Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 2 prej 2

Tema: Nëse dikush të stërpikë me ujin e xhenazës, a është keq ?!

 1. #1
  muslimane.1 nuk është i/e kyçur Anëtarë i Ri
  Data e Anëtarësimit
  10-02-2012
  Postimet
  6
  All-llahu të shpërbleftë
  5
  Falënderuar 11 herë në 3 Postime
  Rep Fuqia
  0

  Nëse dikush të stërpikë me ujin e xhenazës, a është keq ?!

  Selam Alejkum ALL-ahu ju shperbleft per mundin tuaj qe e beni dhe qe na ndimoni per gjerat qe na preokopojn desha te ju pyes diqka kur me vdiq babi nje e afermja e jona e ka marrur ujin e gjenazes dhe na ka sterpikur me ujin e gjenazes dikush e ka pyetur se pse po e ben kete ka then se po i ftofi per mos me u merzit dhe ne te gjith ndihemi sikur jemi ne nje enderr e gjith shtepia edhe un personalisht gjethqka me duket sikur nje enderr babi me ka dek qe 2 muaj por nuk di ta them se si ndihem shum njerz thon se esht shum keq dikush me te sterpik me uj te xhenazes a esht keq apo qka thojn a esht naj sihire a mund te me tregoni Selam Alejkum ALLau ju shperbleft gjitve

 2. Për këtë postim, ju falënderohen 2 Përdorues në vijim:


 3. #2
  Grafika e EbuAbdurrahman
  EbuAbdurrahman nuk është i/e kyçur Hoxhë i Forumit Islam
  Data e Anëtarësimit
  05-04-2007
  Postimet
  1,311
  All-llahu të shpërbleftë
  556
  Falënderuar 3,323 herë në 1,088 Postime
  Rep Fuqia
  969

  re: Nëse dikush të stërpikë me ujin e xhenazës, a është keq ?!

  Ue alejkum selam

  Persa i perket ceshtjes se a mund te ndikoje sperkatja e ujit qe eshte lare me te i vdekuri ne shkaktimin e ndonje semundje ose ndikimi apo jo , pergjigja eshte kjo: Nuk ndikon ne asnje gje prej ketyre(semundje, ndikim etj...) dhe nuk ka ansje argument qe verteton demin e tij.

  Nese ti ndjen ndionje prekje prej magjise ose xhineve atehere drejtohu tek ndonje hoxhe qe kuron sipas Kur'anit dhe Sunetit...

  Trego vendbanimin tuaj dhe ndonjeri prej moderatoreve do t'ju tregoje nje hoxhe qe banon afer atij qyteti.

 4. Për këtë postim, ju falënderohet përdoruesi:


Fjalët Definuese për këtë Temë

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •