Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 6 prej 6

Tema: Kush është Hadith Miftari?

 1. #1
  Grafika e erollkosova
  erollkosova nuk është i/e kyçur Anëtarë me Përvojë
  Data e Anëtarësimit
  30-10-2009
  Lokacioni
  kosov
  Postimet
  208
  All-llahu të shpërbleftë
  592
  Falënderuar 327 herë në 165 Postime
  Rep Fuqia
  238

  Kush është Hadith Miftari?

  Esselamu alejkum

  kush eshte hadith miftari Allahu e ruajt shperbleft

  -Nese ka munsi nji biografi te shkurter .?

  Allahu ju shperbleft per mirkuptim.
  LA HAVLE VE LA KUVETE IL LA BILAH
  (Nuk ka forcë që mund ti kundërvihet fuqisë së Allahut -asgjë nuk mund të ndodhë pa lejen e Allahut)

 2. Për këtë postim, ju falënderohen 2 Përdorues në vijim:


 3. #2
  Grafika e Ndihmëtar i Sunnetit
  Ndihmëtar i Sunnetit nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  09-04-2008
  Postimet
  1,000
  All-llahu të shpërbleftë
  1,219
  Falënderuar 1,421 herë në 620 Postime
  Rep Fuqia
  650

  Re: Kush është Hadith Miftari?

  Esselamu alejkum we rahmetullah

  Hoxhë Hadith Miftari u lind më 7 Nëntor 1980 në Prizren. Pasi përfundoi shkollën fillore në vendlindje në vitin 1995, hoxha pati rastin të vazhdon shkollën e mesme të sheriatit dhe të mëson gjuhën Arabe në medresenë El-Furkan në Damask të Sirisë, ku edhe e përfundoi në vitin 2003.

  Gjatë kësaj periudhe hoxha pati nderin të takon dhe të përfiton nga dija e dijetarit të shquar Shejh Abdul-Kadër Arnauti.

  Pastaj vazhdoi fakulltetin e Shkencave Islame dhe Arabe në Kajro të Egjiptit në Universitetin e Hapur Amerikan ku edhe e përfundoi me sukses në vitin 2007.

  Që nga viti 2008 hoxha jeton dhe vepron në qytetin e Prizrenit.
  Ka thënë Ibën Kajjimi :
  1. Kush e rregullon brendësinë (vetminë) e tij Allahu do t`ia rregullon të jashtmen e tij.
  2. Kush e rregullon atë që duhet mes tij dhe Allahut, Allahu do t`ia rregullon atë që duhet mes tij dhe të tjerëve.
  3. Kush punon për ahiretin e tij, Allahu do të kujdeset për dunjanë e tij.

 4. Për këtë postim, ju falënderohen 6 Përdorues në vijim:


 5. #3
  Grafika e erollkosova
  erollkosova nuk është i/e kyçur Anëtarë me Përvojë
  Data e Anëtarësimit
  30-10-2009
  Lokacioni
  kosov
  Postimet
  208
  All-llahu të shpërbleftë
  592
  Falënderuar 327 herë në 165 Postime
  Rep Fuqia
  238

  Re: Kush është Hadith Miftari?

  Alejkum selam vella i nderum
  Allahu ju shperblet nderoft me miresi per postimin tuaj
  Allahu e ruajt dhe i dhasht miresi hoxhes Hadith Miftari
  AMIN
  LA HAVLE VE LA KUVETE IL LA BILAH
  (Nuk ka forcë që mund ti kundërvihet fuqisë së Allahut -asgjë nuk mund të ndodhë pa lejen e Allahut)

 6. Për këtë postim, ju falënderohen 5 Përdorues në vijim:


 7. #4
  muxhahidi_ra nuk është i/e kyçur Anëtarë i Ri
  Data e Anëtarësimit
  18-04-2006
  Postimet
  2
  All-llahu të shpërbleftë
  0
  Falënderuar 2 herë në 1 Postim
  Rep Fuqia
  0

  Re: Kush është Hadith Miftari?

  Allahu e ruajt hoxhen dhe e lirofte nga dora e qafirave

 8. Për këtë postim, ju falënderohen 2 Përdorues në vijim:


 9. #5
  ebu_muadh nuk është i/e kyçur Moderator
  Data e Anëtarësimit
  19-06-2005
  Postimet
  1,950
  All-llahu të shpërbleftë
  283
  Falënderuar 7,065 herë në 1,684 Postime
  Rep Fuqia
  1629

  Re: Kush është Hadith Miftari?

  Vllazni boni dua per te gjith ata qe jan ne burg dhe mos i veqoni disa nga te tjeret.

 10. Për këtë postim, ju falënderohen 4 Përdorues në vijim:


 11. #6
  semial nuk është i/e kyçur Anëtarë i Ri
  Data e Anëtarësimit
  15-09-2008
  Postimet
  11
  All-llahu të shpërbleftë
  125
  Falënderuar 13 herë në 7 Postime
  Rep Fuqia
  0

  Re: Kush është Hadith Miftari?

  selamun alejkum.
  Allahu i lirofte vllezrit ton prej burgjev.AMIN

 12. Për këtë postim, ju falënderohen 3 Përdorues në vijim:


Tema të Ngjashme

 1. Hadith Miftari- Llogaritja e vetvetës
  By Ebu Besir in forum Live Përmbajtje
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 02-05-2010, 14:13
 2. Hadith Miftari- Dexhalli
  By Ebu Besir in forum Live Përmbajtje
  Përgjigjet: 3
  Postimi i Fundit: 02-05-2010, 14:07
 3. Hadith Miftari- Edukata e fëmijëve
  By Ebu Besir in forum Live Përmbajtje
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 02-05-2010, 14:04
 4. Hadith Miftari- Fallc
  By Ebu Besir in forum Live Përmbajtje
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 02-05-2010, 14:03
 5. Magjia dhe bota e xhinëve - Hadith Miftari
  By Muhlis in forum Live Përmbajtje
  Përgjigjet: 0
  Postimi i Fundit: 03-03-2010, 19:16

Fjalët Definuese për këtë Temë

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •