Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 9 prej 9

Tema: Mësuesi më ka bërë padrejtësi, më këshilloni si t'ia bëjë ?

 1. #1
  `JM` nuk është i/e kyçur Anëtarë i Ri
  Data e Anëtarësimit
  14-01-2008
  Postimet
  23
  All-llahu të shpërbleftë
  4
  Falënderuar 49 herë në 22 Postime
  Rep Fuqia
  192

  Mësuesi më ka bërë padrejtësi, më këshilloni si t'ia bëjë ?

  selam alejkum ve rahmetull-llah ve bereketuhu.jam studente per anglisht ne shkoder.por me ndodhi dicka e papelqyer.bera provimet i bera shume mire.dhe i kam ndihmuar shum,e te tjeret.dhe ne gjuhen shqipe profesori eshte nje katolik qe i urren muslimanet.por mua sot me thote ske punuar mire.kur e pyes une se cfare kam marre me pergjigjej duke me thene prit ti.dhe kishte deshire te me linte te fundit ne klase te me thoshte dicka dhe un per fat te madh pata kunatin me vete qe eshte moshatare me mua 19 vjeq i thash nga nje shoqe e imja ma therrisni brenda.kur hyri brenda profesori i tha cfare kerkon i thashe eshte vellau im.sepse ai donte te ishim vetem te me kerkonte lek etj.sepse te gjithve u kerkon leke dhe eshte teper i paedukate .dhe hor i madh.pas shume kerkimesh sdonte te me jepte noten sepse donte leket sepse un kam qene ne angli e kerkojne lek nga une dhe jam muslimane.por te gjitha shoqet e mia moren 7.ose 8 edhe 6. atyre qe i kisha ndihmuar mua mi ikte muhabetit kur e pyesja cfare kam marre sme thoshte jo po emrin ta kan shkruar ketu e atje.o profesor cfare kam marre se kisha 30 min e po mi ikte muhabetit.dhe ne fund me tha ?.cfare eshte kjo pikpyetje i thashe.me tha 4 me gjysem zeri.i thashe jooo ky 4 seshte per mua.un e di veten se kush jam.dhe ti me njeh shume mire se cfare nxeneset jam.jopo shko te sekretarja vendose emrin ktu prap mi ikte muhabetit.boll durova smujta ma dhe i thash ato pislleqe qe bani ju me sekretare etj mua sme interesojne ketu do lahen i thashe se un sjam per 4.dhe as sme tregoj sa pik kisha asgje.i thashe edhe nqs ti don me ma ba kete pune se ndikohesh nga emri se me kan vene emrin te stazhierat etj.un ta kam perseritur qe nuk jam stazhiere.por kjo pune smbaron me kaq se e drejta ka me dal jo sot por ZOTI E DIN.DHE IU THASH mos ju dhasht ZOTI hajr dhe ja plasa vajit.tani un po kerkoj te drejten time por e di se rektori ka me me ndihmu ka me dhan urdher qe me u kontrollu fleta e filanes.ka mu mbledh komisjoni por ne fund kan me me ardh hakut te gjthe profesorat kan me kerku teper e skan me mlan me qu kry.se jane shoke etj me njeri tjetrin.se po u mblodh rektorati ai profesor do flliqet jo vetem qe merr leket por perdor fjale provokuese dhe banale qe te gjitha do ja transmetojme rektorit.por babai me ngre edhe nje version tjeter qe ti japim leket dhe te na vejn 5.por spranova si ti jap leke un kur kam mesuar aq shume sa me sy spo shikoja dot me dhe asnje nate skam fjetur.e gjthe ai mund te me hidhet poshte.ti jap lek edhe ti them edhe faleminderit qe me kalove edhe te mesoj e perseri mundin poshte se duhet ti jap lek se sipas tyre kam lek shum se kam qene jashte shtetit.si me thoni ju.po plas nga merzija.kam punuar me djerse shume gjate vitit e tani me ngel..

 2. Për këtë postim, ju falënderohen 8 Përdorues në vijim:


 3. #2
  sunnih nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  26-06-2006
  Postimet
  917
  All-llahu të shpërbleftë
  1,153
  Falënderuar 2,885 herë në 762 Postime
  Rep Fuqia
  976

  Re: ndihme

  Selam aleikum. Nese nuk e ke problem nese ngel kerkoje hakun tend deri ne fund dhe bejua te qarte se ceshtja nuk mbaron me kaq dhe do tu shkruash edhe gazetave dhe ne internet duke demaskuar fajtoret qe ta kene kete si parandalim. Por nese ti humb me teper se fiton, nese vertete mendon se nuk eshte e vertete ajo qe mesuesi tha, atehere nuk eshte problem te paguash per te marre hakun tend dhe mekati i ryshfetit mbetet mbi mesuesin. Kjo eshte sipas koncensusit te dijetareve islame.

  Allahu te ndihmofte dhe i demaskofte maskarenjte.
  Feja e pranuar tek Allahu eshte Islami

 4. Për këtë postim, ju falënderohen 7 Përdorues në vijim:


 5. #3
  Grafika e hasani
  hasani nuk është i/e kyçur Anëtarë Aktiv
  Data e Anëtarësimit
  15-03-2005
  Lokacioni
  dunjaja
  Postimet
  181
  All-llahu të shpërbleftë
  50
  Falënderuar 473 herë në 146 Postime
  Rep Fuqia
  401

  Re: ndihme

  Selamualejkum we rahmetullah

  Ashtu siq ma parapriu edhe vellau sunnih ,Moter une te dhe kurajo qe ti te vazhdosh qe hakku te del ne sy te popullit .Nese ke mesuar dhe pergjegjesit e Shkolles ku jeni juve jane te pergjegjeshem ateher pse te mos e vazhdosh edhe me tutje kete qeshtje edhe nese eshte e nevojshme ne ngritjen e nje komisioni prane te cilit ju do keni mundesi te paraqitni kundershtimet e juaja dhe njekohesisht do mund ti pergjigjeni me sukses ne lenden qe e jep ai kafir.
  Madje nese nuk e shef qe kjo do te demtoj ty dhe ke argumente te bollekshme (duke perfshire edhe ndoj padrejtesi te keti profesori ndaj ndonje studenti tjeter apo fyerje etj) mund ta hudhesh ne gjygje ate idiot dhe njekohesisht te interesohemi edhe ne por edhe ju qe nese jeni te pajtimit ta paraqesim ne mediat e shkruara edhe pse ketu duhen informacionet me te detajizuara te jene.

  Por nese je e lodhur nga kjo qe te ka godite dhe nuk gjene force te vazhdosh me apo e veren se do humbasesh qofte vitin apo edhe privilegjin e nje muslimaneje te dalluar aty nuk ka gje te jepesh rryshfet per ti ikur me lehte kesaj dukurie.

  Sa per qetesim zemrash qe rryshfeti eshte i lejuar po e ofroj nje fetva te Shejkh Afifijt.

  Pyetje: A lejohet dhënia e ryshfetit?

  Përgjigje: Dhënia e ryshfetit është e lejueshme, me qëllim që ta largosh ndonjë të keqe e cila të ka goditur padrejtësisht, apo për të fituar të drejtën tënde, të cilën s'mund ta fitosh pa dhënë ryshfet, me kusht që kjo të mos rezultojë në një dëm më të madh, siç është dënimi apo burgosja.
  Fetaua ue resa'il shejh AbduRrezak Afifij, faqe 472, fetuaja nr.12

  Allahu te dhente sukses dhe te kaloshe si eshte me mire kete problem mbledhe forcen dhe mbeshtetu tek Allahu subhanehu we teAla se kafirat ne mos sot neser do i poshtrojme qofte me arme ,dije apo fushat tjera.


  Dhe lutja jone e fundit eshte:
  Falenderimi dhe i ter suksesi i takon vetem Allahut subhanhu we teAla

  selamualejkum
  hasani
  Ka thene Pejgamberi alejhiselam:“I mjafton njeriut nga e keqja, përçmimi i vëllait të tij musliman”

  Hasen el-Basriu thote:”Mos i shoqeroni bidatçinjte, as mos hyni ne debat me ta, e as mos i degjoni ata.”

  Und helft euch durch Geduld und Gebet; dies ist wahrlich schwer, außer für Demütige [2:45

 6. Për këtë postim, ju falënderohen 7 Përdorues në vijim:


 7. #4
  Grafika e Sumeja
  Sumeja nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  19-06-2005
  Postimet
  1,988
  All-llahu të shpërbleftë
  2,084
  Falënderuar 3,761 herë në 1,488 Postime
  Rep Fuqia
  1258

  Re: Mësuesi më ka bërë padrejtësi, më këshilloni si t'ia bëjë ?

  Selamu alejkum werahmetullahi weberekatuhu
  Bismilahi rrahmani rrahim
  Moter pasi vllezerit folen para meje dhe treguan hukmin e rushfetit.
  Une do ti them vetem dy fjal:
  Spari her ndihma vjen prej ALlahut dhe merri sebepet dhe bashkoji me durim.
  Nese ju moter nuk e shifni se ju demton juve kjo mund te mblidhni disa vete dhe te coni akuz tek drejtori.
  Mirpo sic e dim se shum raste jan tlidhur drejtorat me profesora,une tkisha keshillu shkojsh tek organizatat qe jan formu kunder ryshfetit korupsjonit.
  Nese ju nuk dini ndonje organizat inshaALlah dot interesohem une ne motrat nga Shkoder dhe dot tregoj a ka por sigurisht qe edhe forum ka vllazni nga Shkodra dhe mund tet ndihmojn.
  Pastaj lidhje me ceshtjen e paraqitjes se lajmit ne Tv.Eshte Rozafa ne sjam gabim pastaj Tv Shkodra pastaj aj programi teliviziv qe paraqet cdo xhuma derse ka paraqit ma perpara e tash sdi,dhe nje program qe vllaznija japin para dhe mund shlojn ligjerata apo kaseta xhihadit dhe normal se me disa lek te vogla mund edhe ju ta paraqitni apo pa lek se sjam e sigurt mir se a i kan be me lek apo pa lek pra ceshtjen tuaj dhe te shohin gjith Shkodra Shqiperija.
  Po se cila program eshte se di pyt ndonje prej vllaznive pra grat e vllaznive e tregojn nese ske ken per ta pyt dot interesohem une inshaALlah.
  Allahu e din mas miri lusim ALlahun qe ky person largohet nga fakulteti dhe te vijn besimtar dhe te miren fakultetat nga muslimanet
  U pyet Shabiu për një çështje dhe tha: “Nuk e zotëroj.” Shokët e tij i thanë: “Të turpëruam.” Ai tha: “Melekët nuk u turpëruan kur thanë: ‘ ... Ne nuk dimë asgjë më tepër nga ç’na ke mësuar Ti’ …" Bekare, 32.
  Ka thënë Ibn Mes'udi – kënaqësia e Allahut qoftë me të!–: "O njerëz! Kush pyetet për dije dhe e di atë le ta thotë. Kush pyetet dhe nuk ka dije le të thotë Allahu është i dijshëm, sepse për atë që nuk e di, është prej dijes të thuash: Allahu është i dijshëm".

 8. Për këtë postim, ju falënderohen 5 Përdorues në vijim:


 9. #5
  `JM` nuk është i/e kyçur Anëtarë i Ri
  Data e Anëtarësimit
  14-01-2008
  Postimet
  23
  All-llahu të shpërbleftë
  4
  Falënderuar 49 herë në 22 Postime
  Rep Fuqia
  192

  Re: Mësuesi më ka bërë padrejtësi, më këshilloni si t'ia bëjë ?

  Citat Postuar fillimisht nga Sumeja Shiko Postimin
  Selamu alejkum werahmetullahi weberekatuhu
  Bismilahi rrahmani rrahim
  Moter pasi vllezerit folen para meje dhe treguan hukmin e rushfetit.
  Une do ti them vetem dy fjal:
  Spari her ndihma vjen prej ALlahut dhe merri sebepet dhe bashkoji me durim.
  Nese ju moter nuk e shifni se ju demton juve kjo mund te mblidhni disa vete dhe te coni akuz tek drejtori.
  Mirpo sic e dim se shum raste jan tlidhur drejtorat me profesora,une tkisha keshillu shkojsh tek organizatat qe jan formu kunder ryshfetit korupsjonit.
  Nese ju nuk dini ndonje organizat inshaALlah dot interesohem une ne motrat nga Shkoder dhe dot tregoj a ka por sigurisht qe edhe forum ka vllazni nga Shkodra dhe mund tet ndihmojn.
  Pastaj lidhje me ceshtjen e paraqitjes se lajmit ne Tv.Eshte Rozafa ne sjam gabim pastaj Tv Shkodra pastaj aj programi teliviziv qe paraqet cdo xhuma derse ka paraqit ma perpara e tash sdi,dhe nje program qe vllaznija japin para dhe mund shlojn ligjerata apo kaseta xhihadit dhe normal se me disa lek te vogla mund edhe ju ta paraqitni apo pa lek se sjam e sigurt mir se a i kan be me lek apo pa lek pra ceshtjen tuaj dhe te shohin gjith Shkodra Shqiperija.
  Po se cila program eshte se di pyt ndonje prej vllaznive pra grat e vllaznive e tregojn nese ske ken per ta pyt dot interesohem une inshaALlah.
  Allahu e din mas miri lusim ALlahun qe ky person largohet nga fakulteti dhe te vijn besimtar dhe te miren fakultetat nga muslimanet
  selam alejkum ju falenderoj nga zemra qe po me jepni kurajo.vendosa qe ta qoja deri ne fund kete pune te shkoj tek rektori por me thote babai po te shkosh a kujton se do te jap me shume se 5.aspak sepse sduan te kene telashe se edhe ata te komisjonit thone skena leverdi me kto pune e keshtu qe po mbrojme mesuesin.edhe pse mora vesht qe te gjthe e urrejne jo vetem nxenesit por edhe pedagoget e universitetit dhe sigurisht cdo njeri ne shkoder po te pyesesh te gjithe thone fjalet me te keqija.por nga bisedat e debadet e shumta jam lodhur shume se jam sprovuar edhe njehere para se te iku me studime ne angli.dhe kjo ikja ime jashte me shkatrroj sepse te gjithe donin dhurata etj.filluan te ma thonin troc.u be sebeb qe ne moshen 15 vjeqe cdo gje ndryshoj me mua pata nje tufe grethash mbi supe si hije qe me ndiqnin kudo edhe pse si shihja.tani akoma se di.edhe sikur ta denoncoj atehere do kem profesoret tjere mbi shpine sepse e kan marre veshte te gjithe tani edhe pse perpiqem shume te arrij maksimumin spo arrije asgje.smundem me keshtu.me vjen turp te shkoj ne shkolle,te gjthe pritnin nga une nota te mira e un cfare ti them .ata e din sa shume perpiqem e sa shume mesoj.se i ndihmoj shume te gjithe .ska deshire asnje te mbesi ne ndonje lende dhe kam shkeputur shume nga koha ime dhe i kam ndihmuar.por gjthsesi ALL-LAHU e di se me vunen ne dyshim me veten time.fillova te dyshoj ne veten time duke qene e arsyeshme vete qe kam bere cdo gje ne rregull.kur pysja ata studentat qe i ndihmova une ata me thonin jam da mire etj.fajtore ketu eshte edhe sekretarja sepse kur une e fitova shkollen vjet hyra e ika e pas 2 javesh.me pas hyra sivjet dhe ajo me tha mundesh mu fut ne shkolle por un po te fus si stazhiere .i thashe mos me qet pune .ja tha kush po e din si e ke pas punen ty spo te shkruhet kund.ok i thashe kur sapo hyra ne shkolle filluan problmet me thirrnin stazhiere.e tani fletet e mija te provimeve ndahen vec.me krahasojne metse,dhe fletes sime si vihet rendesi hiq.bile sot e gjeta ne nje syze qe linin letrat e rezervat gjerat kot.tek ajo syze ne keshillin e mesuesave gjendej fleta ime.dhe pedagogja me thote uuuu pa kujdesia ime.vetem kjo e tha te pakten kurse te tjeret me sorollatnin tere diten sepse je me probleme ti.pa pasur asnje problem.inshall-llah ALL-LLAHU ka me me ndihmu.se me keto kafira ne krye une sfitoj vetem nqs do arrije fundi atehere do qohem sepse ashme sapo kam filluar vitin e pare dhe te gjithe kane nje respekt shume te madh per mua ngaqe thone jam e urte e edukuar po asgje spo me hyn ne pune.por don ALL-LLAHU e mi largon kto probleme .sepse une do vazhdoj te jem muslimane dhe do luftoj shume per te mos me mposhtur ata.por tani do rri urte e do duroj ne fund do pelcas.edhe ju ma bani hallall se ndoshta po ju merzis por jam nje njeri qe ndoshite e mia smbarojne kurre nga sproviomet.por do te luftoj shume.jeta eshte lufte.o luftoj me ALL-LLAHUN mbi krye ska asgje te me mposhti.perveq ALL-LLAHUT.

 10. Për këtë postim, ju falënderohen 3 Përdorues në vijim:


 11. #6
  Grafika e sunna
  sunna nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  09-08-2007
  Postimet
  5,142
  All-llahu të shpërbleftë
  10,178
  Falënderuar 6,698 herë në 3,261 Postime
  Rep Fuqia
  2572

  Re: Mësuesi më ka bërë padrejtësi, më këshilloni si t'ia bëjë ?

  Es Selamu Alejkum

  Allahu xh sh ta lehtesoft moter inshaAllah kam me bo dua per ty

 12. Për këtë postim, ju falënderohet përdoruesi:


 13. #7
  Grafika e Eli
  Eli
  Eli nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  19-06-2007
  Lokacioni
  Prishtinë
  Postimet
  368
  All-llahu të shpërbleftë
  2,003
  Falënderuar 797 herë në 310 Postime
  Rep Fuqia
  395

  Re: Mësuesi më ka bërë padrejtësi, më këshilloni si t'ia bëjë ?

  Es Selamu alejkum
  InshAllah Allahu te ndihmon e ti zgjedh keto probleme, edhepse ne muslimanet kemi me shume sprovime se te tjeret.Keshtu Allahu na sprovon per te na shikuar se sa jemi te fort me besimin tone.Shiqo une po te kuptoj se gjendja jote eshte pak me e veshtir se zakonisht mirepo nese te qeteson fakti edhe ketu ne Kosove ka mjaft "profesora" te themi qe i maltretojn nxeneset vetem pse jane me shamia ose vetem se deshirojn ashtu, me beso qe nuk je e vetmja mirpo inshAllah do Allahu qe nje dite keta profesora te mos veprojn siq jane duke vepruar.
  Juve ju ruajt Allahu e te shperbleft me Xhennet.
  Përmende All-llahun shpesh, se Ai është me ata që e përmendin

 14. Për këtë postim, ju falënderohen 3 Përdorues në vijim:


 15. #8
  sunnih nuk është i/e kyçur Anëtarë i Avancuar
  Data e Anëtarësimit
  26-06-2006
  Postimet
  917
  All-llahu të shpërbleftë
  1,153
  Falënderuar 2,885 herë në 762 Postime
  Rep Fuqia
  976

  Re: Mësuesi më ka bërë padrejtësi, më këshilloni si t'ia bëjë ?

  Citat Postuar fillimisht nga `JM` Shiko Postimin
  do luftoj me ALL-LLAHUN mbi krye ska asgje te me mposhti.perveq ALL-LLAHUT.
  do luftoj me ALL-LLAHUN mbi krye ska asgje te me mposhti inshallah.perveq ALL-LLAHUT.

  Allahu te ndihmofte dhe te dhente ate qe eshte me e mira per ty ne dynja dhe ne ahiret.
  Feja e pranuar tek Allahu eshte Islami

 16. Për këtë postim, ju falënderohen 4 Përdorues në vijim:


 17. #9
  `JM` nuk është i/e kyçur Anëtarë i Ri
  Data e Anëtarësimit
  14-01-2008
  Postimet
  23
  All-llahu të shpërbleftë
  4
  Falënderuar 49 herë në 22 Postime
  Rep Fuqia
  192

  Re: Mësuesi më ka bërë padrejtësi, më këshilloni si t'ia bëjë ?

  selam alejkum..ju falenderoj nga zemra per cdo gje qe po beni per mua.inshall-llah ALL-LLAHU jua shperblen edhe ju.por vendimi u mor tashme babai shkoi ne shtepine e tij dh foli me gruan e tij pasi ai sprann dhe e shoqja e mbron shume ate te poshtrin sepse jane te dy njeri me i keq se tjetri.dhe i thane babait qe ajo eshte mbartese.jo i tha babai sivjet ka filluar shkollen eshte hera e pare qe vajza ka bere provim me te.por u nxeha pak sepse i thashe babait pse si the qe po mbartesit ose mbetesit nuk i shikoni provimet e tyre ju?jo tha sepse do me nxirrnin jashte cte duhet ty do te me thonin por u vertetua fjala ime te pakten edhe prinderit e dine edhe me teper se ai si kap ne dore fARE LETRAT E TYRE pra provimet te shkretit ata studente.me provimin fantastik qe kam bere arrine dhe me thote as qe ka shkruar asgje.aq me teper qe eshte vajze i thote sikur une mos te mesoja hiq.si jane keta njerez sot..se kuptoj mesova shume,per te rrregulluar te ardhmen time nje dite,bera nje provim te shkelqyer kur vjen fundi une ndahem me keq se te gjithe.ndersa ata shkoe e shoqe qe ndihmova te pakten moren noten 5.e me lart.une 4.ka edhe te tjere qe mbesin.por une jam me e keqja.sdi qa te bej.spo merzitem tani me sepse e kote cdo gje edhe pse kam punuar shume.sepse gjithmone me thoshte babi e mami meso se skena qa te bajm tani edhe babin e kam pa pune edhe mamin.vellezerit qe kam jashte na ndihmojne shume.por une nga thellesia e zemres sdua qe une as 5 leke te marre nga ata te punoj vete dhe tia shperblej nje dite se kane sakrifikuar shume per mua.por keshtu skam si ja shperblej.keshtu jam nxenesja me e keqe.vetem se isha jashte shtetit..

Tema të Ngjashme

 1. Përgjigjet: 6
  Postimi i Fundit: 02-06-2010, 12:53
 2. Si duhet t'i dal hakut, gruas qe i kam bere padrejtesi...?
  By erollkosova in forum Pyetje-Përgjigje
  Përgjigjet: 6
  Postimi i Fundit: 24-11-2009, 20:24
 3. Përgjigjet: 3
  Postimi i Fundit: 17-11-2009, 17:26
 4. Vazhdimisht i bëjë disa mëkate, më këshilloni...
  By labby1 in forum Pyetje-Përgjigje
  Përgjigjet: 1
  Postimi i Fundit: 28-01-2009, 13:05
 5. Përgjigjet: 13
  Postimi i Fundit: 19-12-2007, 19:56

Fjalët Definuese për këtë Temë

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •