Jeni të regjistruar? Regjistrim

Keni harruar fjalëkalimin?

Keni harruar pseudonimin?

Rezultatet 1 deri 4 prej 4

Tema: Sherimi me Kuran

 1. #1
  Grafika e bujare
  bujare nuk është i/e kyçur Anëtarë
  Data e Anëtarësimit
  06-02-2008
  Postimet
  32
  All-llahu të shpërbleftë
  2
  Falënderuar 96 herë në 29 Postime
  Rep Fuqia
  198

  Sherimi me Kuran

  Desha te dij nese dikush nga ju njeh ose ka degjuar per ndonje qe ben sherimin me Kuran ne Gjermani. Nese do te mund te me ndihmoni Allahu ju shperblefte! Pres pergjigjet tuaja....

 2. Për këtë postim, ju falënderohen 3 Përdorues në vijim:


 3. #2
  `JM` nuk është i/e kyçur Anëtarë i Ri
  Data e Anëtarësimit
  14-01-2008
  Postimet
  23
  All-llahu të shpërbleftë
  4
  Falënderuar 49 herë në 22 Postime
  Rep Fuqia
  192

  Re: Sherimi me Kuran

  selam alejkum moter eshte nje liber qe titullohet sherimi me ane te KUR`ANIT dhe i mund te sherosh vetveten ne pamundesi te shkuarit ne ndnje hoxhe etj.une do te filloj ta shkruaj ate liber ketu qe neser sapo te perfundoj provimet.per hir te ALL-LLAHUT me qellim qe te ndihmojme njeri tjetrin.kjo eshte ndihmesa ime.sepse kam qene vete ne nje situate te tille dhe me kete liber gjen sherim.bej cfare te thote libri.dhe shiko ne forum se me duket eshte komplet ky liber.inshall-lla se shpejti gjen sherim

 4. Për këtë postim, ju falënderohen 2 Përdorues në vijim:


 5. #3
  abdullai nuk është i/e kyçur Anëtarë i Ri
  Data e Anëtarësimit
  17-01-2008
  Postimet
  19
  All-llahu të shpërbleftë
  1
  Falënderuar 33 herë në 14 Postime
  Rep Fuqia
  0

  Re: Sherimi me Kuran

  Vëlla nuk kishe bere keq që të na shkruash ketu kete Liber Allahu te shperbleft mezi po e pres

 6. Për këtë postim, ju falënderohen 2 Përdorues në vijim:


 7. #4
  Grafika e hasani
  hasani nuk është i/e kyçur Anëtarë Aktiv
  Data e Anëtarësimit
  15-03-2005
  Lokacioni
  dunjaja
  Postimet
  181
  All-llahu të shpërbleftë
  50
  Falënderuar 473 herë në 146 Postime
  Rep Fuqia
  401

  Re: Sherimi me Kuran

  Citat Postuar fillimisht nga bujare Shiko Postimin
  Desha te dij nese dikush nga ju njeh ose ka degjuar per ndonje qe ben sherimin me Kuran ne Gjermani. Nese do te mund te me ndihmoni Allahu ju shperblefte! Pres pergjigjet tuaja....
  Selamualejkum we rahmetullah we bereketuhu.

  Moter se pari Lus Allahun qe te sherohet kushdo qofte ai nga mesi jone i muslimaneve .

  Pastaj inshaAllah deri sa te interesohem per ndonje hoxhe ne gjermani ju perdorene kete terapi shume bukur te sqaruar nga vellau jone ebuusame, Allahu e shperblefte.
  E nese don Allahu te kalon ,por kete terapi duhet ta besh per nje kohe te gjate e jo vetem 1 here e pastaj te thuhet a nuk paska efekt.Sigurisht se efekti i sherimit vjen nga Allahu subhanhu we teAla , por Allahu i Lartesuar nje besimtare qe bene perpjekje ne pune te khajrit nuk e kthene duarthate.
  Kjo mvaret edhe sa eshte i semur personi. Por mos harroni edhe ju te na tregoni simptomat e ati qe eshte i semure, si semuret ,ku ka dhimbje ,kur e rroken semundja etj.

  kete terapi e gjene ketu (nese nuk te ben lidhja , ateher kete teme e gjen tek Keshilla te Pergjitheshme ,dhe menjeher ne faqen e pare eshte me titull" Terapija per sherimin nga semundja e xhineve (shejtaneve)")

  Lexoje me vemendje dhe shko sipas udhezimeve hap pas hapi dhe me durim e bindje (mbeshtetje) tek Allahu , Lusim Ate subhenhu we teAla te ua lehtesoj gjendjen.


  selamualejkum we rahmetullah
  vellau juaj ne Islam
  hasani
  Ka thene Pejgamberi alejhiselam:“I mjafton njeriut nga e keqja, përçmimi i vëllait të tij musliman”

  Hasen el-Basriu thote:”Mos i shoqeroni bidatçinjte, as mos hyni ne debat me ta, e as mos i degjoni ata.”

  Und helft euch durch Geduld und Gebet; dies ist wahrlich schwer, außer für Demütige [2:45

 8. Për këtë postim, ju falënderohen 2 Përdorues në vijim:


Tema të Ngjashme

 1. Sherimi me Kuran (Rukje me video)
  By Ebu Akil in forum Live Përmbajtje
  Përgjigjet: 9
  Postimi i Fundit: 03-08-2010, 07:29
 2. Sherimi Nga Sehiri
  By ShPëtimm in forum Pyetje-Përgjigje
  Përgjigjet: 9
  Postimi i Fundit: 18-06-2010, 16:17
 3. sa zgjat sherimi me Kuran dhe Sunet
  By kosovare in forum Pyetje-Përgjigje
  Përgjigjet: 1
  Postimi i Fundit: 11-04-2010, 13:16
 4. Shërimi me Kur`an !
  By Sabahi in forum Kur´an dhe Tefsir
  Përgjigjet: 12
  Postimi i Fundit: 05-03-2009, 11:09
 5. Sherimi nga depresioni
  By Munip in forum Pyetje-Përgjigje
  Përgjigjet: 3
  Postimi i Fundit: 19-11-2008, 19:45

Fjalët Definuese për këtë Temë

Bookmarks

Autorizimet e Postimit

 • Ju nuk mund të postoni tema të reja
 • Ju nuk mund të postoni përgjigje
 • Ju nuk mund të postoni shtojca
 • Ju nuk mund të editoni postimet tuaja
 •