftë
  77
  Falënderuar 69 herë në 20 Postime
  Rep Fuqia
  154

  kush dhe si u shpik ky lajm ne vitin 2012 do te jet fundi i botes

  Selam alejkum

  julus munsisht mjepni pergjigje aq sa jeni ne dijuni

  kush dhe si u shpik ky lajm ne vitin 2012 do te jet fundi i botes

  nga shkenca apo tjeter kush ?????????

  Allahu ju shperbleft
  SubhanAllah ElhamDulilah Allahu Ekber
  ======================================

 2. Për këtë postim, ju falënderohen 5 Përdorues në vijim:


 3. #2
  AmarSiddik nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  27-06-2009
  Lokacioni
  Vushtrria(Koolla)
  Postimet
  371
  All-llahu të shpërbleftë
  3,823
  Falënderuar 684 herë në 280 Postime
  Rep Fuqia
  337

  Re: kush dhe si u shpik ky lajm ne vitin 2012 do te jet fundi i botes

  Citat Postuar fillimisht nga salaudin/ Shiko Postimin
  Selam alejkum

  julus munsisht mjepni pergjigje aq sa jeni ne dijuni

  kush dhe si u shpik ky lajm ne vitin 2012 do te jet fundi i botes

  nga shkenca apo tjeter kush ?????????

  Allahu ju shperbleft
  Allahu s.w.t. është Ai që e krijojë këtë botë dhe vetëm Ai e di fundin e saj,askush pos Tij s.w.t. Prandaj qendrimi ynë duhet të jetë i prerë në lidhje me çdo mendim te njerzëve të cilët nuk kanë dije por flasin ashtu nga mendjët e tyre për interesat e tyre. I erdhi Xhibrili a.s. Muhammedit s.a.w.s. dhe e pyeti(me qëllim që t'ua mësojë Islamin shokëve të tij s.a.w.s.):"....O resul më tregoni se kur është dita e Kijjametit???...I dërguari s.a.w.s. tha :"Për këtë i pyeturi(Muhammedi s.a.w.s.) nuk dinë më shumë se ai që pyet(Xhibrili a.s.)...",nga kjo kuptojm se Ai që e krijojë këtë botë,vetëm Ai e di fundin e kësaj bote kurdo që të jetë ai fund.
  Nga kushdo që janë bërë këto konstatime qëndrimi ynë është :"Jemi plotësishtë kundër çdo pretendimi të tillë dhe të ngjashëm me të...".
  Kush ka mundësi ta shenojë një letër dhe të thotë unë do vdes me këtë datë...kush kamundësi të shenojë një letër e të thotë me kaq e kaq datë do të shkatërrohet bota?????!!
  " Dhe për atë , as ata, e as të parët e tyre nuk kanë kurrfarë dijenie. Sa e madhe është ajo fjalë që del nga gojët e tyre, e ata nuk thonë tjetër vetëm se gënjeshtër."[Suretu el Kehf]
  ...esselam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu...

 4. Për këtë postim, ju falënderohen 2 Përdorues në vijim:


 5. #3
  R musliman nuk është i/e kyçur Anëtarë Aktiv
  Data e Anëtarësimit
  04-04-2010
  Postimet
  115
  All-llahu të shpërbleftë
  1
  Falënderuar 151 herë në 81 Postime
  Rep Fuqia
  180

  Re: kush dhe si u shpik ky lajm ne vitin 2012 do te jet fundi i botes

  Es selamu alejkum

  Separi , nuk është e lejuar as qe të shihet ky film , unë e kam parë , ishte i frikshem , por perveq zotit , diten e fundit askush nuk e dij , e sa i perket kush e ka shpik , me duket se kam lexuar , janë kalendari mayam qe do të perfundoj kishe me 21.12.2012 ,fundi i botes , e thojnë se ky popull esht mjaft i mençur , por në këtë ne nuk besojm , sepse vetem zoti e di diten e kijametit (diten e fundit në tokë) , Nuk është e vërtet , filmi ësht duke u bërë kishe i famshem për të fituar famë në botë , por një anë është rren e madhe , mund të ndodh diqka qysh kam lexuar se do ti afrohet një planet tokes , amo se di , skam informata te mjaftueshme , perndryshe nuk mundem me të gënju , shpresoj se me kuptove.

 6. Për këtë postim, ju falënderohen 2 Përdorues në vijim:


Tema të Ngjashme

 1. Dr. Shefqet Krasniqi: Fundi i Botës
  By gimche in forum Lajme nga Bota Islame
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 13-02-2010, 16:55
 2. Përgjigjet: 4
  Postimi i Fundit: 23-01-2010, 21:09
 3. Përgjigjet: 1
  Postimi i Fundit: 20-01-2010, 21:42
 4. Një lajm i mirë për ty
  By Ebu Hatib in forum Feja dhe Shoqëria
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 18-02-2009, 22:56
 5. Një lajm i mirë për ty
  By Fe sabrun xhemil in forum Islami - Feja e vetme, e pranuar tek All-llahu Subhanehu ve Teala
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 21-06-2008, 22:05

Fjalët Definuese për këtë Temë

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •