Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 2 prej 2

Tema: Ne qoftë se masturbon dhe mundohesh ta ndalesh , a je i numruar si xhunub?

 1. #1
  R musliman nuk është i/e kyçur Anëtarë Aktiv
  Data e Anëtarësimit
  04-04-2010
  Postimet
  115
  All-llahu të shpërbleftë
  1
  Falënderuar 151 herë në 81 Postime
  Rep Fuqia
  179

  Ne qoftë se masturbon dhe mundohesh ta ndalesh , a je i numruar si xhunub?

  Ne qoftë se masturbon dhe e ndal masturbimin , a je i numruar si xhunub , a duhet me marre gusul?
  Secili nga ne është penduar ka bërë vepra të mira,dhe veprat e keqija të tij janë shndërruar në të mira,për ne ka falje nga Zoti ynë fuqiplotë,ka shpërblime qe do të merren në botën e amshueshme(Ahiretin).

 2. Për këtë postim, ju falënderohen 2 Përdorues në vijim:


 3. #2
  Taleban nuk është i/e kyçur Anëtarë Aktiv
  Data e Anëtarësimit
  22-10-2009
  Postimet
  148
  All-llahu të shpërbleftë
  105
  Falënderuar 289 herë në 121 Postime
  Rep Fuqia
  214

  Re: Ne qoftë se masturbon dhe mundohesh ta ndalesh , a je i numruar si xhunub?

  Citat Postuar fillimisht nga R musliman Shiko Postimin
  Ne qoftë se masturbon dhe e ndal masturbimin , a je i numruar si xhunub , a duhet me marre gusul?
  EsSelamu Alejkum,
  Vella i nderuar,se pari duhet ditur se masturbimi eshte haram [lexo vendimin Islam (ne linkun me poshte) per kete qeshtje.]
  http://forumi.kurandhesunet.net/fetu...in(13647).html

  Nese [gjate masturbimit] keni ejakuluar atehere behet obligim gusli,perndryshe jo,sepse Ebu Seid ka transmetuar se e ka dëgjuar të Dërguarin e Allahut duke thënë: “Përdorimi i ujit (gusli) është i nevojshëm pas ejakulimit të spermës”. (Transmeton Muslimi).

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •